Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“

ДВА ВОЕНИ АВИОНИ Ф-16 ВАЈПЕР НА ГРЧКОТО ВОЕНО ВОЗДУХОПЛОВСТВО ГО НАДЛЕТАА СКОПЈЕ ВО ДВА НАВРАТИ, ОД ВЛАДАТА ВЕЛАТ ТОА СЕ ДОГОВОРЕНИ РЕДОВНИ ПРЕЛЕТИ КАКО ДЕЛ ОД НАТО АИР ПОЛИСИНГ

Два воени авиони доста бучно и ниско го прелетаа Скопје пред 1 час.

Од владата за Мактел велат дека се работи за два воени авиони Ф-16 Вајпер на грчкото воено воздухопловство како дел од НАТО АИР ПОЛИСИНГ за земјите кои немаат свои воени авиони, тогаш соседната НАТО земја се обврзува да прави воена заштита на небото на земјата членка.

– Ова е договорена редовна операција, се одвива секоја среда околу пладне, авионите полетуваат од воената база во Лариса и откако ќе извршат надлетување на нашата територија се враќаат назад кон својата воена база во Грција. Северна Македонија и Грција сега соработуваат на многу полиња како дел од договорот од Нивице но и како дел од НАТО воената алијанса, соработката во воената област е само еден дел од договорот од Преспа и членството во НАТО, веќе почна заедничка изградба на гасна централа во Александрополис со што е започната силна заедничка енергерска соработка и пертнерство – велат од владата за Мактел.

loading...

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

anime sites AniWatch Horimiya (Dub)

Naruto: Shippuden (Dub) Episode 497

sites to watch anime AniWatch Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

AniWatch That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) Episode 15