Ципрас: Шест авиони „рафал“ ќе летаат над С Македонија
Ципрас: Шест авиони „рафал“ ќе летаат над С Македонија
ЕКО ФАНАТИЦИТЕ ЈА ЧИНАТ СРБИЈА 2,5 МИЛИЈАРДИ ЕВРА: Српската влада ја прекина соработката со Рио Тинто по масовните протести низ цела Србија
ЕКО ФАНАТИЦИТЕ ЈА ЧИНАТ СРБИЈА 2,5 МИЛИЈАРДИ ЕВРА: Српската влада ја прекина соработката со Рио Тинто по масовните протести низ цела Србија
На Русија може да ѝ се случи втор Авганистан доколку ја нападне Украина, предупредува британската министерка Лиз Трас
На Русија може да ѝ се случи втор Авганистан доколку ја нападне Украина, предупредува британската министерка Лиз Трас
Друштвената игра „Катан“ конечно достапна и на македонски јазик
Друштвената игра „Катан“ конечно достапна и на македонски јазик
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ЦУК, АНГЕЛОВ: ГОЛЕМА КАРПА ОД 20 ТОНА ВО МАТКА ЗАКАНА ЗА БРАНАТА НА НАШАТА НАЈСТАРА ХИДРОЦЕНТРАЛА, ИЗВЕСТЕНИ СЕ СИТЕ ИНСТИТУЦИИ
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ЦУК, АНГЕЛОВ: ГОЛЕМА КАРПА ОД 20 ТОНА ВО МАТКА ЗАКАНА ЗА БРАНАТА НА НАШАТА НАЈСТАРА ХИДРОЦЕНТРАЛА, ИЗВЕСТЕНИ СЕ СИТЕ ИНСТИТУЦИИ
Телефонски разговор на претседателот Пендаровски со бугарскиот претседател Радев
Телефонски разговор на претседателот Пендаровски со бугарскиот претседател Радев
МАРИЧИЌ: Од големо значење ни е американската подршка во процесот на евроинтеграција на нашата земја
МАРИЧИЌ: Од големо значење ни е американската подршка во процесот на евроинтеграција на нашата земја
ВМРО МУ ВОДИ НА СДСМ ЗА 5%, НО ВЛАДЕЈАЧКАТА КОАЛИЦИЈА ДОБРО СЕ ДРЖИ, КОВАЧЕВСКИ ИМА ВРЕМЕ ОД 3 ГОДИНИ ДА ГИ ПОПРАВИ ОВИЕ БРОЈКИ
ВМРО МУ ВОДИ НА СДСМ ЗА 5%, НО ВЛАДЕЈАЧКАТА КОАЛИЦИЈА ДОБРО СЕ ДРЖИ, КОВАЧЕВСКИ ИМА ВРЕМЕ ОД 3 ГОДИНИ ДА ГИ ПОПРАВИ ОВИЕ БРОЈКИ

ДОЈДЕ ВРЕМЕ ДА СЕ ПЛАТАТ СМЕТКИТЕ ЗА СИТЕ ПОЛИТИЧКИ ВРАТОЛОМИИ – НА СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ УШТЕ НЕ МУ ВЛЕГЛО ВО ГЛАВАТА ДЕКА Е ПОЛИТИЧКИ МРТОВЕЦ КОЈ ВЕЌЕ НИКОГАШ НЕМА ДА ПРИПАРИ ДО ВИСОКА ПОЛИТИЧКА ФУНКЦИЈА

Стевчо Јакимовски, претседател на ГРОМ и поранешен долгогодишен градоначалник на Карпош ќе биде кандидат и на претстојните локални избори, во обид да се врати на градоначалничкото место во оваа скопска општина

Од ГРОМ потврдуваат за „360 степени“ дека одлуката за кандидирање на Јакимовски е веќе донесена, иако не е се уште официјализирана. Се очекува Јакимовски да биде кандидат на ГРОМ, наспроти кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ, на СДСМ и на Левица.

Иако ГРОМ е во коалиција со ВМРО-ДПМНЕ на централно ниво, главната опозициска партија, според најавите, на овие избори ќе оди со свој кандидат за градоначалник во Карпош, а тоа најверојатно ќе биде лекарот Оливер Зафировски, поранешен директор на детската болница во Козле.

ГРОМ планира да има и своја советничка листа во Карпош, како логистика во кампањата на Јакимовски, како што беше случај и на минатите локални избори во 2017 година. Тогаш, Јакимовски, од позиција на актуелен градоначалник, ја изгуби битката од Стефан Богоев од СДСМ, иако ВМРО-ДПМНЕ немаше кандидат за градоначалник во Карпош.

Дојде време Јакимовски да плати за сите политички вратоломии кои ги правеше овие изминати 4 години. Од најголем противник на Груевски стана најголем Груевист и тоа во времето кога ечеа бомбите на Заев и Груевски ја изгуби маската на патриот и чесен политичар. Тоа не го спречи Јакимовски да биде најголема камиказа на режимот, со што тој го изгуби респектот и тежината кај членовите на СДСМ, а потоа со финансиските истраги за разни злоупотреби во општина Карпош тој ги изгуби и оние малце фанови во десниот камп, иако и претходно важеше за корумпиран и го нарекуваа КОМШИЈАТА затоа што наводно имал станови во секоја нова зграда во Карпош.

Јакимовски е класичен пример кога ќе погрешиш во стратегијата и политичките математики и наместо да се стрпиш 1-2 години, тој сега ќе беше веќе 4 години вице премиер во владата на Заев или пак градоначалник на Скопје и ќе можеше да атакува дури и за позицијата претседател на државата или пак иден премиер, но тој сега се моли и се гребе кај Мицковски да биде пак градоначалник на Карпош од каде доби клоца во газот како истрошен тоалет папир. Каква тажна политичка приказна, но во исто време и добра лекција за сите политичари со лош компас и немање образ и грам етика и кои мислат дека во мк политиката се може да помине, дека секакво политичко курвање ќе помине неказнето, не е баш така.

И сега наместо народот да го памти како човек што срушил режим заедно со Заев и да го памти како голем политичар кој 30 години бил на високи државни позиции, сега историјата вечно ќе го памти како еден од слугите на Грујо, слугите на мафијата, и ќе оди во подранета политичка пензија, и ќе седи дома и ќе прати политика преку гледање вести на телевизија и никад веќе нема да припари до висока државна позиција.

loading...

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

GoGoAnime SK8 the Infinity

GoGoAnime Dragon Ball (Dub) Episode 149

watch animes So I'm a Spider, So What?

gogoanimeio GoGoAnime My Hero Academia (Dub)