Противпожарните единици во Кавадарци и Неготино добија нова опрема преку проект за меѓуопштинска соработка кој се реализира со поддршка на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) и Бирото за регионален развој
Противпожарните единици во Кавадарци и Неготино добија нова опрема преку проект за меѓуопштинска соработка кој се реализира со поддршка на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) и Бирото за регионален развој
АУЕ-ФОН на свечена церемонија ги додели дипломите на студентите од прв и втор циклус на студии
АУЕ-ФОН на свечена церемонија ги додели дипломите на студентите од прв и втор циклус на студии
Маричиќ за Тв 21: Владата прави се за ублажување на последиците од кризата, следува ребаланс и сериозни заштеди во Буџетот
Маричиќ за Тв 21: Владата прави се за ублажување на последиците од кризата, следува ребаланс и сериозни заштеди во Буџетот
АУДИ А6 СМРТНО ПРЕГАЗИ ПЕШАК ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
АУДИ А6 СМРТНО ПРЕГАЗИ ПЕШАК ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
ГРАД СКОПЈЕ: Продолжува чистењето на кејот на реката Вардар
ГРАД СКОПЈЕ: Продолжува чистењето на кејот на реката Вардар
Министерот Шаќири учествува на Светскиот образовен форум во Лондон
Министерот Шаќири учествува на Светскиот образовен форум во Лондон
КОСТАДИНОВ: Во Струмица повеќе нема диви продавачи на текстил
КОСТАДИНОВ: Во Струмица повеќе нема диви продавачи на текстил
Владата го усвои пакетот законски измени за повисоки плати во правосудниот и обвинителскиот систем
Владата го усвои пакетот законски измени за повисоки плати во правосудниот и обвинителскиот систем

ДОБРО Е, СКОПЈЕ ЌЕ СЕ РАЗВИВА И ПОНАТАМУ ВО МОДЕРНА МЕТРОПОЛА – Јакимовски за „Студио 10“: Во Влае ќе има 11 катница, градинка, монтажен паркинг и четири цркви

Предлог дуп-от во Карпош, предизвика реакции помеѓу граѓаните. Градоначалникот Стевчо Јакимовски, во Студио 10 вели дека овие планови биле изработени од минатите градоначалници и дека сегашната верзија е малку изменета. Како општина не можеле да прават видни измени бидејќи се работи за приватно земјиште.

„Кај Кино карпош ќе има една зграда 11 – катница. Тоа е приватно земјиште, но мора на совет да помине. Овој план е подговотвен од претходниот градоначалник. Има законски ограничуања на кои ние не можеме да влијаеме. Не можеме да нацртаме трева или да ја избришеме парцелата.“ – вели Јакимовски.

Со сегашниот план предвидени се и четири цркви, кои, какошто вели Јакимовски се исклучиво по барање на граѓаните. На прашањето дали доколку граѓаните се изјаснат дека сакаат џамија во овој предел, тој потенцираше дека со 98% застапеност е население кое се христијани.

„Црквите се по барање на граѓаните. Предвидени се 4 цркви бидејќи 98% од населението во Карпош се христијани. Нашиот план е на 10 – 12 илајди жители да има една црква“ – изјави Јакимовски во Студио 10.

loading...

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2 Episode 6

watch anime Boruto: Naruto Next Generations

sites to watch anime JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

4Anime Attack on Titan Season 3 (Dub)

anime websites My Hero Academia Season 5