(ВИДЕО) Десетина повредени од кои две лица потешко во пожарот во хотелот Буши
(ВИДЕО) Десетина повредени од кои две лица потешко во пожарот во хотелот Буши
(ВИДЕО) КАМПАЊА НА МВР И РБСП: Безбедноста на пешаците на прво место, значително намален бројот на жртви на патиштата
(ВИДЕО) КАМПАЊА НА МВР И РБСП: Безбедноста на пешаците на прво место, значително намален бројот на жртви на патиштата
Грковска: Законот за потекло на имот ќе се донесува внимателно
Грковска: Законот за потекло на имот ќе се донесува внимателно
УЖАС, СО ВАКВИ ПРОТЕСТИ ПАК СЕ КРЕВА ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА - Бугарското ВМРО организираше протест против кревање на ветото: Демонстрантите скандираа „Македонија е бугарска“
УЖАС, СО ВАКВИ ПРОТЕСТИ ПАК СЕ КРЕВА ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА - Бугарското ВМРО организираше протест против кревање на ветото: Демонстрантите скандираа „Македонија е бугарска“
Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот, Претрес во скопско, приведено едно лице
Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот, Претрес во скопско, приведено едно лице
Бесими: Ребаланс за заздравување на економијата и поддршка на граѓаните и стопанството
Бесими: Ребаланс за заздравување на економијата и поддршка на граѓаните и стопанството
Зеленски: Војната со Русија ќе биде крвава, но ќе заврши на преговарачка маса
Зеленски: Војната со Русија ќе биде крвава, но ќе заврши на преговарачка маса
БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?
БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?

ДОБРО Е, ЛЕСНО ЌЕ ПОМИНЕМЕ, ОВА СЕ ТРПИ: Се укинува ефтината тарифа и струјата поскапува до 10,3 отсто

Укинување на ефтината тарифа на струја и зголемување на цената меѓу 9,8 и 10,3 отсто. Неофицијално ова е предлогот на регулаторите кој тие го ставија на маса пред претставниците на трите енергетски компании на денешната подготвителна седница.

На седницата имало жестока дебата во коај регулаторите ја бранеле својата пресметка а претставниците на МЕПСО и Електродистрибуција пак соопштиле дека со ова покачување компаниите нема да имаат за исплата на плати и брзо ќе ја загубат ликвидноста.

Компаниите имаат можност да поднесат жалба на пресметката на Регулаторна во рок од 24 часа и според информациите на Телма тоа и ќе го сторат, па може да се очекува дека цената на струјата која граѓаните ќе ја плаќаат од први јануари ќе биде соопштена утре.

При оформувањето на новата цена Бислимовски најави дека ќе ги искористи сите правни алатки кои му стојат на располагање за да ги скрати маржите и прифитите на енергетските компании во корист на граѓаните.

Дали ќе има нова цена на парното за корисниците на БЕГ допрва ќе се одлучува.

Компанијата достави барање до регулаторите за поскапување од дури 300 отсто поради неколкукратното зголемување на цената на природниот гас на светските безри.

Од Регулаторна соопштија дека од БЕГ побарале да им се доставои договорот за набвака на природен гас и цената пред да почнат со анлиза на барањето и евентуалното носење на одлука за нова цена.

ИЗВОР ТЕЛМА

loading...

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

Horimiya

dubbed anime Attack on Titan Season 3 (Dub)

4 anime biz Ranking of Kings

My Hero Academia Season 2 (Dub)