Радев: Очекувам одбрана на бугарскиот интерес!
Радев: Очекувам одбрана на бугарскиот интерес!
Само Македонците разбираат како е да ви биде понижен идентитетот, порача Кулеба
Само Македонците разбираат како е да ви биде понижен идентитетот, порача Кулеба
Почина поранешниот претседател на Албанија, Бујар Нишани
Почина поранешниот претседател на Албанија, Бујар Нишани
Донбас ќе биде украински, порача Зеленски
Донбас ќе биде украински, порача Зеленски
Младите чекаат да појдат на психолог и по два месеца, потребни се бесплатни советувалишта
Младите чекаат да појдат на психолог и по два месеца, потребни се бесплатни советувалишта
Забрчанец: Со Отворен Балкан стануваме пазар од 12 милиони жители
Забрчанец: Со Отворен Балкан стануваме пазар од 12 милиони жители
Петков ќе бара бугарските услови да влезат во преговарачката рамка за Македонија
Петков ќе бара бугарските услови да влезат во преговарачката рамка за Македонија
Ангел Димитров: За РСМ Договорот за пријателство е карта за ЕУ, а не цврста политичка определба
Ангел Димитров: За РСМ Договорот за пријателство е карта за ЕУ, а не цврста политичка определба

Друже Миле Зечевиќ, твоето блиско пријателство со Латас те дисквалификува во трката за лидер на СДСМ

Обидот на Миле Зечевиќ, екс генерален секретар на СДСМ и екс шеф на ДБК, да го релативизира своето лично пријателство со Латас е многу траги комичен обид да се испере режимот на Груевски.

Латас не е обичен новинар кој има само десничарско мислење спротивно од нашето левичарско. Битката со режимот на Груевски не беше нормален дуел со една политичка гарнитура која легално се бори за своите идеали и верувања.

Тоа беше одвратна нелегална битка на мафија и битанги на функција од една страна која злоупотребуваше буџет и полиција и судови да владее со пропаганда со железна тупаница и со ќотек!

Не може твоето другарување со челната медиска тупаница на тој режим да го преставиш како нешто нормално. Нема тука ништо нормално. Тоа е чисто предавство. Тоа е немање на емпатија за жртвите на режимот, своите соборци, па другаруваш со нивните џелати, со лудаците кои креваа објекти со динамит во воздух, кои полнеа затвори со политички затвореници, кои тепаа новинари со стапови и шипки, кои затвораа медиуми, кои бркаа народ од работа…

Да седиш на маса и да се кикотиш со човекот кој земаше милиони денеари за плати и реклами од владините кампањи за да го лаже народот од своите куртон вести додека началникот ги затвораше или купуваше сите други телевизии, тоа е чиста перверзија!

Па уште да се фалиш со тоа и да се обидуваш да го тоа разводнуваш е многу траги комично. Друже Миле Зечевиќ тебе овој момент те дисквалификува од трката за лидер на СДСМ!

Ти немаше морално етички компас за вреднување на луѓето, ти се дружиш со човечкиот шљам и гнас, според тоа ти немаш осет да процениш што е добро е што е лошо, што е негативно а што е позитивно, ти си човек без морална вага без компас, затоа ти нема да знаеш да водиш напред и да ја направиш земјата подобра затоа што ти не ни знаеш што е добро и што е напред, ти си изгубен човек, ти си типичен Македонец сеирџија со сите си добар за со никој да не се замериш, сакаш да цицаш од две цицки што вика народот, и тоа е во ред, но тоа не е материјал за добар лидер на СДСМ!

loading...

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

ani watch That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)

anime to watch AniWatch Mother of the Goddess’ Dormitory

AniWatch The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

watch anime online JUJUTSU KAISEN

dubbed anime JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)