СДСМ ОБЈАВИ УШТЕ 5 КАНДИДАТИ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИЦИ
СДСМ ОБЈАВИ УШТЕ 5 КАНДИДАТИ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИЦИ
Мицковски доживеал мала сообраќајна незгода пред Прилеп, не е повреден и се чувствува добро
Мицковски доживеал мала сообраќајна незгода пред Прилеп, не е повреден и се чувствува добро
ОБСЕ-ОДИХР: Еден отсто за независни листи е во согласност со добрите меѓународни практики
ОБСЕ-ОДИХР: Еден отсто за независни листи е во согласност со добрите меѓународни практики
Царовска: Со вработување на 500 образовни асистенти се грижиме и создаваме образование за секое дете
Царовска: Со вработување на 500 образовни асистенти се грижиме и создаваме образование за секое дете
Груби: Оваа коалиција рушеше табуа и во 2002 година
Груби: Оваа коалиција рушеше табуа и во 2002 година
(ВИДЕО) ГРАДОТ СКОПЈЕ ЈА ПОЧНА ТРЕТАТА ФАЗА ОД РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА ИНДИРА ГАНДИ ВО ШУТО ОРИЗАРИ
(ВИДЕО) ГРАДОТ СКОПЈЕ ЈА ПОЧНА ТРЕТАТА ФАЗА ОД РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА ИНДИРА ГАНДИ ВО ШУТО ОРИЗАРИ
БРАВО МВР - Одземени 14 возила од „диви“ тркачи од Тетово и од странство
БРАВО МВР - Одземени 14 возила од „диви“ тркачи од Тетово и од странство
Шекеринска: За Рамковниот договор имаше многу скепса, но создаде клима на заедништво
Шекеринска: За Рамковниот договор имаше многу скепса, но создаде клима на заедништво

ДРАМА ВО ШТИПСКО – Три лица спасени во последен момент од запалена куќа во Карбинци

Три лица од кои двајца со тежок инвалидитет во последен момент се спасени од запалена куќа во Карбинци, по големиот пожар кој доцна попладнево ја зафати оваа општина, објави ТВ Стар. Пожарот настанал во непосредна близина на првите куќи во селото, а очевидци во изјави за телевизијата, вината ја лоцираат во блиските електрични столбови.

Опожарени се две вили, а зафатена е голема површина на земјоделско земјиште и култури.

Претходно, градоначалникот на Општина Карбинци, Јордан Насев, за МИА изјави дека месното население им помага на штипските пожарникари, кои веднаш се јавиле и дошле на опожарениот дел. Не се знае точно што е причината за овој голем пожар.

Инаку, ова е веќе трета голема огнена стихија во општина Карбинци за речиси еден месец. Претходно изгореа 300 хектари житни култури, овошни и лозови насади.

loading...

AnimeDao: JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub) anime episode 39 online free at https://animedao.nl animedao my hero academia

Website https://wcostream.cc: Watch Inazuma Eleven: Balance of Ares (Dub) wcostream Episode 26 anime sites

Website https://animefreak.ws: Watch Koukyoushihen Eureka Seven: New Order animefreak Episode Full animefreak avatar

Sites google: https://sites.google.com/view/animeflix-official/home

Buzzfeed: https://www.buzzfeed.com/gogoanimelol/

Wakelet: https://wakelet.com/@animeflixnl