ОПШТИНА ЦЕНТАР ОБЈАВИ ЈАВЕН ПОВИК ЗА ДОДЕЛУВАЊЕ СУБВЕНЦИИ ЗА ПРОЕКТОТ ЦЕНТАР СЕ ГРИЖИ ЗА ВОЗРАСНИТЕ
ОПШТИНА ЦЕНТАР ОБЈАВИ ЈАВЕН ПОВИК ЗА ДОДЕЛУВАЊЕ СУБВЕНЦИИ ЗА ПРОЕКТОТ ЦЕНТАР СЕ ГРИЖИ ЗА ВОЗРАСНИТЕ
ОДЛИЧНИ ВЕСТИ - ГЕРМАНИЈА ЈА ОДОБРИ КОВИД ВАКЦИНАТА НА „АСТРАЗЕНЕКА“ ЗА СИТЕ ВОЗРАСТИ
ОДЛИЧНИ ВЕСТИ - ГЕРМАНИЈА ЈА ОДОБРИ КОВИД ВАКЦИНАТА НА „АСТРАЗЕНЕКА“ ЗА СИТЕ ВОЗРАСТИ
За отстранување на дивоградбите покрај Охридското Езеро, Владата обезбеди 97.000 евра
За отстранување на дивоградбите покрај Охридското Езеро, Владата обезбеди 97.000 евра
Премиерот Заев и министерката Шахпаска на средба со Сојузот на здруженија на пензионери: Пензионерите се важен сегмент во нашето општество, се грижиме за усогласување на пензиите и подобрување на социјалните услуги
Премиерот Заев и министерката Шахпаска на средба со Сојузот на здруженија на пензионери: Пензионерите се важен сегмент во нашето општество, се грижиме за усогласување на пензиите и подобрување на социјалните услуги
Николовски: Имавме 17.000 проекти – по конгресот ќе видиме колку градоначалниците реализирале и така ќе ги селектираме за уште еден мандат
Николовски: Имавме 17.000 проекти – по конгресот ќе видиме колку градоначалниците реализирале и така ќе ги селектираме за уште еден мандат
ПАЃА ЕДНО ОД ПОСЛЕДНИТЕ ВМРОВСКИ УПОРИШТА, ОСТАНА УШТЕ АГЕНЦИЈА ЗА МЕДИУМИ: Уставниот суд пред „големо проветрување“, заминуваат тројцата претседатели во последните осум години
ПАЃА ЕДНО ОД ПОСЛЕДНИТЕ ВМРОВСКИ УПОРИШТА, ОСТАНА УШТЕ АГЕНЦИЈА ЗА МЕДИУМИ: Уставниот суд пред „големо проветрување“, заминуваат тројцата претседатели во последните осум години
ЧОВЕКОТ Е НАЈГОЛЕМО РАЗОЧАРУВАЊЕ, ЕДНАШ ЦЕНЕТ ЕКСПЕРТ А СЕГА - ИЗЕДЕ МЕ ТУЏА СРАМОТА - Калајџиев против самиот себе: На 27 април имаше и немаше тероризам?!?!
ЧОВЕКОТ Е НАЈГОЛЕМО РАЗОЧАРУВАЊЕ, ЕДНАШ ЦЕНЕТ ЕКСПЕРТ А СЕГА - ИЗЕДЕ МЕ ТУЏА СРАМОТА - Калајџиев против самиот себе: На 27 април имаше и немаше тероризам?!?!
ПРИЛЕП - ЈОВАНОСКИ: Во пресрет на утрешната слава на жителите на населбата Варош, „Голем Петок“, го асфалтиравме патот до манастирот „Св.Архангел Михаил“, во должина од 240 метра
ПРИЛЕП - ЈОВАНОСКИ: Во пресрет на утрешната слава на жителите на населбата Варош, „Голем Петок“, го асфалтиравме патот до манастирот „Св.Архангел Михаил“, во должина од 240 метра

ДОБРО БЕ, ЗАШТО СЕ ГЛУПИРАТЕ, ЗАРЕМ СТВАРНО ОЧЕКУВАТЕ ОД СДСМ ДА СЕ БУНИ И ДА НЕ ГО ПРИФАТИ ПОДАРОКОТ ОД ВМРО ДПМНЕ НАРЕЧЕН ГРУЈОВ КОПУК ДАШТЕВСКИ?!

Политиката е сурова професија. Ако противникот решил да си бута автоголови, тогаш од вас се очекува тоа не само да не го спречите туку да му помогнете. Нема милост во политиката! Зошто?

Затоа што многу брги ќе се сменат работите па ќе се каете што кога сте имале можност не сте го добро поразиле противникот, а нема ништо лошо од тоа да се каеш за нешто.

И уште нешто, да е обратно, вие да си давате автоголови, противникот нема да има милост за вас, како што реков, во политиката нема милост.

Затоа се смешни овие тези на некои политички утописти па би рекол и шарлатани кои бараат од СДСМ да не гласал за Даштевски на чело на ДИК. Ако решил Мицковски на такви функции да става ликови без грам интегритет плус намачкани од глава до петици со Груевизам, тогаш СДСМ радо ќе ги прими тие подароци од политичкиот противник.

Ако Мицко утре сака и баба Нада да ја предложи за некоја функција, уште подобро. Ако сака Мирка и Миленко нека ги предложи за функција. И Јанко Бачев нека го предложи.

Ако ВМРО ДПМНЕ решило да седи во опозиција вечно, некој да очекувате од СДСМ да се буни за тоа. Дај не бидете наивни и инфантилни, политиката не е за деца.

loading...

GoGoAnime gogoanime 17: Kimetsu no Yaiba: Yuukaku-hen Episode Preview

AnimeDao animedao food wars: Attack on Titan Season 2 (Dub) (https://animedao.nl/m/g39d) Episode 12