Бислимовски: За 98,8 отсто од домаќинствата просечната цена на струјата ќе се зголеми за 7,4 отсто
Бислимовски: За 98,8 отсто од домаќинствата просечната цена на струјата ќе се зголеми за 7,4 отсто
Ковачевски: Јавниот сектор треба да има поголеми плати, согласно методологија за раст и зголемена продуктивност
Ковачевски: Јавниот сектор треба да има поголеми плати, согласно методологија за раст и зголемена продуктивност
Маричиќ: Пред нас се многу предизвици, важно е да останеме на европскиот пат
Маричиќ: Пред нас се многу предизвици, важно е да останеме на европскиот пат
Спасовски: Се преземаат интензивни мерки за говорот на омраза
Спасовски: Се преземаат интензивни мерки за говорот на омраза
Парното греење во Скопје ќе го преземе државата, кажа премиерот Димитар Ковачевски денеска одговарајќи на пратенички прашања во Собранието
Парното греење во Скопје ќе го преземе државата, кажа премиерот Димитар Ковачевски денеска одговарајќи на пратенички прашања во Собранието
Мираковска: ЕП дава јасна поддршка на земјава за евроинтеграцијата – во донесениот документ внесени македонските црвени линии
Мираковска: ЕП дава јасна поддршка на земјава за евроинтеграцијата – во донесениот документ внесени македонските црвени линии
Ковачевски: Не треба да има предвремени избори, Владата се грижи за националните интереси и за достоинството на граѓаните
Ковачевски: Не треба да има предвремени избори, Владата се грижи за националните интереси и за достоинството на граѓаните
Јовева: Европскиот парламент дава целосна поддршка за почеток на преговорите
Јовева: Европскиот парламент дава целосна поддршка за почеток на преговорите

ЕДЕН ДЕН ПРЕД СРЕДБАТА СО ЗАЕВ, АМЕРИКАНЦИТЕ МУ ГИ ИСТЕГНАА УШИТЕ НА МИЦКОВСКИ ЗА СВОЕТО ПОЛИТИЧКО ДИВЕЕЊЕ ВО ЗЕМЈАВА!

Мицковски го блокира пописот со што ја дестабилизира економијата на земјата.

Мицковски го блокира собранието и носењето на економските закони со што се дестабилизира економијата.

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ го блокира решавањето на спорот со Бугарија со анти кампања и оцрнување на можните решение и ширење на лажни вести.

Токму затоа, само еден ден пред лидерската средба со Заев, Мицковски добил мистериозен повик од шефот на САД за Европа, Метју Палмер во кој се разговарало баш за пописот, договорот со Бугарија и реформите во земјава.

Изгледа, Мицето му ги истегнаа ушите малце за да не прави бељи по дома!

loading...

https://tai.go88.is/

sunwin live sunwin trên ios sunwin club apk