Николовски: Ги промовираме македонските локални производи, рекордна поддршка за 47 манифестации
Николовски: Ги промовираме македонските локални производи, рекордна поддршка за 47 манифестации
ДАФИНА СТОЈАНОСКА РАСПАЛИ: КАКВА ЦРНА ЕУ, КРАСНА МАЈКА РУСИЈА, БРАТОТ ПУТИН ЌЕ НЕ РАНИ И ЌЕ НЕ БРАНИ!
ДАФИНА СТОЈАНОСКА РАСПАЛИ: КАКВА ЦРНА ЕУ, КРАСНА МАЈКА РУСИЈА, БРАТОТ ПУТИН ЌЕ НЕ РАНИ И ЌЕ НЕ БРАНИ!
Пендаровски: Лидерските средби не се лек за секоја болка, нивното одржување е доказ дека претходно затаиле институциите
Пендаровски: Лидерските средби не се лек за секоја болка, нивното одржување е доказ дека претходно затаиле институциите
ВЛЕГУВАМЕ ВО ФОТО ФИНИШ, СТАНУВА ДРАМАТИЧНО: ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ ЗАКАЖА ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА ВО 20 И 30 ЧАСОТ
ВЛЕГУВАМЕ ВО ФОТО ФИНИШ, СТАНУВА ДРАМАТИЧНО: ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ ЗАКАЖА ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА ВО 20 И 30 ЧАСОТ
Османи: Документите што ги објавуваат некои медиумите не се финалниот француски предлог
Османи: Документите што ги објавуваат некои медиумите не се финалниот француски предлог
Османи: Модифицираниот француски предлог ги адресира нашите забелешки по однос на работната верзија
Османи: Модифицираниот француски предлог ги адресира нашите забелешки по однос на работната верзија
БОМБА НА ПЕНДАРОВСКИ: МОДИФИЦИРАНИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕДЛОГ Е ДАЛЕКУ ПОДОБАР ОД ПРВИЧНАТА ВЕРЗИЈА
БОМБА НА ПЕНДАРОВСКИ: МОДИФИЦИРАНИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕДЛОГ Е ДАЛЕКУ ПОДОБАР ОД ПРВИЧНАТА ВЕРЗИЈА
Трајанов: Пендаровски во Мадрид да ги запознае лидерите на НАТО членките за бугарските уцени
Трајанов: Пендаровски во Мадрид да ги запознае лидерите на НАТО членките за бугарските уцени

ДРАМАТА ПРОДОЛЖУВА, МИСЛЕВМЕ КАТИЦА ЌЕ БИДЕ ПОСЛЕДНА КОЈА ЌЕ НИ ПРИРЕДИ ШОК, КОЈ Е СЛЕДЕН ШТО ЌЕ НЕ ИЗНЕВЕРИ И РАЗОЧАРА: Мухамед Зеќири оди во Шутка, судија му досуди 30 дена притвор

Генералниот секратар на владата, Мухамед Зеќири кој поднесе оставка откако за него беше отворена истрага оди во притвор.

Судијата на претходна постапка го прифати предлогот на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и му одреди 30-дневен притвор на Зеќири.

-Постапувајќи по предлог на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција за определување мерка притвор против едно лице за кое постојат основани сомненија за сторено кривично дело
Злоупотреба на службена положба и овластување, судија на претходна постапка по произнесување на надлежниот обвинител и осомничениот во присуство на неговиот бранител во однос на предлогот, а притоа ценејќи ги сите факти приложени во предлогот, донесе решение со кое го прифати предлогот и на осомничениот му определи мерка притвор во траење од 30 дена заради постоење на основите од член 165 ст.1 т. 1,2 и 3 од ЗКП, соопшти вечерва судот.

Притвор им е одреден и на другите двајца хрватски државјани кои се недостапни за полицијата.

Обвинителството денеска информираше дека е отворена истрага против генералниот секретар на Владата, Зеќири и двајца хрватски државјани, за наводна проневера на 145.000 евра.

Поточно истрагата е отворена поради сомнеж за незаконски договор за консултантски услуги.

loading...

hướng dẫn tải go88 về iphone go88 thiên đường online Go88 cho Android - Tải về APK

https://sunwin.fan/