Османи: Силно ја поддржуваме аспирацијата на Шведска и Финска за членство во НАТО
Османи: Силно ја поддржуваме аспирацијата на Шведска и Финска за членство во НАТО
Маричиќ: Преку ИПА проекти за управување со органски отпад ги реализираме целите на Залениот договор
Маричиќ: Преку ИПА проекти за управување со органски отпад ги реализираме целите на Залениот договор
КАСАМИ МУ ДАДЕ КОРПА НА МИЦКОВСКИ: СЕГА НЕ Е ВРЕМЕ ЗА ИЗБОРИ!
КАСАМИ МУ ДАДЕ КОРПА НА МИЦКОВСКИ: СЕГА НЕ Е ВРЕМЕ ЗА ИЗБОРИ!
(Фото) Езерцата во Градски парк неисчистени со месеци, Арсовска ги претвори во извор на зараза
(Фото) Езерцата во Градски парк неисчистени со месеци, Арсовска ги претвори во извор на зараза
СДСМ инвестира во здравството, после 50 години нов оддел и апарат за магнетна резонанца во Прилеп
СДСМ инвестира во здравството, после 50 години нов оддел и апарат за магнетна резонанца во Прилеп
ВМРО ДПМНЕ СЕ ФАЛИ ДЕКА ВОДАТ НА АНКЕТИ, СДСМ ВЕЛИ ДЕКА ТОА СЕ НАРАЧАНИ АНКЕТИ СО ВЕШТАЧКИ БРОЈКИ
ВМРО ДПМНЕ СЕ ФАЛИ ДЕКА ВОДАТ НА АНКЕТИ, СДСМ ВЕЛИ ДЕКА ТОА СЕ НАРАЧАНИ АНКЕТИ СО ВЕШТАЧКИ БРОЈКИ
Претрес во Куманово и Кичево, пронајдени кокаин, амфетмин и марихуана, приведени дилер и купувач
Претрес во Куманово и Кичево, пронајдени кокаин, амфетмин и марихуана, приведени дилер и купувач
Зеленски: Евровизија ќе се одржи во Мариупол!
Зеленски: Евровизија ќе се одржи во Мариупол!

ДРАМА ВО СИТЕЛ – ВРАБОТЕНИ ВО СИТЕЛ СО АПЕЛ ДО ЈАВНОСТА: ВОДИТЕЛКА ОД СИТЕЛ МИРЈАНА КРСТОВСКА НАПАЃА СО НОЖ ВРАБОТЕНИ И СЕ ЗАКАНУВА СО УБИСТВА!

Почитувани,

Водителката Мирјана Крстовска од Сител утринска програма напаѓа со нож вработени и се заканува со убиства.
Мирјана Крстовска со ладно оружје (нож) нападнала колега од режија во едно од студијата на телевизијата, додека извршувал работна обврска бидејќи барала да ја има само неа во кадар, при што велела другите колешки да си одат од работа бидејќи имала против сите омраза од нејасна причина. Во Полициската станица Беко во Центар, инцидентот e пријавен, по што полицијата ќе поднесе соодветна пријава за загрозување на безбедноста и животот на вработените, како и нарушување на угледот на телевизијата. Ова не е прв нејзин инцидент, летово со ладно оружје нападнала неколку колеги во тоалетот, при што им нанела лични навреди, уцени, физички удари и закани по живот за нивните деца и семејства. Еден од колегите вклучен во истрагата вели, пред месец дена во октомври 2021 година, со нож за месо кој го земала од емисијата за кулинарство го нападнала во тоалет снимателот со иницијали С. Т. од интимни причини со јасно образложение дека на неа и пречи што тој има сопруга која се вика Ангела и која инаку не работи во медиумот.

Друг вработен изјавил дека такво непресметливо лице како неа не треба да работи на јавна позиција во телевизијата како водителка, бидејќи вработените немаат сигурност за својот живот, работејќи со стрес и психо-физичко малтретирање од горе именуваната. Незнаеше дали причината е агресивен карактер без причина, љубомора на способна конуренција, психички здравствен проблем или љубовни авантури, но дека сигурен е со умисла го прави штом годинава често се случува и покажа загриженост за себе и колегите поради безбедноста на сопствениот живот. Трет колега снимател од телевизијата потврдил, таа е наводно мажена жена, со сопруг и еден малолетен син. Но, незнае дали нејзиното семејство презема чекори за нејзината агресивност и дали знаат за нејзините срамни испади на работа, но дека тие како колеги во телевизијата не се сигурни да работат со неа бидејќи постојано мора да бидат претпазливи од неочекуван напад. Наводно рекол неодамна и дале отказ, но ја вратиле пак назад во телевизијата и сега напаѓа со ладно оружје што е надвор од сите прописи.

Со расчистување на случајот во СВР Скопје за заштита на животот и здравјето на вработените, како и евентуално лишување од слобода на водителката Мирјана Крстовска од утринската емисија “Ја сакам Македонија” во рамки на Сител, ќе бидат поднесени соодветни мерки на претпазливост.

Марјан Цветаноски
Група сниматели, фоторепортери и новинари

Колеги Ве молиме помогнете со објава да го спречиме ова психо-физичко насилство врз медиумските работници од страна на ваквите агресивни соработници, за безбедно извршување на нашата професија.

Во прилог Ви ја праќаме фотографијата за насловната на текстот во Вашата објава.
Фотографирана е во моментот на пристигнувањето на интервентната служба и до неа фотографијата од ликот на водителката како би Ве запознале Вас и читателите која е особата, за сите да се заштитиме и да превенирате доколку ја сретнете пред да изврши агресивен напад.

Благодариме

Од официјални извори во Сител ова го демантираат и велат дека е лага. Очекуваме утре реакција официјално на медиумот за овие наводи која ќе ја објавиме во целост.

loading...

stream anime online. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Record of Ragnarok

anime to watch 4Anime DARLING in the FRANXX (Dub)

4Anime Naruto: Shippuden (Dub) Episode 496

JUJUTSU KAISEN (Dub)

stream anime online Attack on Titan Season 3 Part 2

tải go88