КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
На младите им треба психолошка поддршка, која нема да трае само 15 минути
На младите им треба психолошка поддршка, која нема да трае само 15 минути
Град Скопје ќе доделува годишни стипендии од 24.000 денари за спортисти-средношколци
Град Скопје ќе доделува годишни стипендии од 24.000 денари за спортисти-средношколци
ЛИТАР ГОРИВО ВО ЕУ НАБЛИЖУВА КОН ТРИ ЕВРА: Најскап бензин возат Финците, но и во Грција е скоро 2 и пол евра
ЛИТАР ГОРИВО ВО ЕУ НАБЛИЖУВА КОН ТРИ ЕВРА: Најскап бензин возат Финците, но и во Грција е скоро 2 и пол евра
И Холандија го активира антикризниот план, ги вклучува термоелектраните
И Холандија го активира антикризниот план, ги вклучува термоелектраните
Петар Колев: Доколку Македонија не ја прифати подадената рака на Бугарија ќе биде целосно изолирана
Петар Колев: Доколку Македонија не ја прифати подадената рака на Бугарија ќе биде целосно изолирана
Министерството за надворешни работи со осуда на говорот на омраза во Народното собрание на Бугарија
Министерството за надворешни работи со осуда на говорот на омраза во Народното собрание на Бугарија
Скопје и Софија ги поставија „црвените линии“ за старт на преговорите, на потег сега е Париз
Скопје и Софија ги поставија „црвените линии“ за старт на преговорите, на потег сега е Париз

ДУИ ДОБИ ПОДАРОК – СЕЛА И ГАШИ ДЕНЕСКА ИЗВРШИЈА ПОЛИТИЧКО САМОУБИСТВО: ДОГОВОРИЈА КОАЛИЦИЈА СО ЧОВЕКОТ И ПАРТИЈАТА КОЈА СОНУВА И РАБОТИ АЛБАНЦИТЕ ДА БИДАТ ГРАЃАНИ ОД ВТОР РЕД ВО ЗЕМЈАВА!

Денеска лидерите на Алијанса, Алтернатива и ВМРО ДПМНЕ договориле политичка соработка, еден вид коалиција, еве што велат во заедничкото соопштение:

” Со цел што подобро да се артикулира опозицискиот глас, како и да се претстават најдобро интересите на сите граѓани на локално ниво, тројцата претседатели, истакнувајќи ги овие начела, се одлучија за взаемна соработка и поддршка на кандидати за градоначалници. Соработката подразбира дека споменатите партии нема да кандидираат градоначалници во одредени општини и ќе се поддржуваат меѓусебно, а во други општини ќе се натпреваруваат со сите други партии. “

Ова е политичко самоубиство на Села и Гаши, да коалицираш со партијата која ја кандидираше за претседател Сиљановска која целиот живот го посвети на тоа Албанците да останат граѓани од втор ред во земјава…

Да коалицираш со партијата која за малце ќе го убиеше Зијадин Села на 27-ми април само затоа што Албанец станал претседател на собрание и го плашеа народот со тиранска платформа?!?!

Да коалицираш со партијата која до последен момоент се бореше против влезот во НАТО, како ова Села и Гаши ќе им го објаснат на своите гласачи?!?!

Да коалицираш со партијата која до последен момент се бореше против законот за двојазичност?!?!

loading...