ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат

До 400 евра казна за охриѓанецот кој го шетал кучето без заштитна маска!

Охриѓанец кој вчера на пладне го шетал своето куче низ градот беа заштитна маска заработи парична казна. Тој бил затекнат од полициски службеници на улицата ,,Свети Климент Охридски” со миленикот од расата Кане Корсо, кој според закон се смета за опасно животно. Глобата која ќе треба да ја плати изнесува од 100 до 400 евра во денарска противвредност.

Од СВР Охрид за „Фокус” го потврдија настанот и велат дека е прв годинава, а во минатото имале по неколку вакви случаи годишно.

-Според член 29, на оној кој без заштитна маска, без надзор и невнимателно шета кучиња и други опасни животни кои можат некого да повредат или престрашат, му се изрекува глобата од 100 до 400 евра, во денари, вели портпаролот Стефан Димоски.

Инаку, кучињата од расата Кане Корсо се сметаат за доста интелигентни животни, со цврсто тело, кои можат да достигнат тежина и до 50 килограми.

Познати се како раса која лесно се дресира, слушаат команди, многу се верни на сопственикот и се дружељубиви со деца, но поради нивната големина најчесто изгледаат застрашувачки за околината.

loading...

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Cour 2

High School DxD

anime dao My Hero Academia (Dub)

Josee, the Tiger and the Fish Episode Full

dubbed anime Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train