Победниците на „Евровизија“ тргнуваат на турнеја низ Европа за да собираат пари за војската и добротворните организации во Украина
Победниците на „Евровизија“ тргнуваат на турнеја низ Европа за да собираат пари за војската и добротворните организации во Украина
УНИВЕРЗИТЕТ АУЕ ФОН: Факултетот за правни и политички науки во рамките на својата годишна програма, организираше дебата за студентите на тема „Право на абортус“
УНИВЕРЗИТЕТ АУЕ ФОН: Факултетот за правни и политички науки во рамките на својата годишна програма, организираше дебата за студентите на тема „Право на абортус“
Делегација од Општина Куманово на покана на активистите од невладиниот сектор кои што работат на Ромските прашања на Балканот е во посета на Европскиот парламент во Брисел на настанот "The Most Roma Friendly Mayor"
Делегација од Општина Куманово на покана на активистите од невладиниот сектор кои што работат на Ромските прашања на Балканот е во посета на Европскиот парламент во Брисел на настанот "The Most Roma Friendly Mayor"
Мојановски: Сослужувањето со СПЦ значи дека МПЦ не е веќе расколничка
Мојановски: Сослужувањето со СПЦ значи дека МПЦ не е веќе расколничка
Матевски: Признавањето на МПЦ-ОА е благодарение на Преспанскиот договор и Бајден
Матевски: Признавањето на МПЦ-ОА е благодарение на Преспанскиот договор и Бајден
МИЦКОВСКИ ГИ НАГРАДУВА РЕЖИМСКИТЕ ЕКСПЕРТУТКИ - Климовски – од говорник на ВМРО ДПМНЕ и противник на државните процеси до предлог за уставен судија
МИЦКОВСКИ ГИ НАГРАДУВА РЕЖИМСКИТЕ ЕКСПЕРТУТКИ - Климовски – од говорник на ВМРО ДПМНЕ и противник на државните процеси до предлог за уставен судија
Бомбите не му помогнаа на Рамковски oдново да ја отвори „Пајажина“ - Судот го одби поранешниот сопственик на телевизијата А1
Бомбите не му помогнаа на Рамковски oдново да ја отвори „Пајажина“ - Судот го одби поранешниот сопственик на телевизијата А1
Софија ги пречекува моштите на светите браќа Кирил и Методиј кои ќе бидат донесени на изложба во Софија од Света Гора каде се чуваат
Софија ги пречекува моштите на светите браќа Кирил и Методиј кои ќе бидат донесени на изложба во Софија од Света Гора каде се чуваат

ДРАМА ВО КИСЕЛА ВОДА: Распиштолен советник на ДПМНЕ, пукање на слава, соседите бегале во паника, МВР пронашла две чаури

Вистинска драма се случувала синоќа на ул . Димо Хаџи Димов во Скопје каде во куќата на советникот на ВМРО-ДПМНЕ од Кисела Вода Н.И. се славело со пукање од пиштол. Кога почнало пукањето, соседите се исплашиле и веднаш пријавиле во полиција.

Од МВР потврдуваат дека било пријавено пукање и велат дека работат на расчистување на случајот, еве што стои во билтенот на МВР:

„На 19.12.2021 г. во 23,10 ч. во СВР Скопје од страна на сосед било пријавено дека во куќа на ул.Димо Хаџи Димов во Скопје, кај Н.И. (27), во која се одржувало семејна веселба, машко лице пукало со пиштол во воздух. Полициски службеници излегле на лице место и во дворот на куќата пронајдени се две чаури, кои се подигнати за вештачење и се преземаат дополнителни мерки за расчистување на случајот“, велат од МВР.

loading...

dubbed anime. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

online anime 4Anime Attack on Titan Season 3

Attack on Titan Final Season (Dub) Episode 15

stream anime online Demon Slayer: Entertainment District Arc

4Anime Boruto: Naruto Next Generations (Dub) Episode 152

Dragon Ball Super (Dub) Episode 125

tải go88