Претставници на Владите на Северна Македонија и Бугарија потпишаа неколку меморандуми за разбирање и декларации за соработка
Претставници на Владите на Северна Македонија и Бугарија потпишаа неколку меморандуми за разбирање и декларации за соработка
МИЛЕВСКИ: Во Софија остваривме средба со пратениците од нашата сестринска либерална партија ДПС, предводени од лидерот Мустафа Карадај
МИЛЕВСКИ: Во Софија остваривме средба со пратениците од нашата сестринска либерална партија ДПС, предводени од лидерот Мустафа Карадај
Малески: Двете влади прават многу вредна работа
Малески: Двете влади прават многу вредна работа
СДСМ: Калеска-Ванчева од првиот ден на мандатот ја напушти адвокатската канцеларија
СДСМ: Калеска-Ванчева од првиот ден на мандатот ја напушти адвокатската канцеларија
Д-р Беќаровски: Балканецот е тврдоглав, не можеш со забрани да го поттикнеш, од инат сол ќе јаде, спасот е само да го поткупиш
Д-р Беќаровски: Балканецот е тврдоглав, не можеш со забрани да го поттикнеш, од инат сол ќе јаде, спасот е само да го поткупиш
Разбиена организирана група на шверцери на дрога, приведени три лица, запленетa марихуана вредна 50.000 евра
Разбиена организирана група на шверцери на дрога, приведени три лица, запленетa марихуана вредна 50.000 евра
ЕВЕ ЗОШТО БЕШЕ ПАМЕТНО ШТО ВЛЕГОВМЕ ВО НАТО: Македонската армија меѓу ТОП10 најслаби армии во светот
ЕВЕ ЗОШТО БЕШЕ ПАМЕТНО ШТО ВЛЕГОВМЕ ВО НАТО: Македонската армија меѓу ТОП10 најслаби армии во светот
ПОДАРИ РАДОСТ: Одбери една од подарок-картичките на Комерцијална банка за Skopje City Mall во вредност од 1.000, 3.000 и 5.000 денари и уживај во насмевката на саканите
ПОДАРИ РАДОСТ: Одбери една од подарок-картичките на Комерцијална банка за Skopje City Mall во вредност од 1.000, 3.000 и 5.000 денари и уживај во насмевката на саканите

(ВИДЕО) ДОНИРАА И ШИЛЕГОВ, СПАСОВСКИ, ЗЕКИРИ, КОСТА ПЕТРОВ И ДРУГИ – „Гази Баба се грижи” со одличен одзив во првите 10 дена – Сè повеќе хумани луѓе се приклучуваат и донираат

Приклучи се на #ГазиБабаСеГрижи – Оливер Спасовски

Приклучи се и ти на хуманитарната акција „Месец на хуманост – #ГазиБабасеГрижи“.🛒 Донирај прехранбени производи, хигиенски средства или облека секој работен ден помеѓу 10 и 17 часот на следните пункови во Општина Гази Баба:Дим Маркет во #ЖелезараКит-Го маркети и KAM MARKET во #АвтокомандаДИМ маркет во #СтајковциS-market во #ЧентоДа покажеме заедно дека се грижиме ❗️🙏 Огромна благодарност и до министерот Oliver Spasovski кој со своја донација се приклучи кон Месецот на хуманост „#ГазиБаба се грижи“

Posted by Борис Георгиевски on Недела, 11 октомври 2020

Приклучи се на #ГазиБабаСеГрижи – Петре Шилегов повик

Приклучи се и ти на хуманитарната акција „Месец на хуманост – #ГазиБабасеГрижи“.🛒 Донирај прехранбени производи, хигиенски средства или облека секој работен ден помеѓу 10 и 17 часот на следните пункови во Општина Гази Баба:Дим Маркет во #ЖелезараКит-Го маркети и KAM MARKET во #АвтокомандаДИМ маркет во #СтајковциS-market во #ЧентоДа покажеме заедно дека се грижиме ❗️🙏 Огромна благодарност и до градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов кој со своја донација се приклучи кон Месецот на хуманост „#ГазиБаба се грижи“ и со тоа даде директна поддршка за социјално загрозените семејства

Posted by Борис Георгиевски on Вторник, 13 октомври 2020

Во рамките на оваа хуманитарна акција која е иницирана од општина Гази Баба досега се собрани 220 кг храна, 50 кг облека, 15 кг хигиенски средства, како и мебел. Партнерските организации секојдневно ги доставуваат сите донирани производи до лицата од најранливите категории.

Во акцијата учествуваат голем број на граѓани од општина Гази Баба, а со своја поддршка и донација во првите 10 дена се приклучија и поголем број на јавни личности, културни работници и бизнисмени. Со своја поддршка и јавен апел за донирање во првите 10 дена се приклучија и министрите Оливер Спасовски и Благој Бочварски, градоначалникот на град Скопје Петре Шилегов, пратеникот Мухамед Зекири, советникот на ПВРСМ, Милан Живковиќ, потпретседателот на СДСМ, Коста Петров. Во изминатиот период со своја донација се приклучија и свештенството од црквата Св. Архангел Михаил во Автокоманда, како и Спиро Чорогунов, сопственик на АД Караорман, поп пејачката Мијата и советниците во Советот на општина Гази Баба, Мартин Ристов и Ивица Петровски.

Од името на општина Гази Баба би сакале да изразиме уште една огромна благодарност до сите граѓани кои донираат и со тоа ја покажуваат на дело својата солидарност и поддршка за граѓаните од социјално – ранливите групи.

Акцијата “Месец на хуманост-Гази Баба се грижи” ќе трае до 02 ноември а сите заинтересирани граѓани можат да се приклучат на 5-те пунктови пред маркетите Кит Го и КАМ маркетите во Автокоманда, Дим маркетите во Железара и Стајковци и С маркет во Ченто каде од 10 до 17 часот можат да донираат храна, средства за хигиена, облека, покуќнина за своите сограѓани на кои им е најпотребно.

loading...

free anime. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak Naruto Episode 220

My Hero Academia Season 5 (Dub) Episode 21

Bleach

anime website Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

sites to watch anime Attack on Titan (Dub)