(ВИДЕО) Ковачевски на средбата со Папата Франциск: Грижата за најранливите, толеранцијата и човечкото достоинство се вредности врз кои се продлабочува соработката со Ватикан
(ВИДЕО) Ковачевски на средбата со Папата Франциск: Грижата за најранливите, толеранцијата и човечкото достоинство се вредности врз кои се продлабочува соработката со Ватикан
(ВИДЕО) Ковачевски: Взаемната доверба и пријателство со Ватикан е потврдена преку заедничкото историско, културно и религиско наследство
(ВИДЕО) Ковачевски: Взаемната доверба и пријателство со Ватикан е потврдена преку заедничкото историско, културно и религиско наследство
ДЕМАНТ ОД ВЛАДАТА: НЕ Е ТОЧНО ДЕКА ВЛАДИНИ СЛУЖБЕНИЦИ ГЛУМЕЛЕ НОВИНАРИ ВО БУГАРИЈА, ТИЕ БЕА ДЕЛ ОД ВЛАДИНАТА ДЕЛЕГАЦИЈА, ПОМАГАА ВО СЛУЖБЕНАТА ПОСЕТА
ДЕМАНТ ОД ВЛАДАТА: НЕ Е ТОЧНО ДЕКА ВЛАДИНИ СЛУЖБЕНИЦИ ГЛУМЕЛЕ НОВИНАРИ ВО БУГАРИЈА, ТИЕ БЕА ДЕЛ ОД ВЛАДИНАТА ДЕЛЕГАЦИЈА, ПОМАГАА ВО СЛУЖБЕНАТА ПОСЕТА
МВР ФАТИ ПЕДОФИЛ ВО СТРУМИЦА: Кривична пријава за наставник од Струмица поради сомнение за кривично дело полов напад врз дете
МВР ФАТИ ПЕДОФИЛ ВО СТРУМИЦА: Кривична пријава за наставник од Струмица поради сомнение за кривично дело полов напад врз дете
ХАХА, ОВА Е ЈАКО - РИЗАОВ: ВМРОВЦИТЕ НЕ ЗНААТ ДЕКА ЗБОРОТ СЕВЕРЏАН НА ТУРСКИ ЗНАЧИ САКАНА ДУША
ХАХА, ОВА Е ЈАКО - РИЗАОВ: ВМРОВЦИТЕ НЕ ЗНААТ ДЕКА ЗБОРОТ СЕВЕРЏАН НА ТУРСКИ ЗНАЧИ САКАНА ДУША
БОМБА НА ЕРОЛ РИЗАОВ: ИМА ЕДНА СИЛНА ПРИЧИНА ЗОШТО МАКЕДОНЦИТЕ МАСОВНО ГО ПРИФАТИЈА КОМУНИЗМОТ ВО ВТОРАТА СВЕТСКА ВОЈНА - САМО КОМУНИСТИТЕ НЕКОГАШ МУ ПОНУДИЛЕ НА МАКЕДОНЕЦОТ ДЕКА КОНЕЧНО ЌЕ ИМА СВОЈА ДРЖАВА
БОМБА НА ЕРОЛ РИЗАОВ: ИМА ЕДНА СИЛНА ПРИЧИНА ЗОШТО МАКЕДОНЦИТЕ МАСОВНО ГО ПРИФАТИЈА КОМУНИЗМОТ ВО ВТОРАТА СВЕТСКА ВОЈНА - САМО КОМУНИСТИТЕ НЕКОГАШ МУ ПОНУДИЛЕ НА МАКЕДОНЕЦОТ ДЕКА КОНЕЧНО ЌЕ ИМА СВОЈА ДРЖАВА
БОМБА НА ЕРОЛ РИЗАОВ: ЕУ И САД НИКОГАШ НЕМА ДА ЈА ПРИТИСНАТ БУГАРИЈА, ТАА Е ПОВАЖНА ОД НАС ГЕО СТРАТЕШКИ, АКО ГИ СЛУШАШ НЕКОИ ВАТРЕНИ ПАТРИОТИ ЌЕ СИ ПОМИСЛИШ ДЕКА СМЕ НУКЛЕАРНА ВЕЛЕСИЛА СО МИЛИЈАРДА ТОНИ НАОЃАЛИШТА НА НАФТА И ПРИСТАНИШТА НА 2 МОРИЊА
БОМБА НА ЕРОЛ РИЗАОВ: ЕУ И САД НИКОГАШ НЕМА ДА ЈА ПРИТИСНАТ БУГАРИЈА, ТАА Е ПОВАЖНА ОД НАС ГЕО СТРАТЕШКИ, АКО ГИ СЛУШАШ НЕКОИ ВАТРЕНИ ПАТРИОТИ ЌЕ СИ ПОМИСЛИШ ДЕКА СМЕ НУКЛЕАРНА ВЕЛЕСИЛА СО МИЛИЈАРДА ТОНИ НАОЃАЛИШТА НА НАФТА И ПРИСТАНИШТА НА 2 МОРИЊА
Ковачевски ја почна посетата на Италија, се сретна со сенаторот Фасино: Прашањето на почеток на преговорите со Северна Македонија е неопходен одговор за безбедноста на Европа
Ковачевски ја почна посетата на Италија, се сретна со сенаторот Фасино: Прашањето на почеток на преговорите со Северна Македонија е неопходен одговор за безбедноста на Европа

ШОКАНТНО – МУЦУНСКИ ЈА ЛАЖЕЛ ЈАВНОСТА – Директорот на ОУ „Лазо Ангеловски“ контра Муцунски: Демантирам дека тој побарал мое итно разрешување

Откако градоначалникот на Аеродром, Тимчо Муцунски најави дека нема да го постави за директор на ООУ „Лазо Ангеловски“ Перо Арсеновски, „затоа што претходно неговото име беше поврзувано со пријави за сексуално вознемирување и малтретирање на жени вработени во училиштето“, тој денеска испрати демант до медиумите.

Еве што пишува, меѓу другото во демантот на Арсеновски:

„Во изминатите денови во јавноста изнесовте премногу невистинити содржини во врска со мене и училиштето ООУ Лазо Ангеловски. Помпезните содржини воопшто не соодветствуваат на вистината. Информациите кои сте ги добиле се резултат на една конструирана приказна со политичка позадина. Не постојат пријави, ниту пак имам скандалозно досие со напади и сексуално вознемирување на вработени и мајки на ученици. Една единствена пријава за која се води постапка е онаа на поранешна вработена во училиштето чие решение од Основниот суд со кое се изречени времени мерки е укинато од страна на Апелациониот суд Скопје. Зошто благодарение на конструираните информации кои потекнуваат од оваа особа, а со цел да таа го прикрие својот неморал, Вие предвремено ad hominem ме нападнавте и инквизициски ме линчувавте притоа сериозно загрозувајќи го мојот личен углед!?

Потенцирам дека со решение на Апелациониот суд е укинато решението со времените мерки на првостепениот суд. Други пријави на вработени и мајки на ученици против мене нема, оттука неосновани се Вашите обвинувања во вашите објави. Објавите во сите ваши претходни статии како и емисиите на ‘Код’ во кои известувавте за експлицитни фотографии на вработена со кои ме поврзувавте, се докажа дека истата сама се фотографирала и изнела во јавност невистинити информации за наводни непристојни предлози, закани, притисоци, мобинг и омаловажувања…

И покрај тоа што градоначалникот на Општина Аеродром е запознаен со судската одлука и потврдите од надлежните институции кои лично му ги доставив, сепак во јавноста даде информација дека немало да ме именува за директор, како и побарал мое разрешување од правни, етички и морални причини. Демантирам дека тој лично побарал мое итно разрешување, бидејќи до Училишниот одбор тој достави Известување со прилог Иницијатива од истата конфликтна личност која се претставува како жртва на семејно насилство. Согласно одредбите од Законот за основно образование не е исполнет ниту еден услов за мое разрешување за што Училишниот одбор при директен увид во доказите кои ја отсликуваат фактичката состојба донесе Одлука со која ја одби Иницијативата од поранешната вработена како неоснована. Согласно одредбите на истиот Закон ги исполнувам условите за добивање на нов мандат како директор на училиштето. Оттука, нејасни се правните причини на Градоначалникот за кои ја информираше јавноста.

Зошто градоначалникот и медиумите во ниту еден момент не заземаа афирмативен став за она што е направено во училиштето за време на мојот мандат? За тоа како се реализира училишната програма и едукативен процес, за тоа како вработените учествуваат на разни семинари за едукативни програми и усовршување, за тоа како бившите ученици во ова училиште добиваат суштински предзнаења и се едни од најквалитетните средношколци на ниво на град Скопје, за новоизградениот објект и намалувањето на сменското работење кое претходно беше во три смени?!“, пишува Арсеновски.

loading...

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4 anime Tokyo Revengers (Dub)

watch animes 4Anime Ranking of Kings

Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

anime to watch 4Anime One Piece

SK8 the Infinity (Dub)