ИЛЧЕ ГЕБЕЛС СЕ КАЕ: ПОГРЕШИВМЕ ШТО НЕ ЈА ДАДОВМЕ ВЛАСТА ЛЕСНО И ВЕДНАШ ТУКУ ВЛЕЧКАВМЕ И ПРАВЕВМЕ ГЛУПОСТИ ВО СОБРАНИЕ
ИЛЧЕ ГЕБЕЛС СЕ КАЕ: ПОГРЕШИВМЕ ШТО НЕ ЈА ДАДОВМЕ ВЛАСТА ЛЕСНО И ВЕДНАШ ТУКУ ВЛЕЧКАВМЕ И ПРАВЕВМЕ ГЛУПОСТИ ВО СОБРАНИЕ
Хаџиу за ТВ21: Им верувам на експертите, тие ќе кажат што точно се случило
Хаџиу за ТВ21: Им верувам на експертите, тие ќе кажат што точно се случило
Сали од Алтернатива ја мерка фотелјата на Филипче
Сали од Алтернатива ја мерка фотелјата на Филипче
(ВИДЕО) Се запали двокатен автобус на ЈСП, пожарот бргу беше изгаснат, нема повредени
(ВИДЕО) Се запали двокатен автобус на ЈСП, пожарот бргу беше изгаснат, нема повредени
Нов автобус се запали во Бугарија, овој пат со регистерски ознаки од Романија
Нов автобус се запали во Бугарија, овој пат со регистерски ознаки од Романија
БОМБА НА ГРУБИ - Ако спорот со Бугарија не се реши сега, ќе влијае врз безбедноста на земјата
БОМБА НА ГРУБИ - Ако спорот со Бугарија не се реши сега, ќе влијае врз безбедноста на земјата
Министерката Шекеринска ги награди припадниците на Армијата кои учествува во гасењето на пожарите: Покажавте дека сте лидери со принципи, интегритет и храброст, благодарам на пожртвуваноста
Министерката Шекеринска ги награди припадниците на Армијата кои учествува во гасењето на пожарите: Покажавте дека сте лидери со принципи, интегритет и храброст, благодарам на пожртвуваноста
ВОЈНИЦИТЕ ОД ШТИПСКАТА КАСАРНА МУ ГИ ДЕМОНСТРИРАА НОВИТЕ АМЕРИКАНСКИ ПУШКИ М16 НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ
ВОЈНИЦИТЕ ОД ШТИПСКАТА КАСАРНА МУ ГИ ДЕМОНСТРИРАА НОВИТЕ АМЕРИКАНСКИ ПУШКИ М16 НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ

ДУИ ГЛАСАШЕ ЗА ОДЛАГАЊЕ НА ПОПИСОТ ВО ПРВО ЧИТАЊЕ НА ЗАКОНОТ, НО ЏАФЕРИ ГИ УКОРИ ЗАЕВ И МИЦКОСКИ ДА НЕ СЕ ДОГОВАРААТ САМИ БЕЗ АЛБАНЦИТЕ

Со 102 гласа, сите “за”, пратениците во прво читање го изгласаа и предлог- законот за измена на Изборниот законик. (Фото: СДК.МК)

Со 95 гласови „за” и 7 „против”, пратениците го направија најзначајниот чекор за одлагање на Пописот, кој требаше денеска да почне. Го изгласаа во прво читање.

Предлог-законот за преместување на Пописот од денеска, за некој ден од петти до 30 септември, отиде на Комисијата за европски прашања, зашто е со европско знаменце и треба да се донесе по брза постапка.

Со 102 гласа, сите “за”, пратениците во прво читање го изгласаа и предлог- законот за измена на Изборниот законик, со кој се воведува отисокот од прст при гласањето.

И тој отиде на Комисијата за политички систем, ќе се носи по брза постапка.

Претседателот на Собранието Талат Џафери им кажа на пратениците дека вака ги личи, заедно да гласаат, па да бидат ако треба и едногласни за важни работи за државата.

Рече Законот за попис за Албанците покажа дека не е во ред двајца лидери сами да се договорат за одлагањето. Заев и Мицкоски може да се сретнат кога сакаат и да разговараат, но не врз плеќите на други граѓани”, ги укори Џафери лидерите на СДСМ и на ДУИ, откако најголемиот дел од пратениците беа фер и го поддржаа предлогот за одлагање на Пописот.

ИЗВОР: СДК.МК

loading...

Website https://animefreak.ws: Watch Sonic Soldier Borgman: Madnight☆Gigs! animefreak Episode Full animefreak boku no hero

Watch anime online for free at TwistMoe stream anime online

Website https://animeflv.uk: Watch Red Colored Bridge animeflv Episode Full animeflv

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD

Flipboard: https://flipboard.com/@gogoanimelol

Myanimelist: https://myanimelist.net/profile/gogoanimelol