(ВИДЕО) Десетина повредени од кои две лица потешко во пожарот во хотелот Буши
(ВИДЕО) Десетина повредени од кои две лица потешко во пожарот во хотелот Буши
(ВИДЕО) КАМПАЊА НА МВР И РБСП: Безбедноста на пешаците на прво место, значително намален бројот на жртви на патиштата
(ВИДЕО) КАМПАЊА НА МВР И РБСП: Безбедноста на пешаците на прво место, значително намален бројот на жртви на патиштата
Грковска: Законот за потекло на имот ќе се донесува внимателно
Грковска: Законот за потекло на имот ќе се донесува внимателно
УЖАС, СО ВАКВИ ПРОТЕСТИ ПАК СЕ КРЕВА ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА - Бугарското ВМРО организираше протест против кревање на ветото: Демонстрантите скандираа „Македонија е бугарска“
УЖАС, СО ВАКВИ ПРОТЕСТИ ПАК СЕ КРЕВА ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА - Бугарското ВМРО организираше протест против кревање на ветото: Демонстрантите скандираа „Македонија е бугарска“
Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот, Претрес во скопско, приведено едно лице
Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот, Претрес во скопско, приведено едно лице
Бесими: Ребаланс за заздравување на економијата и поддршка на граѓаните и стопанството
Бесими: Ребаланс за заздравување на економијата и поддршка на граѓаните и стопанството
Зеленски: Војната со Русија ќе биде крвава, но ќе заврши на преговарачка маса
Зеленски: Војната со Русија ќе биде крвава, но ќе заврши на преговарачка маса
БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?
БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?

ДРУЖЕ ЗОКИ, ТИ НЕ СИ ОДИШ ОД ПОЛИТИКАТА ПОРАЗЕН, ТИ НИКОГАШ НЕМА ДА БИДЕШ ПОРАЗЕН, ТИ ЌЕ БИДЕШ ВЕЧЕН ПОЛИТИЧКИ ПОБЕДНИК ЗАТОА ШТО НАПРАВИ ЧУДО

Пишува: Саше Ивановски Политико

Друже Зоки, политичарите како тебе се вечни победници.

Политичарите кои прават чуда кои прескокнуваат големи бариери кои заедно со нацијата прават квантни цивилизациски скокови, тие политичари се паметат и се де факто политичари победници.

Како што ќе се паметат многу политичари како Мандела на пример или Ганди, кои направиле историски подвизи во регионите каде дејствувале, така и ти друже Заев не си одиш од политиката како поразен, ти никогаш нема да бидеш поразен.

Не дозволувај да ниту еден миг помислиш дека не вредеше сета мака што ја вложи, дека ти беше голема грешка влегувањето во политиката на голема врата со преземање на СДСМ од Црвенковски, дека е залудно се она што направивме од 2015-та па до денеска. Никогаш ниту за миг немој да си го помислил тоа.

Ти направи многу за оваа земја, половината од народот тоа не може да го види, но ќе го види еден ден.

Ти сигурен сум знаеш дека треба да си горд за твојот учинот и за нашиот заеднички учинок. Сите направивме грешки, ти најмалку но ти беше на челото и ти политички настрада, ти си еден вид на маченик цело време така и си замина од политичката сцена.

Јас сум ти благодарен бескрајно а верувам како мене има армија народ, стотици и стотици илјади кои им е мака што си одиш и што сме среќни што сме биле заедно со тебе во ист ров и сме биеле заедничка битка и сме извојувале победа чии резултати се гледаат и тек ќе се гледаат со времето што доаѓа пред нас.

Ај сега конечно одмори се малце, одмор што не си го видел со години и ти се чудам како уште си психички и физички здрав со толкав труд напор и невиден ангажман.

Поклон до земја друже, ќе те цениме и ќе те сакаме доживотно!

loading...

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

anime website GoGoAnime That Time I Got Reincarnated as a Slime

gogo anime tv The Rising of the Shield Hero (Dub)

anime online Death Note (Dub)

GoGoAnime Bleach (Dub)

Dragon Ball Super (Dub)