(ВИДЕО) ЦУЦУЛОТ КОНЕЧНО СИ ГО НАЈДЕ МЕСТОТО, ДО МИРКА КЛАСНАТА НА СТРИМОТ НА ПРО РУСКАТА ПАРТИЈА РОДИНА, ДОСЕГА ГЛУМЕШЕ НЕКАКОВ ИНТЕЛЕКТУАЛЕЦ ФИЛОЗОФ...
(ВИДЕО) ЦУЦУЛОТ КОНЕЧНО СИ ГО НАЈДЕ МЕСТОТО, ДО МИРКА КЛАСНАТА НА СТРИМОТ НА ПРО РУСКАТА ПАРТИЈА РОДИНА, ДОСЕГА ГЛУМЕШЕ НЕКАКОВ ИНТЕЛЕКТУАЛЕЦ ФИЛОЗОФ...
(ВИДЕО) ГОЛЕМИ ПОЛИЦИСКИ СИЛИ СЕ РАСПОРЕДЕНИ ОКОЛУ УСТАВНИОТ СУД ВО САД ПОРАДИ НАЈАВЕНИТЕ МАСОВНИ И НАСИЛНИ ПРОТЕСТИ ПОРАДИ ДЕНЕШНАТА ОДЛУКА ДА СЕ ЗАБРАНИ АБОРТУСОТ ПО 50 ГОДИНИ ЛЕГАЛНОСТ
(ВИДЕО) ГОЛЕМИ ПОЛИЦИСКИ СИЛИ СЕ РАСПОРЕДЕНИ ОКОЛУ УСТАВНИОТ СУД ВО САД ПОРАДИ НАЈАВЕНИТЕ МАСОВНИ И НАСИЛНИ ПРОТЕСТИ ПОРАДИ ДЕНЕШНАТА ОДЛУКА ДА СЕ ЗАБРАНИ АБОРТУСОТ ПО 50 ГОДИНИ ЛЕГАЛНОСТ
Галетановски: Нема ништо ново во ЗОО откако заминав, среќа што родија неколку животни кои ги донесовме
Галетановски: Нема ништо ново во ЗОО откако заминав, среќа што родија неколку животни кои ги донесовме
СО СВЕТСКИОТ ПОЛИТИЧКИ ВРВ: Николовски во Берлин на конференција со Државниот секретар на САД, претседателот на Светска банка и многу други високи претставници
СО СВЕТСКИОТ ПОЛИТИЧКИ ВРВ: Николовски во Берлин на конференција со Државниот секретар на САД, претседателот на Светска банка и многу други високи претставници
Протоколот не може да биде услов во преговорите, ниту спомнат во преговарачката рамка, порачува Маричиќ
Протоколот не може да биде услов во преговорите, ниту спомнат во преговарачката рамка, порачува Маричиќ
Бугарско МНР: Ќе одобриме меѓувладина конференција откако ќе се потпише билатералниот протокол
Бугарско МНР: Ќе одобриме меѓувладина конференција откако ќе се потпише билатералниот протокол
ИЛИ ДРЖАВАТА И ГРАД СКОПЈЕ НЕКА ГИ ЗАЛОВАТ КУЧИЊАТА НИЗ ГРАДОВ ИЛИ НЕКА НИ ДАДАТ ДОЗВОЛА ДА НОСИМЕ ПИШТОЛИ СО НАС
ИЛИ ДРЖАВАТА И ГРАД СКОПЈЕ НЕКА ГИ ЗАЛОВАТ КУЧИЊАТА НИЗ ГРАДОВ ИЛИ НЕКА НИ ДАДАТ ДОЗВОЛА ДА НОСИМЕ ПИШТОЛИ СО НАС
КАТЕ БЛАЖЕВСКА: НЕШТО НЕ ШТИМА ВО ИЗЈАВИТЕ И ПОСТАПКИТЕ НА СЛАВИ ТРИФУНОВ И ТЕОДОРА ГЕНЧОВСКА
КАТЕ БЛАЖЕВСКА: НЕШТО НЕ ШТИМА ВО ИЗЈАВИТЕ И ПОСТАПКИТЕ НА СЛАВИ ТРИФУНОВ И ТЕОДОРА ГЕНЧОВСКА

ДОБРО Е, ТЕНЗИЈАТА СЕ НАМАЛУВА, СЕ ПОГОЛЕМИ СЕ ШАНСИТЕ ДА СЕ ИЗБЕГНЕ ВОЈНАТА: РУСИЈА ОБЈАВИ ДЕКА ПОВЛЕКУВА ДЕЛ ОД ТРУПИТЕ ОД ГРАНИЦАТА СО УКРАИНА

Русија кажа дека продолжува со големи воени вежби низ земјата (Фото: АП)

Русија објави дека дел од нејзините воени единици стационирани во близина на Украина почнаа да се враќаат во своите бази. Агенцијата „Интерфакс“ го цитираше руското министерство за одбрана дека големи воени вежби низ земјата ќе продолжат, но некои единици од јужните и западните области ги завршија вежбите и се враќаат во гарнизоните.

Ова е спротивно на предупредувањата од САД и Велика Британија дека Русија би можела да ја нападне Украина во секој момент, на што се осврна и портпаролката на руското министерство за надворешни работи Марија Захарова.

„15 февруари 2022 ќе влезе во историјата како ден кога пропаднала западната воена пропаганда. Тие се посрамени и уништени без испукан куршум“, изјави Захарова.

Снимките што ги објави агенцијата РИА покажуваат како тенкови и други оклопни возила се товарат во железнички вагони. Министерството за одбрана кажа дека дел од опремата ќе биде преместена со камиони, додека некои војници сами ќе маршираат назад во базите.

Русија постојано негираше дека планира да ја нападне Украина, иако во изминатите месеци распореди околу 130.000 војници покрај границата и почна воени вежби во Белорусија, кои ќе траат до 20 февруари.

„Бројни вежби и тренинзи се спроведени како што беше планирано, но некои ќе продолжат и во нив учествуваат сите сектори на армијата“, кажа портпаролот на министерството за одбрана, Игор Конашенков.

loading...