МВР: Санкционирани 40 возила за јавен превоз на територија на цела држава, 16 со неисправни сопирачки
МВР: Санкционирани 40 возила за јавен превоз на територија на цела држава, 16 со неисправни сопирачки
БРАВО: Тројцата градоначалници, на Општина Кисела Вода, на Град Скопје и на Општина Велес денес им организираа патување и еднодневна прошетка низ Велес на децата со церебрална парализа
БРАВО: Тројцата градоначалници, на Општина Кисела Вода, на Град Скопје и на Општина Велес денес им организираа патување и еднодневна прошетка низ Велес на децата со церебрална парализа
ПОЖАР ВО ОСНОВНО УЧИЛИШТЕ ВО ДРАЧЕВО, СО БРЗА ИНТЕРВЕНЦИЈА НА СКОПСКИТЕ ПОЖАРНИКАРИ ПОЖАРОТ Е ИЗГАСНАТ И ШТЕТАТА Е НЕЗНАЧИТЕЛНА, НЕМА ПОВРЕДЕНИ
ПОЖАР ВО ОСНОВНО УЧИЛИШТЕ ВО ДРАЧЕВО, СО БРЗА ИНТЕРВЕНЦИЈА НА СКОПСКИТЕ ПОЖАРНИКАРИ ПОЖАРОТ Е ИЗГАСНАТ И ШТЕТАТА Е НЕЗНАЧИТЕЛНА, НЕМА ПОВРЕДЕНИ
Градската болница „8 септември“ треба да плати околу 1,5 милиони евра за струја и гас
Градската болница „8 септември“ треба да плати околу 1,5 милиони евра за струја и гас
И ГЕРМАНИЈА СИ ИМА СВОЈ ТРАМП: Германија ја затвори канцеларијата на Шредер поради неговата блискост со Путин
И ГЕРМАНИЈА СИ ИМА СВОЈ ТРАМП: Германија ја затвори канцеларијата на Шредер поради неговата блискост со Путин
НЕЗАВИСЕН СИНДИКАТ НА ПРОФЕСИОНАЛНИ ВОЈНИЦИ НА МАКЕДОНИЈА: Почнуваме со штрајк со шатори пред владата затоа што 2 години владата нема прераспределено професионални војници по наполнети 45 години старост
НЕЗАВИСЕН СИНДИКАТ НА ПРОФЕСИОНАЛНИ ВОЈНИЦИ НА МАКЕДОНИЈА: Почнуваме со штрајк со шатори пред владата затоа што 2 години владата нема прераспределено професионални војници по наполнети 45 години старост
ЈП КОМУНАЛНА ХИГИЕНА: Во пролетната акција во Ѓорче Петров досега се одложени 70 кубни метри кабаст отпад
ЈП КОМУНАЛНА ХИГИЕНА: Во пролетната акција во Ѓорче Петров досега се одложени 70 кубни метри кабаст отпад
Ковачевски - Макрон: Франција е посветена на европската перспектива на Северна Македонија, нема време за губење, секое одложување е штетно за Балканот и Европа
Ковачевски - Макрон: Франција е посветена на европската перспектива на Северна Македонија, нема време за губење, секое одложување е штетно за Балканот и Европа

ДОМ од Ѓорче Петров бара Владата да помогне да се среди просторот околу поранешната фабрика Купрум

Општинската организација на Демократската Обнова на Македонија – ДОМ од Ѓорче Петров апелира до премиерот и новата влада во ист контекст и до општината за изнаоѓање конечно решение за локацијата кај поранешната фабрика Купрум. Моменталната состојба на оваа локација преставува опасност за жителите кои се во непосредната близина и создава лош имиџ на општината и главниот град Скопје.

Во тој контекст како можни решенија на овој проблем ги нудиме следните два предлози на пошироката јавност:

Студентски град – иницијатива која ја поддржавме во изработка на здружението Културно Ехо , и дел од нашата програма за последните локални избори. Можете да ја погледнете на следниот линк: https://issuu.com/…/kuprum_-_rudnik_na__sub_kultura…

Создавање на нов парк на истата површина со кој на ѓорчепетровци и граѓаните на Скопје ќе им се овозможи нова огромно зеленило, катче за уживање, можност за намалување на загадувањето и звучноста, придонесувајки за зачувување на животната средина.

Општината Ѓорче Петров заслужува проекти кои ќе нудат развој, нејзина модернизација, чиста и здрава животна средина и создавање на услови за првата зелена општина во градот Скопјe.

loading...

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

animes online GoGoAnime My Hero Academia Season 5 (Dub)

Black Clover (Dub)

gogo anime tv That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

watch anime GoGoAnime Boruto: Naruto Next Generations (Dub)

GoGoAnime Attack on Titan (Dub)

tải go88