ШОКАНТНО АУДИО: Максим Димитриевски и неговите пајташи нудат 500 денари за глас!
ШОКАНТНО АУДИО: Максим Димитриевски и неговите пајташи нудат 500 денари за глас!
СДСМ: Институциите веднаш да постапат за да распука и овој меур со манипулации на ВМРО-ДПМНЕ
СДСМ: Институциите веднаш да постапат за да распука и овој меур со манипулации на ВМРО-ДПМНЕ
МАКСО Е МАКС НЕРВОЗЕН - СДСМ Куманово: Салиевски, советник од ромската заедница е нападнат
МАКСО Е МАКС НЕРВОЗЕН - СДСМ Куманово: Салиевски, советник од ромската заедница е нападнат
ШИЛЕГОВ: ДВАТА НОВИ БУЛЕВАРИ ВО БУТЕЛ СЕ ДОКАЗ ДЕКА ОВАА ОПШТИНА НАЈБРЗО СЕ РАЗВИВАШЕ ВО ИЗМИНАТИВЕ 4 ГОДИНИ
ШИЛЕГОВ: ДВАТА НОВИ БУЛЕВАРИ ВО БУТЕЛ СЕ ДОКАЗ ДЕКА ОВАА ОПШТИНА НАЈБРЗО СЕ РАЗВИВАШЕ ВО ИЗМИНАТИВЕ 4 ГОДИНИ
УШТЕ НЕ ДОШЛЕ НА ВЛАСТ А ПОЧНАА ДА СЕАТ СТРАВ И ДА ЗАБЕГУВААТ - Ново сведоштво од Вевчани: Припадник на обезбедување на Мицкоски во локал се претставил како полицаец, барал лични карти и се заканувал по гости
УШТЕ НЕ ДОШЛЕ НА ВЛАСТ А ПОЧНАА ДА СЕАТ СТРАВ И ДА ЗАБЕГУВААТ - Ново сведоштво од Вевчани: Припадник на обезбедување на Мицкоски во локал се претставил како полицаец, барал лични карти и се заканувал по гости
(ВИДЕО) ЕФТОВ: ВТОРИОТ КРУГ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ СЕ РЕФЕРЕНДУМ ЗА ТОА ДАЛИ МАФИЈАТА ЌЕ СЕ ВРАТИ ПАК НА ВЛАСТ И ПРАВДАТА ЌЕ БИДЕ ЗАКОПАНА ЗА ВЕК И ВЕКОВ!
(ВИДЕО) ЕФТОВ: ВТОРИОТ КРУГ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ СЕ РЕФЕРЕНДУМ ЗА ТОА ДАЛИ МАФИЈАТА ЌЕ СЕ ВРАТИ ПАК НА ВЛАСТ И ПРАВДАТА ЌЕ БИДЕ ЗАКОПАНА ЗА ВЕК И ВЕКОВ!
(ВИДЕО) ОВА ЛИ Е ИДНИНАТА НА ЧОВЕШТВОТО: ВО ЕДНА ЗГРАДА ВО ХОНГ КОНГ ЖИВЕАТ 50 000 ЛУЃЕ!
(ВИДЕО) ОВА ЛИ Е ИДНИНАТА НА ЧОВЕШТВОТО: ВО ЕДНА ЗГРАДА ВО ХОНГ КОНГ ЖИВЕАТ 50 000 ЛУЃЕ!
Кондовски: Одлична атмосфера и позитивна енергија на денешната акција за чистење на ски стазата Копанки на која се приклучив на повик на граѓанската иницијатива “Поинаку”
Кондовски: Одлична атмосфера и позитивна енергија на денешната акција за чистење на ски стазата Копанки на која се приклучив на повик на граѓанската иницијатива “Поинаку”

ДОМ и ЛДП ја промовираа коалицијата и во Битола

Лидерите на Зелената партија ДОМ, Маја Морачанин и на ЛДП, Горан Милевски во Битола го промовираа своето коалицирање за претстојните локални избори наречено – Граѓанско движење на Центарот, со мотото „Излези од маглата“.

Во своето обраќање пред големиот број битолчани, претседателката на ДОМ, Маја Морачанин нагласи дека и ДОМ и ЛДП се прогресивни партии кои имаат јасно профилирани заеднички вредности – ДОМ како Зелена партија и ЛДП со либерално-демократски ставови, кои во своето политичко дејствување секогаш се фокусирани да ги бранат интересите на граѓаните. Така е и сега со заедничкиот настап на локалните избори, кога акцентот ќе биде ставен врз локалните проблеми на граѓаните, особено оние што се поврзани со здравата животна средина, со еколошките проекти за обновливи извори на енергија и развојот на екотуризам и рурален туризам.

Во своето обраќање, лидерот на ЛДП, Горан Милевски рече дека Граѓанското движење на Центарот нуди нови визии и конкретни проекти за решавање на проблемите во Битола за наредните 10 години. Притоа тој подвлече дека ќе се донесе и стратегија за подобрување на сите сегменти на животот во градот и околните места што ќе го спречи иселувањето на младите.
На многубројните битолчани, кои покажаа голем интерес за новото Граѓанско движење на Центарот, им се обратија и Јасмина Диневска, активистка на Зелената партија ДОМ и Валентин Груевски, претседател на Советот на град Битола.

Со почит,
ДОМ – Канцеларија за односи со јавност

loading...

TwistMoe Watch anime online, English anime online HD

Watch Linebarrels of Iron (Dub) Episode 24

AnimeKisa: D.C.III: Da Capo III anime episode 13 online free at https://animekisa.in anime stream

Watch anime online for free at AnimeDao attack on titan season 3 animedao

Bonanza: https://www.bonanza.com/users/49369446/profile

Giveffect: https://www.giveffect.com/users/1026728-animefreak