Премиерот Ковачевски на ФБ: Благовремената и координирана реакција го спречи ширењето на пожарот во Битола и предизвикување на поголема штета
Премиерот Ковачевски на ФБ: Благовремената и координирана реакција го спречи ширењето на пожарот во Битола и предизвикување на поголема штета
ОВА Е НАЈГОЛЕМ СРАМ ЗА ДРЖАВАТА: Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета
ОВА Е НАЈГОЛЕМ СРАМ ЗА ДРЖАВАТА: Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета
Славењето на Водици во реканското село Битуше е посебно доживување, различно од другите македонски села и градови
Славењето на Водици во реканското село Битуше е посебно доживување, различно од другите македонски села и градови
ЛДП се шири со нови општински организации. Вечерва во хотел Сириус, се одржа основачко Собрание на општинската организација на ЛДП - Василево
ЛДП се шири со нови општински организации. Вечерва во хотел Сириус, се одржа основачко Собрание на општинската организација на ЛДП - Василево
Комерцијална банка и East Gate Mall - заедно за нова радост! Подари 1.000, 2.000, 3.000, 4.000 или 5.000 денари во вид на подарок-картичка и израдувај ги оние што најмногу ти значат
Комерцијална банка и East Gate Mall - заедно за нова радост! Подари 1.000, 2.000, 3.000, 4.000 или 5.000 денари во вид на подарок-картичка и израдувај ги оние што најмногу ти значат
АНАСТАСОВ: УЛИЦИТЕ ВО ПРОБИШТИП СЕ ЧИСТАТ И ПОСОЛУВААТ РЕДОВНО, СЕПАК ДА СЕ ВОЗИ ВНИМАТЕЛНО
АНАСТАСОВ: УЛИЦИТЕ ВО ПРОБИШТИП СЕ ЧИСТАТ И ПОСОЛУВААТ РЕДОВНО, СЕПАК ДА СЕ ВОЗИ ВНИМАТЕЛНО
Демократски сојуз: ВМРО-ДПМНЕ, продолжува со монструозни конструкции и обвинувања
Демократски сојуз: ВМРО-ДПМНЕ, продолжува со монструозни конструкции и обвинувања
(ВИДЕО) Ковачевски: Ги унапредуваме работничките права, секој има право на одмор и неделата да ја помине со семејството
(ВИДЕО) Ковачевски: Ги унапредуваме работничките права, секој има право на одмор и неделата да ја помине со семејството

Директорот на Комерцијална Банка, Хари Костов: Бев меѓу најприслушуваните луѓе надвор од политиката, режимот така ги местел тендерите!

Директорот на Комерцијална банка, Хари Костов, кој бил цел на масовното прислушување во периодот од 2008 до 2015 година, рече дека му биле прислушувани два телефонски броја. Како што рече Костов за време на сведочењето во предметот Таргет-Тврдина, тој бил меѓу најприслушуваните луѓе надвор од политиката.

-Надлежните директори во банката ме барале да ме прашаат дали одобруваме некоја зделка, односно од мене барале согласност за издавање гаранција на некои фирми за учество на тендери за јавни набавки. На пример, кога една градежна компанија се јавува на повик за лицитација и кога од нас побарала гаранција, мене директорите ќе ме прашаат дали може да извадиме гаранција, да речеме, од 30 милиони денари. Со оглед дека гаранцијата претставува десет отсто од учеството ја јавната набавка, тогаш тој што ги прислушувал разговорите можел да ги даде податоците на други фирми конкуренти и со тоа да им нанесе штета на фирмите – рече Костов.

loading...

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

stream anime online AnimeDao TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

AnimeDao The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

Naruto (Dub)

anime online AnimeDao Dragon Ball (Dub)

watch anime online AnimeDao Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2