(ФОТО ГАЛЕРИЈА) УБАВ ДЕН ДЕНЕСКА: ДОДЕКА ВЛАДИНАТА ДЕЛЕГАЦИЈА СЕ ПОКЛОНУВАШЕ НАД ГРОБОТ НА КИРИЛ И МЕТОДИЈ ВО ЦРКВАТА СВЕТИ КЛЕМЕНТЕ ВО РИМ, МПЦ ДОБИ АВТОКЕФАЛНОСТ ВО СКОПЈЕ
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) УБАВ ДЕН ДЕНЕСКА: ДОДЕКА ВЛАДИНАТА ДЕЛЕГАЦИЈА СЕ ПОКЛОНУВАШЕ НАД ГРОБОТ НА КИРИЛ И МЕТОДИЈ ВО ЦРКВАТА СВЕТИ КЛЕМЕНТЕ ВО РИМ, МПЦ ДОБИ АВТОКЕФАЛНОСТ ВО СКОПЈЕ
Заедничка литургија на МПЦ-ОА и СПЦ во соборниот храм „Св. Климент Охридски“ во Скопје
Заедничка литургија на МПЦ-ОА и СПЦ во соборниот храм „Св. Климент Охридски“ во Скопје
Ковачевски: Универзитетот „Свети Кирил и Методиј“ е достоен продолжувач на визијата и просветителското дело на светите браќа
Ковачевски: Универзитетот „Свети Кирил и Методиј“ е достоен продолжувач на визијата и просветителското дело на светите браќа
Средба во ДАВОС на претседателот Пендаровски со францускиот економист Жак Атали
Средба во ДАВОС на претседателот Пендаровски со францускиот економист Жак Атали
Честитка од претседателот Пендаровски по повод 24 Мај, Денот на сесловенските просветители Св. Кирил и Методиј
Честитка од претседателот Пендаровски по повод 24 Мај, Денот на сесловенските просветители Св. Кирил и Методиј
(ФОТО) МВР СО ПОЛНИ РАЦЕ РАБОТА: Пронајдена дрога при претрес во Скопје, Пронајден хероин, Приведени две лица од Куманово, Кривична пријава за загрозување на животната средина и природата со отпад
(ФОТО) МВР СО ПОЛНИ РАЦЕ РАБОТА: Пронајдена дрога при претрес во Скопје, Пронајден хероин, Приведени две лица од Куманово, Кривична пријава за загрозување на животната средина и природата со отпад
Ковачевски до МПЦ-ОА: Со особена грижа и верност ги чуваме заветите на Светите Кирил и Методиј
Ковачевски до МПЦ-ОА: Со особена грижа и верност ги чуваме заветите на Светите Кирил и Методиј
(ВИДЕО) ДЕНЕСКА Е ИСТОРИСКИ ДЕН ЗА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД - Српскиот Патријах обзнани среде Скопје – СПЦ прифаќа Автокефалност за МПЦ!
(ВИДЕО) ДЕНЕСКА Е ИСТОРИСКИ ДЕН ЗА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД - Српскиот Патријах обзнани среде Скопје – СПЦ прифаќа Автокефалност за МПЦ!

ДУРИ И ОПОЗИЦИЈАТА ПРИЗНАВА ДЕКА НЕМА РЕЖИМ ВО ЗЕМЈАВА – НА АНБ И АГЕНЦИЈАТА ЗА РАЗУЗНАВАЊЕ ДОБРО ИМ ОДИ И ЈАС САМО ТОЛКУ МОЖАМ ДА КАЖАМ ЗА ЈАВНОСТА, ВЕЛИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СОБРАНИСКАТА КОМИСИЈА ЗА КОНТРОЛА ЉУПЧО РЕНЏОВ

Пратениците од Комисијата за надзор на работата над Агенцијата за национална безбедност и на Агенцијата за разузнавање на 14 јануари ќе влезат во контрола на двете тајни служби – едната под Владата, втората под надлежност на претседателот Стево Пендаровски.

За една година откако постои во новиот парламентарен состав, оваа Комисија предводена од претседател од опозицијата, нема сериозна и алармантна забелешка на работата на двете тајни служби. Работата добро им оди, и јас толку можам да кажам, вели претседателот Љупчо Пренџов.

„На денешната седница утврдивме датум за посета на членовите на комисијата, на АНБ и на Агенцијата за разузнавање, на 14 јануари. При контролите ние гледаме документи, информации од највисока безбедносна тајна и никој од нас нема законско право да ја брифира јавноста во врска со контролите. Во комисијата сме пратеници од шест политички партии и никогаш не сме изнеле во јавноста и најмал детал од она што го гледаме таму, а тоа се активности за заштита на безбедноста на нашата држава. Толку можам да кажам“, вели Пренџов.

Членовите на оваа комисија имаат посебни безбедносни сертификати, со кои законски се обврзани на тајност на информациите од работата на двете агенции.

loading...

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

old animefreak The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants

anime streaming That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

stream anime online Demon Slayer: Entertainment District Arc

Pokémon Journeys: The Series Episode 83

AnimeFreak The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants