МИЛЕВСКИ: Денес на ЈП "Комуналец" од Битола им доделивме 1️⃣2️⃣ милиони денари за набавка на возила за чистење на отпад од битолските улици, особено од Широк сокак, Градскиот парк и Шеталиштето
МИЛЕВСКИ: Денес на ЈП "Комуналец" од Битола им доделивме 1️⃣2️⃣ милиони денари за набавка на возила за чистење на отпад од битолските улици, особено од Широк сокак, Градскиот парк и Шеталиштето
НАУМОВСКИ: Општина Ѓорче воспоставув соработка со невладината ,,Банка за храна“
НАУМОВСКИ: Општина Ѓорче воспоставув соработка со невладината ,,Банка за храна“
НАУМОВСКИ: Градежните работи за реконструкција на ,, Кузман Шапкарев " во Дексион се одвиваат според предвидената динамика
НАУМОВСКИ: Градежните работи за реконструкција на ,, Кузман Шапкарев " во Дексион се одвиваат според предвидената динамика
ШОКАНТЕН ДИПЛОМАТСКИ СКАНДАЛ: ФРАНЦУСКИОТ АМБАСАДОР ИЛИ НЕГОВ СОВЕТНИК БРИФИРАЛ МАКЕДОНСКИ НОВИНАР СО ДОВЕРЛИВИ ДЕТАЛИ ОД СРЕДБАТА ЗАЕВ - МАКРОН
ШОКАНТЕН ДИПЛОМАТСКИ СКАНДАЛ: ФРАНЦУСКИОТ АМБАСАДОР ИЛИ НЕГОВ СОВЕТНИК БРИФИРАЛ МАКЕДОНСКИ НОВИНАР СО ДОВЕРЛИВИ ДЕТАЛИ ОД СРЕДБАТА ЗАЕВ - МАКРОН
Премиерот Заев го прими Јанис Бутарис: Од исклучителна важност е градењето на заеднички капацитети за пристап и користење на фондовите на ЕУ за регионалната соработка
Премиерот Заев го прими Јанис Бутарис: Од исклучителна важност е градењето на заеднички капацитети за пристап и користење на фондовите на ЕУ за регионалната соработка
Филипче: Пуштен во употреба новиот лабораториски фрижидер за Клиниката за Ортопедија, донација од Германската амбасада
Филипче: Пуштен во употреба новиот лабораториски фрижидер за Клиниката за Ортопедија, донација од Германската амбасада
Лукаревска: ВМРО влече назад, СДСМ води напред
Лукаревска: ВМРО влече назад, СДСМ води напред
Маричиќ: Бугарија нe блокира зашто ЕУ сакаше македонски превод
Маричиќ: Бугарија нe блокира зашто ЕУ сакаше македонски превод

Досега 4.000 здравствени работници се пријавиле да се вакцинираат против Ковид-19

Според министерот за здравство Венко Филипче 4.000 здравствени работници се пријавиле за вакцинација. Пријавувањето за останатите граѓани пак ќе се врши преку веб страница која од утре ќе биде во фѕункција.

Во план е да се вакцинираат по 880 лица дневно на пунктовите на поликлиниките и 500 лица дневно во Клинички центар.

„Денеска разговаравме за тоа како ќе бидат организирани пунктовите за вакцинација во Здравствениот дом во Скопје – во поликлиниките во Ченто, Букурешт, Јане Сандански во две смени. По една смена ќе работат пунктовите во поликлиниките Ѓорче Петров, Млин Балкан и сите 7 поликлиниките ќе бидат активни. Капацитетот за вакцинирање во скопските поликлиники на ден изнесува 880 лица и дополнителни близу 500 во пунктот во Клиничкиот центар во Скопје”, потенцираше министерот Филипче.

Досега се пријавени 4.000 здравствени работници за вакцинација, од кои околу 2.000 се во градот Скопје, а останатите се во другите градови.

loading...

AnimeTV kisa anime tv: Re:ZERO -Starting Life in Another World- (https://animetv.cc/m/4go) Episode 25

KissAnime assassination classroom kissanime: Bleach Episode 366