Заев со огромна предност пред Мицкоски според анкетата на реномираниот Брима за “Слободен Печат”
Заев со огромна предност пред Мицкоски според анкетата на реномираниот Брима за “Слободен Печат”
ВМРО ДПМНЕ ПРЕД УШТЕ ЕДЕН ГОЛЕМ ПОРАЗ - Анкета на “Брима” за “Слободен Печат”: СДСМ во предност пред ВМРО ДПМНЕ!
ВМРО ДПМНЕ ПРЕД УШТЕ ЕДЕН ГОЛЕМ ПОРАЗ - Анкета на “Брима” за “Слободен Печат”: СДСМ во предност пред ВМРО ДПМНЕ!
ТРТ МИЛОЈКО, ГЛАСЕН НА УСТА, СЛАБ НА ДЕЛО - АПАСИЕВ: НЕ БИЛО ЛЕСНО ДА СЕ БИДЕ ПРАТЕНИК, СО КРМОВ СМЕ ПО 10 ЧАСА ВО СОБРАНИЕ И НА КРАЈ НИШТО НЕМАМЕ СРАБОТЕНО
ТРТ МИЛОЈКО, ГЛАСЕН НА УСТА, СЛАБ НА ДЕЛО - АПАСИЕВ: НЕ БИЛО ЛЕСНО ДА СЕ БИДЕ ПРАТЕНИК, СО КРМОВ СМЕ ПО 10 ЧАСА ВО СОБРАНИЕ И НА КРАЈ НИШТО НЕМАМЕ СРАБОТЕНО
Заев со честитка за постигнатата бројка од милион попишани граѓани
Заев со честитка за постигнатата бројка од милион попишани граѓани
МАЛО ГНАСНО ХИТЛЕРЧЕ НЕБАЊАТО- АПАСИЕВ: ГРУЈО ЗГРЕШИ, ТРЕБАШЕ ДА ГО УАПСИ ЗАЕВ И ЦЕЛА ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА ДА ЈА ЗАБРАНИ И ПИКНЕ ВО ЗАТВОР!
МАЛО ГНАСНО ХИТЛЕРЧЕ НЕБАЊАТО- АПАСИЕВ: ГРУЈО ЗГРЕШИ, ТРЕБАШЕ ДА ГО УАПСИ ЗАЕВ И ЦЕЛА ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА ДА ЈА ЗАБРАНИ И ПИКНЕ ВО ЗАТВОР!
ЗОКИ И ОЛИВЕР ВО АРАЧИНОВО: КОГА НЕКОИ ПЛАШЕА СО ФЕДЕРАЛИЗАЦИЈА, НИЕ ВО АРАЧИНОВО ВЕТИВМЕ КАНАЛИЗАЦИЈА И РЕДИЦА ДРУГИ ПРОЕКТИ КОИ ГИ ОСТВАРИВМЕ!
ЗОКИ И ОЛИВЕР ВО АРАЧИНОВО: КОГА НЕКОИ ПЛАШЕА СО ФЕДЕРАЛИЗАЦИЈА, НИЕ ВО АРАЧИНОВО ВЕТИВМЕ КАНАЛИЗАЦИЈА И РЕДИЦА ДРУГИ ПРОЕКТИ КОИ ГИ ОСТВАРИВМЕ!
ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ СО СОПРУГАТА ЗОРИЦА ВИКЕНДОВ НА СВАДБА ВО КАВАДАРЦИ
ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ СО СОПРУГАТА ЗОРИЦА ВИКЕНДОВ НА СВАДБА ВО КАВАДАРЦИ
КАКО ШТО ДОЛИКУВА НА ЕДЕН ДЕМОКРАТ, ЗАЕВ ПРИФАТИ ТВ ДУЕЛ СО МИЦКОВСКИ, ЌЕ СЕ СООЧАТ УТРЕ ВО 18.30 ЧАСОТ НА КАНАЛ 5 ТЕЛЕВИЗИЈА
КАКО ШТО ДОЛИКУВА НА ЕДЕН ДЕМОКРАТ, ЗАЕВ ПРИФАТИ ТВ ДУЕЛ СО МИЦКОВСКИ, ЌЕ СЕ СООЧАТ УТРЕ ВО 18.30 ЧАСОТ НА КАНАЛ 5 ТЕЛЕВИЗИЈА

ДО ЈАВНО ОБВИНИТЕЛСТВО СКОПЈЕ, ЈАВЕН ОБВИНИТЕЛ НА РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА И СОВЕТОТ НА ЈАВНИТЕ ОБВИНИТЕЛИ НА РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ЈАВЕН ПОВИК И УРГЕНЦИЈА ЗА ПОСТАПУВАЊЕ во врска со Кривична Пријава КОН бр.2475/2018

ДО
ЈАВНО ОБВИНИТЕЛСТВО СКОПЈЕ, ЈАВЕН ОБВИНИТЕЛ НА РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА И СОВЕТОТ НА ЈАВНИТЕ ОБВИНИТЕЛИ НА РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА

ЈАВЕН ПОВИК И УРГЕНЦИЈА ЗА ПОСТАПУВАЊЕ во
врска со Кривична Пријава КОН бр.2475/2018

Почитувани,
Со оглед на тоа да по поднесената Кивична пријава и оформен предмет КОН бр.2475/2018 од ОЈО Скопје се уште не е донесена Јавнообвинителска одлука во спроведена кривична постапка, се уште не сум повикан од Јавен Обвинител во својство на сведок и оштетен, не се добиени писмени известувања со податоци за кривичната постапка во врска со последно доставените ургенции за постапување во својство на оштетен и поднесеното барање на податоци од страна на полномошник адвокат, понатаму не е добиено писмено известување со податоци од постапката по поднесена претставка до Советот на Јавните обвинители на Република Северна Македонија за работата по предметната кривична пријава, а пред се поради непочитување на законски пропишаните рокови за постапување и неспроведување на одредбите од Кривичниот законик, Законот за кривична постапка, Законот за Јавното Обвинителство и Законот за Советот на јавните Обвинители на Република Северна Македонија, ЈАВНО ВЕ ПОВИКУВАМ како надлежни Државни институции на Република Северна Македонија за професионално постапување и спроведување на законите и правдата во овој оформен предмет КОН бр.2475/2018 .

Со почит
Оштетен граѓанин на
Република Северна Македонија

loading...

Website https://animekisa.in: Watch Hand Maid May: Akiramemasen (Dub) animekisa Episode Full animekisatv

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD

Website https://animedao.nl: Watch Mars Red animedao Episode 13 watch anime

Animepahe: Mikagura School Suite (Dub) anime episode 12 online free at https://animepahe.cc anime websites

Tupalo: http://tupalo.com/en/users/2588427

Podomatic: https://www.podomatic.com/podcasts/gogoanime-entity