Општина Центар: Казни за сопственикот кој рамнел земјиште на Водно за да гради на диво
Општина Центар: Казни за сопственикот кој рамнел земјиште на Водно за да гради на диво
Апасиев за најновата понуда од Мицковски: Не коалицираме со партии кои имаат дамки
Апасиев за најновата понуда од Мицковски: Не коалицираме со партии кои имаат дамки
ДУШКО ВЕСКОСКИ: ЈА ПРИМИВМЕ ПОРАКАТА ОД ГЛАСАЧИТЕ, ГРЕШКИ ВЕЌЕ НЕМА ДА ИМА, ВО КАРПОШ ИМАМЕ ИЗБОР НА ДВА СОСЕМА РАЗЛИЧНИ КОНЦЕПТИ
ДУШКО ВЕСКОСКИ: ЈА ПРИМИВМЕ ПОРАКАТА ОД ГЛАСАЧИТЕ, ГРЕШКИ ВЕЌЕ НЕМА ДА ИМА, ВО КАРПОШ ИМАМЕ ИЗБОР НА ДВА СОСЕМА РАЗЛИЧНИ КОНЦЕПТИ
ОВOJ НАПРЕДОК НА МЕДИЦИНАТА НЕМА ДА ИМ СЕ ДОПАДНЕ НА МУСЛИМАНИТЕ: Американски хирурзи успешно трансплантираа бубрег од свињa на човек
ОВOJ НАПРЕДОК НА МЕДИЦИНАТА НЕМА ДА ИМ СЕ ДОПАДНЕ НА МУСЛИМАНИТЕ: Американски хирурзи успешно трансплантираа бубрег од свињa на човек
ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА ВЛАСИТЕ: И ПОНАТАМУ ОСТАНУВАМЕ ВО КОАЛИЦИЈА СО СДСМ ЗАТОА ШТО ТОА ЗНАЧИ НАПРЕДОК ЗА ЗЕМЈАТА НА СЕКОЈ ПЛАН
ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА ВЛАСИТЕ: И ПОНАТАМУ ОСТАНУВАМЕ ВО КОАЛИЦИЈА СО СДСМ ЗАТОА ШТО ТОА ЗНАЧИ НАПРЕДОК ЗА ЗЕМЈАТА НА СЕКОЈ ПЛАН
ПЦЕР: ЗА ДОБРОТО НА РОМИТЕ И НА ЗЕМЈАТА, ОСТАНУВАМЕ ВО КОАЛИЦИЈА СО СДСМ
ПЦЕР: ЗА ДОБРОТО НА РОМИТЕ И НА ЗЕМЈАТА, ОСТАНУВАМЕ ВО КОАЛИЦИЈА СО СДСМ
ЕВЕ ВИ МОТИВАЦИЈА ДА ИЗЛЕЗЕТЕ ВО ВТОР КРУГ: Еве сликовито објаснето каде се враќаме. Списоци и тефтерчиња. Листи за отстрел. Хушкање и закани. Затоа е потребно ОБЕДИНУВАЊЕ во втор круг и стопирање на злото!
ЕВЕ ВИ МОТИВАЦИЈА ДА ИЗЛЕЗЕТЕ ВО ВТОР КРУГ: Еве сликовито објаснето каде се враќаме. Списоци и тефтерчиња. Листи за отстрел. Хушкање и закани. Затоа е потребно ОБЕДИНУВАЊЕ во втор круг и стопирање на злото!
ЧЛЕН НА СДСМ: ЗАЕВ ЗГРЕШИ ШТО НЕ ВЛАДЕЕШЕ КАКО ГРУЕВСКИ, ЗА ОВОЈ НАРОД НЕ Е ДЕМОКРАТИЈА
ЧЛЕН НА СДСМ: ЗАЕВ ЗГРЕШИ ШТО НЕ ВЛАДЕЕШЕ КАКО ГРУЕВСКИ, ЗА ОВОЈ НАРОД НЕ Е ДЕМОКРАТИЈА

Дуферко Холдинг со писмо му се заблагодари на Александар Ружин за соработката и посредувањето додека му беше советник на Заев

Поранешниот економски советник на премиерот Зоран Заев за економски релации со државите од Бенелукс и Франција проследи писмо добиено од генералниот директор и претседател на Дуферко Холдинг во врска со неговиот ангажман од оваа позиција.

До

Г-дин. Александар Ружин

Советник за економски прашања

при Владата на Република Северна Македонија

Почитуван Г-дине Ружин, почитуван Александар,

Еве се наближува крајот на 2020 година, која беше многу тешка, непредвидлива и трагична година за целиот свет, Европа и Балканот. Ова е и период кога треба да сме сите солидарни и мислиме на нашите пријатели, во државата и странство. Ти ја знаеш мојата голема слабост и афинитет кон Северна Македонија и кон македонскиот народ како и поддршката на напорите што ги презеде Премиерот Заев, за јакнење на врските со Европската Унија и особено со Франција.

Сакам да ги поздравиш од мое име поранешниот зам-премиер Анѓушев, нашите пријатели Хари Костов и Илија Илоски од Комерцијална банка, и останатите претставници на бизнис-заедницата која ја запознав благодарение на твоите контакти каде остварив голем број средби.

На крајот на годината кога се прават билансите од нашето работење, констатиравме дека благодарение на овие контакти, со Макстил и ИГМ, ние го зголемивме откупот на нивните производи и тој достигна 1,6 милиони евра .

Затоа сакам да ти се се заблагодарам на сите напори, енергијата и упорноста што ги покажа како посредник помеѓу ДУФЕРКО и македонските компании. Се надевам дека нашата плодотворна соработка ќе продолжи непречено и во иднина. Голем поздрав до семејството.

Стефан Кот
Претседател Генерален Директор
Дуферко Морел Холдинг

loading...

Website https://animetv.cc: Watch Fate/kaleid liner Prisma Illya: Vow in the Snow animetv Episode Full 2 anime tv

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro

AniWatch: Ghost Stories (Dub) anime episode 20 online free at https://aniwatch.pro animes online

Dorohedoro: Ma no Omake (https://twistmoe.net/m/vE25) Episode Full

Dpi hochiminhcity: http://www.dpi.hochiminhcity.gov.vn/Lists/GopY/DispForm.aspx?ID=3766

Wikidot: http://www.wikidot.com/user:info/animeflixnl