Косово: Награда од 20 илјади евра за тој што ќе помогне во откривањето на тројниот убиец кај Дечане
Косово: Награда од 20 илјади евра за тој што ќе помогне во откривањето на тројниот убиец кај Дечане
Локализиран голем пожар кај пречистителната станица за отпадни води во Кочани
Локализиран голем пожар кај пречистителната станица за отпадни води во Кочани
Мехмедовиќ: Новиот сој омикрон е 500 проценти попренослив од делта сојот
Мехмедовиќ: Новиот сој омикрон е 500 проценти попренослив од делта сојот
ТАРАВАРИ И СЕЛА НА ОВА ШТО ЌЕ КАЖАТ - МИЦКОВСКИ: ИМАМЕ ПОПАМЕТНИ РАБОТИ ОД ПРЕГОВРИ И ДОГОВОРИ СО БУГАРИЈА, АКО ОВАА ВЛАДА НАПРАВИ НЕКАКОВ ДОГОВОР СО БУГАРИЈА НИЕ ЌЕ ГО ПОНИШТИМЕ!
ТАРАВАРИ И СЕЛА НА ОВА ШТО ЌЕ КАЖАТ - МИЦКОВСКИ: ИМАМЕ ПОПАМЕТНИ РАБОТИ ОД ПРЕГОВРИ И ДОГОВОРИ СО БУГАРИЈА, АКО ОВАА ВЛАДА НАПРАВИ НЕКАКОВ ДОГОВОР СО БУГАРИЈА НИЕ ЌЕ ГО ПОНИШТИМЕ!
ЗАМИНУВАЊЕТО НА ЗАЕВ ОД ПОЛИТИКАТА ЌЕ БИДЕ ГОЛЕМ СИЛЕН УДАР ЗА ВМРО ДПМНЕ И ВМРОВСКАТА ПРОПАГАНДНА МАШИНЕРИЈА
ЗАМИНУВАЊЕТО НА ЗАЕВ ОД ПОЛИТИКАТА ЌЕ БИДЕ ГОЛЕМ СИЛЕН УДАР ЗА ВМРО ДПМНЕ И ВМРОВСКАТА ПРОПАГАНДНА МАШИНЕРИЈА
КОВАЧЕВСКИ НЕ ИСКЛУЧУВА МОЖНОСТ ТОЈ ДА БИДЕ И ПРЕМИЕР ПО ОСТАВКАТА НА ЗАЕВ
КОВАЧЕВСКИ НЕ ИСКЛУЧУВА МОЖНОСТ ТОЈ ДА БИДЕ И ПРЕМИЕР ПО ОСТАВКАТА НА ЗАЕВ
КОВАЧЕВСКИ НАЈАВУВА СИСТЕМСКИ РЕСЕТ НА СДСМ: Поголема ефикасност во владеењето и исполнување на ветувањата, поголем фокус на реалните потреби на граѓаните, поголем фокус на клучните проблеми дома, добар менаџмент од професионалци на сите позиции и одоговорност на секој функционер за својата работа
КОВАЧЕВСКИ НАЈАВУВА СИСТЕМСКИ РЕСЕТ НА СДСМ: Поголема ефикасност во владеењето и исполнување на ветувањата, поголем фокус на реалните потреби на граѓаните, поголем фокус на клучните проблеми дома, добар менаџмент од професионалци на сите позиции и одоговорност на секој функционер за својата работа
Ковачевски за МИА: Да извлечеме поука и да се менуваме, фокус на обединувањето, европската агенда и реалните проблеми на граѓаните
Ковачевски за МИА: Да извлечеме поука и да се менуваме, фокус на обединувањето, европската агенда и реалните проблеми на граѓаните

Дописникот на МИА од Софија, Гешев: Операцијата за откривање на групата за шпионажа во Бугарија е „невидена“ Опсервер: Гешев: Операцијата за откривање на групата за шпионажа во Бугарија е „невидена“ | opserver.mk

Државното обвинителство соопшти дека е откриена криминална група за шпионажа во корист на Русија. Таа била раководена од поранешниот шеф на бугарското воено разузнавање, кој во 1970-тите дипломираше на училиштето ГРУ во поранешниот Советски сојуз, кого Обвинителството го нарече „резидент“.

Тој регрутирал лица кои имале пристап до класифицирани информации важни за Бугарија, ЕУ и НАТО, јави дописникот на МИА од Софија. Главниот бугарски обвинител, Иван Гешев, во интервју за приватната телевизија бТВ, ја оцени операцијата за откривање на групата за шпионажа во корист на Москва како „невидена во поновата историја на земјата“.

Како што јави дописникот на МИА од Софија, Гешев посочува дека со откривањето на групата ангажирана во шпионажа во Бугарија, „бил нанесен тежок удар врз дејствијата на руските разузнавачи во Бугарија и најверојатно нема да може да се опорави следната година“. Иван Гешев ги спореди постапките на откриената група во Бугарија со оние на т.н. „Петорка од Кембриџ“ од Втората светска војна. Три лица, кои работеле во британските безбедносни служби, успеале да избегаат.

„Тука еден од обвинетите во Бугарија направи обид, што се покажа како неуспешен. Според некои параметри, овие два случаи се слични, во нешто се разликуваат. Но, ова е единствениот аналог“, вели главниот обвинител на Бугарија. За своите активности, групата може да добие најстрога казна доживотен затвор и доживотен затвор без право на помилување. Досега само еден од уапсените дал целосни признанија за активностите на шпионската група, која е следена од бугарското контраразузнавање ДАНС од октомври 2021 година.

loading...

GoGoAnime: Kaze no Matasaburou anime episode Full online free at https://gogoanime.be gogoanime dragon ball z

Website https://wcostream.cc: Watch Dimension W: Do Robots Dream of Bathhouses? wcostream Episode Full wcostream dragon ball super

Watch Onmyoji - Hundred spirits kindergarten Season 3 Episode 12

TwistMoe: Crayon Shin-chan Movie 20: Arashi wo Yobu! Ora to Uchuu no Princess anime episode Full online free at https://twistmoe.net free anime

Roomstyler: https://roomstyler.com/users/gogoanimelol

Debate: https://www.debate.org/gogoanimelol/