КАКОВ ПРЕКРАСЕН ДЕН - ТОТАЛЕН ТРИУМФ ПРОТИВ КРИМИНАЛОТ: САШО МИЈАЛКОВ ДЕНЕСКА ОД СУДНИЦА ОДИ ДИРЕКТНО ВО ЗАТВОР ШУТКА!
КАКОВ ПРЕКРАСЕН ДЕН - ТОТАЛЕН ТРИУМФ ПРОТИВ КРИМИНАЛОТ: САШО МИЈАЛКОВ ДЕНЕСКА ОД СУДНИЦА ОДИ ДИРЕКТНО ВО ЗАТВОР ШУТКА!
ЗАЕВ ЈА ПРОМЕНИ ПРОФИЛНАТА ФОТКА НА ФЕЈСБУК!
ЗАЕВ ЈА ПРОМЕНИ ПРОФИЛНАТА ФОТКА НА ФЕЈСБУК!
ФОТКА МЕЛЕМ ЗА ДУША, ОФ ОФ ОФ ОФ ОФ, ЧАО НАЧАЛНИЧЕ, ПА ДА НАМ СЕ ВРАТИШ ОПЕТ!!!
ФОТКА МЕЛЕМ ЗА ДУША, ОФ ОФ ОФ ОФ ОФ, ЧАО НАЧАЛНИЧЕ, ПА ДА НАМ СЕ ВРАТИШ ОПЕТ!!!
ПРАВДАТА ПОБЕДИ! ИМА ПРАВДА! ВИНОВНИ СЕ! МИЈАЛКОВ ДОБИ КАЗНА ЗАТВОР 12 ГОДИНИ, ЈАНКУЛОВСКА 4 ГОДИНИ, ГРУЈЕВСКИ 15 ГОДИНИ, ЈАКИМОВСКИ 6 ГОДИНИ, БОШКОВСКИ 15 ГОДИНИ!
ПРАВДАТА ПОБЕДИ! ИМА ПРАВДА! ВИНОВНИ СЕ! МИЈАЛКОВ ДОБИ КАЗНА ЗАТВОР 12 ГОДИНИ, ЈАНКУЛОВСКА 4 ГОДИНИ, ГРУЈЕВСКИ 15 ГОДИНИ, ЈАКИМОВСКИ 6 ГОДИНИ, БОШКОВСКИ 15 ГОДИНИ!
Заев: Опозицијата да понесе одговорност за искажаните лаги и обвинувања за случајот Мијалков
Заев: Опозицијата да понесе одговорност за искажаните лаги и обвинувања за случајот Мијалков
Заев до Николоски: Се плашевте името да му го изговорите на Мијалков
Заев до Николоски: Се плашевте името да му го изговорите на Мијалков
НАЧАЛНИКОТ УШТЕ Е СТРАВ И ТРЕПЕТ - ДРАМА НА ПОЧЕТОКОТ НА ЧИТАЊЕТО НА ПРЕСУДИТЕ ЗА МИЈАЛКОВ И ЈАНКУЛОВСКА - ОД ТРЕМА, СУДИЈАТА ТУФЕГЏИЌ ГО ИЗГУБИ ГЛАСОТ И НЕ МОЖЕШЕ ДА ЧИТА, ПА КОЛЕШКАТА МОРАШЕ ДА ГО СПАСУВА!
НАЧАЛНИКОТ УШТЕ Е СТРАВ И ТРЕПЕТ - ДРАМА НА ПОЧЕТОКОТ НА ЧИТАЊЕТО НА ПРЕСУДИТЕ ЗА МИЈАЛКОВ И ЈАНКУЛОВСКА - ОД ТРЕМА, СУДИЈАТА ТУФЕГЏИЌ ГО ИЗГУБИ ГЛАСОТ И НЕ МОЖЕШЕ ДА ЧИТА, ПА КОЛЕШКАТА МОРАШЕ ДА ГО СПАСУВА!
БРАВО - Протест на историчари од Белград, Загреб, Љубљана... против бугарската злоупотреба на македонската историја
БРАВО - Протест на историчари од Белград, Загреб, Љубљана... против бугарската злоупотреба на македонската историја

ДС: Со Бугарија немаме заедничка историја и корени

Негирањето на Македонскиот национален идентитет од страна на Владата на Бугарија е класичен непријателски чин, а ветото на евроинтеграцискиот процес на Македонија е антицивилизациско, антиевропско однесување, со тешки последици по безбедноста, стабилноста и мирот на Балканот и пошироко, реагира Демократски сојуз.

– Треба многу јасно да им соопштиме на Владата на Бугарија, дека немаме заедничка историја, дека Македонскиот народ има посебна автентична историја и „корења” и дека не прифаќаме уцени и условувања како суверена и независна, проевропска и модерна држава. Ги повикуваме лидерите на земјите членки на Европската Унија, да направат сѐ што е во нивна моќ, Македонија да може да чекори напред. Сигурни сме дека само на тој начин ЕУ ќе влијае на стабилноста, јакнење на демократските капацитети и економскиот развој на Балканските држави. Правдата, меѓусебното разбирање, почитување на различностите и разрешување на отворените прашања преку дијалог, се вредности за кои се залагаме и за кои сме цврсто определени – велат од ДС.

Од партијата потенцираат дека се за добри односи со сите соседи, вклучително и со Република Бугарија, без било какви резерви и условувања и наместо негирања и блокади, се за слободно движење на луѓето, капиталот и идеите.

loading...

Watch Your Lie in April Episode 16 (https://animefreak.ws/m/675/ep-16) at website https://animefreak.ws. See more old animefreak

Sword Art Online Alicization War of Underworld Part 2 (https://gogoanime.be/m/WXNA) Episode 11 at website https://gogoanime.be boku no hero academia gogoanime