ЗЛАТКО МАРИН: Се радувам што населбата Лисиче, конечно, по 60 години ќе добие сосема нова и современа училишна зграда
ЗЛАТКО МАРИН: Се радувам што населбата Лисиче, конечно, по 60 години ќе добие сосема нова и современа училишна зграда
СУДОТ МУ ЗАПЛЕНИ МИЛИОНИ ЕВРА НА ГРУЈО - Да му се конфискуваат плацевите на Водно, два стана, градежно земјиште во Центар и две градежни парцели во Крушево, бара обвинителството
СУДОТ МУ ЗАПЛЕНИ МИЛИОНИ ЕВРА НА ГРУЈО - Да му се конфискуваат плацевите на Водно, два стана, градежно земјиште во Центар и две градежни парцели во Крушево, бара обвинителството
(ВИДЕО) КРАЛОТ НА ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ, МОМИРОВСКИ ОД АЛФА МУ ИЗМИСЛИ СКАНДАЛ НА МАРИЧИЌ ВО ТУРЦИЈА, ОД ПРАВДА ДЕМАНТИРААТ - ЧИСТА БЕСРАМНА ЛАГА!
(ВИДЕО) КРАЛОТ НА ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ, МОМИРОВСКИ ОД АЛФА МУ ИЗМИСЛИ СКАНДАЛ НА МАРИЧИЌ ВО ТУРЦИЈА, ОД ПРАВДА ДЕМАНТИРААТ - ЧИСТА БЕСРАМНА ЛАГА!
МАФИЈАТА ПРЕД КОЛАПС: Обвинителството поднесе обвинение за „Плацовите на Водно“, бара и нов притвор за Камчев
МАФИЈАТА ПРЕД КОЛАПС: Обвинителството поднесе обвинение за „Плацовите на Водно“, бара и нов притвор за Камчев
Од 69-тата седница на Владата: Се формира комитет за продлабочување на соработката меѓу Северна Македонија и Грција
Од 69-тата седница на Владата: Се формира комитет за продлабочување на соработката меѓу Северна Македонија и Грција
ФИЛИПЧЕ НА ДЕНОТ НА МЕДИЦИНСКИТЕ СЕСТРИ: ДОСЕГА ТРИ ПАТИ ГИ ЗГОЛЕМИВМЕ ПЛАТИТЕ НА МЕДИЦИНСКИОТ КАДАР!
ФИЛИПЧЕ НА ДЕНОТ НА МЕДИЦИНСКИТЕ СЕСТРИ: ДОСЕГА ТРИ ПАТИ ГИ ЗГОЛЕМИВМЕ ПЛАТИТЕ НА МЕДИЦИНСКИОТ КАДАР!
БЕКТЕШИ: СИТЕ ФИРМИ КОИ ЌЕ ГО ЗГОЛЕМАТ БРОЈОТ НА ВРАБОТЕНИ ОВАА ГОДИНА МАКАР ЗА 1 ВРАБОТЕН НЕМА ДА ИМААТ ОБВРСКА ДА ГИ ВРАЌААТ ПАРИТЕ КОИ ИМ ГИ ДАВАМЕ КАКО СУБВЕНЦИЈА!
БЕКТЕШИ: СИТЕ ФИРМИ КОИ ЌЕ ГО ЗГОЛЕМАТ БРОЈОТ НА ВРАБОТЕНИ ОВАА ГОДИНА МАКАР ЗА 1 ВРАБОТЕН НЕМА ДА ИМААТ ОБВРСКА ДА ГИ ВРАЌААТ ПАРИТЕ КОИ ИМ ГИ ДАВАМЕ КАКО СУБВЕНЦИЈА!
ВЛАДА: НЕ Е ТОЧНО ДЕКА ЌЕ СЕ ЛЕГАЛИЗИРААТ ДИВОГРАДБИ ВО НАЦИОНАЛНИ ПАРКОВИ И ЗАШТИТЕНИ ПОДРАЧЈА
ВЛАДА: НЕ Е ТОЧНО ДЕКА ЌЕ СЕ ЛЕГАЛИЗИРААТ ДИВОГРАДБИ ВО НАЦИОНАЛНИ ПАРКОВИ И ЗАШТИТЕНИ ПОДРАЧЈА

Дуферко Холдинг со писмо му се заблагодари на Александар Ружин за соработката и посредувањето додека му беше советник на Заев

Поранешниот економски советник на премиерот Зоран Заев за економски релации со државите од Бенелукс и Франција проследи писмо добиено од генералниот директор и претседател на Дуферко Холдинг во врска со неговиот ангажман од оваа позиција.

До

Г-дин. Александар Ружин

Советник за економски прашања

при Владата на Република Северна Македонија

Почитуван Г-дине Ружин, почитуван Александар,

Еве се наближува крајот на 2020 година, која беше многу тешка, непредвидлива и трагична година за целиот свет, Европа и Балканот. Ова е и период кога треба да сме сите солидарни и мислиме на нашите пријатели, во државата и странство. Ти ја знаеш мојата голема слабост и афинитет кон Северна Македонија и кон македонскиот народ како и поддршката на напорите што ги презеде Премиерот Заев, за јакнење на врските со Европската Унија и особено со Франција.

Сакам да ги поздравиш од мое име поранешниот зам-премиер Анѓушев, нашите пријатели Хари Костов и Илија Илоски од Комерцијална банка, и останатите претставници на бизнис-заедницата која ја запознав благодарение на твоите контакти каде остварив голем број средби.

На крајот на годината кога се прават билансите од нашето работење, констатиравме дека благодарение на овие контакти, со Макстил и ИГМ, ние го зголемивме откупот на нивните производи и тој достигна 1,6 милиони евра .

Затоа сакам да ти се се заблагодарам на сите напори, енергијата и упорноста што ги покажа како посредник помеѓу ДУФЕРКО и македонските компании. Се надевам дека нашата плодотворна соработка ќе продолжи непречено и во иднина. Голем поздрав до семејството.

Стефан Кот
Претседател Генерален Директор
Дуферко Морел Холдинг

loading...

AnimeFreak animefreak attack on titan: SK8 the Infinity Episode 12

AnimeHeaven dubbed anime: Watch Boku no Hero Academia 5th Season Episode 1 (https://animeheaven.pro/m/Y6aq/ep-1)