На денешен ден на 15 мај 2017 година , Канал 5 започна со емитувањето на најгледаната и највлијателна политичка ТВ емисија „Само Вистина“
На денешен ден на 15 мај 2017 година , Канал 5 започна со емитувањето на најгледаната и највлијателна политичка ТВ емисија „Само Вистина“
ВО ЃОРЧЕ СЕ РАБОТИ ТУРБО: НОВ КРУЖЕН ТЕК ВО ВОЛКОВО, НОВИ УЛИЦИ ВО ДЕКСИОН И ДАМЕ ГРУЕВ, СЕ ЧИСТАТ КАНАЛИ...
ВО ЃОРЧЕ СЕ РАБОТИ ТУРБО: НОВ КРУЖЕН ТЕК ВО ВОЛКОВО, НОВИ УЛИЦИ ВО ДЕКСИОН И ДАМЕ ГРУЕВ, СЕ ЧИСТАТ КАНАЛИ...
ПОКАНА ЗА УЧЕСТВО ВО НАЈДОБРИОТ ЛЕТЕН ДЕТСКИ КАМП ОДИМЕ НА МОРЕ – ОДИМЕ НА КОУЗОН КАМП И ВО 2021
ПОКАНА ЗА УЧЕСТВО ВО НАЈДОБРИОТ ЛЕТЕН ДЕТСКИ КАМП ОДИМЕ НА МОРЕ – ОДИМЕ НА КОУЗОН КАМП И ВО 2021
ФОТО НА ДЕНОТ - СДСМ НИКОГАШ НЕ БИЛ ВОЛКУ МОЌЕН: ВЛАСТА ОД ЛОКАЛНО ПА ДО ЦЕНТРАЛНО НИВО ВО ЕДНА ФОТКА
ФОТО НА ДЕНОТ - СДСМ НИКОГАШ НЕ БИЛ ВОЛКУ МОЌЕН: ВЛАСТА ОД ЛОКАЛНО ПА ДО ЦЕНТРАЛНО НИВО ВО ЕДНА ФОТКА
ШУЌУР, КОНЕЧНО И ХИСТЕРИЧНИОТ САШО ТАСЕВСКИ ДА КАЖЕ НЕШТО ПАМЕТНО: ИЗРАЕЛ Е КРИВ, ГИ ДРЖАТ ПАЛЕСТИНЦИТЕ КАКО ГУЛАБИ ЗА ОТСТРЕЛ!
ШУЌУР, КОНЕЧНО И ХИСТЕРИЧНИОТ САШО ТАСЕВСКИ ДА КАЖЕ НЕШТО ПАМЕТНО: ИЗРАЕЛ Е КРИВ, ГИ ДРЖАТ ПАЛЕСТИНЦИТЕ КАКО ГУЛАБИ ЗА ОТСТРЕЛ!
ЕВЕ ЗОШТО ПЛАЧАТ ПО ТИТОВО ВРЕМЕ, ОСВЕН ШТО ТОГАШ БИЛЕ МЛАДИ СЕКАКО: Кога работникот беше господин...
ЕВЕ ЗОШТО ПЛАЧАТ ПО ТИТОВО ВРЕМЕ, ОСВЕН ШТО ТОГАШ БИЛЕ МЛАДИ СЕКАКО: Кога работникот беше господин...
(ВИДЕО) ДВЕ БАБИ ВМРОВКИ ОД ВЕЛЕС ИМ ГО ЗЕМАА ЛЕБОТ НА ФЧЕРАШНИ И ЗЕВЗЕКМАНИЈА: ДЕЦАТА НЕ СМЕАТ ДА УЧАТ ЗА КОМПЈУТЕРИ, ТОА Е ГОЛЕМО ЗЛО!
(ВИДЕО) ДВЕ БАБИ ВМРОВКИ ОД ВЕЛЕС ИМ ГО ЗЕМАА ЛЕБОТ НА ФЧЕРАШНИ И ЗЕВЗЕКМАНИЈА: ДЕЦАТА НЕ СМЕАТ ДА УЧАТ ЗА КОМПЈУТЕРИ, ТОА Е ГОЛЕМО ЗЛО!
(ВИДЕО) ТРАЈАНОВ: Не сум против легализацијата на градбите на сиромашните, се плашам дека законот ќе го искористат богаташи и криминалци
(ВИДЕО) ТРАЈАНОВ: Не сум против легализацијата на градбите на сиромашните, се плашам дека законот ќе го искористат богаташи и криминалци

Директорот на струшката болница ќе добие кривична откако родилка остана без бубрег, матка и јајник при породување, се правда – оперирал совесно

Адвокатска канцеларија од Скопје му спрема кривична пријава за загрозување на здравјето и за несовесно лекување на директорот на струшката болница доктор Мухамед Асани, како и тужба за надомест на штета, затоа што нивна клиентка од Дебар, отишла да се породи со второто дете, а од операцијата со царски рез излегла без еден јајник, без матка и без бубрег.

Како што за ,,Слободен печат” тврди адвокатот на пациентката, таа ја преживеала операцијата, меѓутоа кога влегла на пораѓање воопшто немала компликации, па нејасно е зошто и биле извадени и други органи.

-Генерално мојата клиентка не е заинтересирана за парите, меѓутоа сакаме правдата да излезе на виделина. Станува збор за млада жена, никому не му е јасно како може да излезеш од операција без толку органи, вели за ,,Слободен печат”адвокатот Јанев кој е полномошник на пациентката и кој се бори за расветлување на случајот во институциите.

Уште во ноември адвокатската канцеларија Јанев до Државниот санитарен и здравствен инспекторат доставила писмено барање да се поведе вонреден инспекциски надзор во врска со поднесената претставка на пациентката Ј.Веаповска, а која се однесува на незадоволството од спроведеното лекување и третман во општата болница во Струга. Меѓутоа, оттаму одговориле дека надлежна е Лекарската комора. Потоа инспекторатот иницирал министерот за здравство да направи стручен надзор во болницата за конкретниот случај.

Од Министерството за здравство за ,,Слободен печат” потврдуваат дека предметот за случајот во Струга поврзан со родилката е испратен до Лекарската комора за стручен надзор.

Директорот на струшката болница, гинекологот Мухамед Асани не беше расположен за разговор, меѓутоа кратко ни изјави дека соодветно и стручно ја извршил операцијата.

– Знам за што се работи немам никаков коментар и шокиран сум од некои глупости. Јас сум докторот што ја изведе таа операција и новинарите не треба да се бават со такви изјави. Не е точно тоа што го пишуваат. Што сакаат нека покренат, тоа е нивно, јас совесно си ја вршам работата, ни изјави доктор Асани.

Случајот е постар, датира од август годинава. Тогаш родилката се породила, но почнала да чувствува болки и имала крварење кое не сопирало. Сопругот на родилката тврди дека бидејќи лекарите сметале оти крварењето доаѓа од матката, ја отстраниле. Потоа поставиле дренажа, но таа се наполнила со крв, па поради претпоставка дека крвта доаѓа од бубрегот, го отстраниле и него! Операцијата траела седум часа.

loading...

ANIMEFLIX animeflix kamisama kiss: Jujutsu Kaisen (TV) (https://animeflix.nl/m/vP0J) Episode 24

AnimeFreak anime freaks tv: Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 12