(ВИДЕО) БРАВО - Ковачевски - Азески: Комората ќе ја повлече иницијативата пред Уставниот суд, ќе се најдат решенија за предизвиците околу недела неработен ден - се засилува дијалогот меѓу Владата и деловната заедница во интерес на економскиот раст
(ВИДЕО) БРАВО - Ковачевски - Азески: Комората ќе ја повлече иницијативата пред Уставниот суд, ќе се најдат решенија за предизвиците околу недела неработен ден - се засилува дијалогот меѓу Владата и деловната заедница во интерес на економскиот раст
ВО ПОНЕДЕЛНИК ЗАПОЧНУВА ВТОРАТА ЗИМСКА ШКОЛА НА МСМЈЛК ПРИ УКИМ – НАЈАВЕНО УЧЕСТВО НА НАД 40 СТРАНСКИ МАКЕДОНИСТИ И СЛАВИСТИ ОД СЕДУМНАЕСЕТ ЗЕМЈИ
ВО ПОНЕДЕЛНИК ЗАПОЧНУВА ВТОРАТА ЗИМСКА ШКОЛА НА МСМЈЛК ПРИ УКИМ – НАЈАВЕНО УЧЕСТВО НА НАД 40 СТРАНСКИ МАКЕДОНИСТИ И СЛАВИСТИ ОД СЕДУМНАЕСЕТ ЗЕМЈИ
Папа Франциск: Продолжуваме со својата посветеност да обезбедиме правда за жртвите злоставувани од нашите членови
Папа Франциск: Продолжуваме со својата посветеност да обезбедиме правда за жртвите злоставувани од нашите членови
ВО КАВАДАРЦИ СЕ РАБОТИ: Во тек е изградбата на фекална и атмосферска канализација, како и водоводна мрежа на ул. Ѓорѓи Соколов во должина од 500 метри
ВО КАВАДАРЦИ СЕ РАБОТИ: Во тек е изградбата на фекална и атмосферска канализација, како и водоводна мрежа на ул. Ѓорѓи Соколов во должина од 500 метри
ОЈО нареди вештачење на примероци од крв и урина на возачот што синоќа ја усмрти 24-годишната девојка кај „Сити мол“
ОЈО нареди вештачење на примероци од крв и урина на возачот што синоќа ја усмрти 24-годишната девојка кај „Сити мол“
ВИСОКО-ТЕХНОЛОШКИ ПОГОН НА СИТЕ 4 ТРКАЛА КАЈ OPEL GRANDLAND HYBRID4, OPEL INSIGNIA И OPEL INSIGNIA GSI
ВИСОКО-ТЕХНОЛОШКИ ПОГОН НА СИТЕ 4 ТРКАЛА КАЈ OPEL GRANDLAND HYBRID4, OPEL INSIGNIA И OPEL INSIGNIA GSI
ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: НЕУСПЕШЕН ОБИД НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА ПОЛИТИЧКА ДИСКРЕДИТАЦИЈА
ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: НЕУСПЕШЕН ОБИД НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА ПОЛИТИЧКА ДИСКРЕДИТАЦИЈА
Малите партии му порачаа на Мицкоски дека не ја менуваат страната
Малите партии му порачаа на Мицкоски дека не ја менуваат страната

Државниот здравствен и санитарен инспекторат (ДСЗИ) по третпат му забрани да работи на Иван Исцелител, откако продолжил да ги нуди своите надрилекарски услуги

Како што дознава „Слободен печат“, на 12 јуни ДСЗИ бил информиран дека Иван продолжил да работи на територијата на Општина Куманово.

– По добиена дојава дека во атарот на селото Старо Нагоричане, Иван престојува и прима пациенти, екипа на ДСЗИ изврши вонреден инспекциски надзор. Во моментот на надзорот затекнати се шест лица кои чекале средба со Иван. Еден од присутните изјавил дека со Иван само разговарале и немале физички контакт, а не им бил препорачан каков било препарат, што го потврдил и Иван – велат од инспекторатот.

ДСЗИ претходно му ја затвораше „ординацијата“ на Иван во близина на Клиничкиот центар во Скопје во тензична атмосфера поради тоа што пациенти ги колнеле инспекторите. Станарите од соседството негодувале зашто се правел метеж од паркираните автомобили. Исцелител тогаш изјавуваше дека ординацијата му била затворена зашто сите пациенти од Клинички доаѓале кај него.

Обвинителството и Министерството за внатрешни работи повеќе од 10 години не покренуваат обвинение против надрилекарот Иван Исцелител, кој за себе веќе изгради слика на „Божји пратеник“ и хуманитарец, а му беше отстапуван простор и на телевизија.

Денес тој на социјалните мрежи отворено промовира дека им помага на пациенти болни од рак, тумор, цисти, мигрени, епилепсија, депресија, шизофренија, страв, зуење во ушите, вртоглавица и уште барем 50 дијагнози со кои современата медицина едвај излегува на крај. На Фејсбук тој тврди дека помага без пари, но секој пациент му остава или пари или храна, која што тој потоа вели дека ја донира на социјално загрозени граѓани. Во своите објави на социјалните мрежи тврди дека донирал 4.401 пат, а лани тврдеше дека со своите молитви успеал да го спаси српскиот пејач Дарко Лазиќ од смрт по сообраќајката.

loading...

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

online anime ANIMEFLIX That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

watch anime online ANIMEFLIX Attack on Titan Season 3 (Dub)

My Hero Academia Season 5 (Dub) Episode 21

anime streaming Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

ANIMEFLIX So I'm a Spider, So What?