Лукаревска: Поголем број кандидатки на локалните избори
Лукаревска: Поголем број кандидатки на локалните избори
БОМБА НА ПОРТАЛОТ А1ОН - ЕВЕ ДОКАЗ ДЕКА СЕ СПРЕМАЛ ДА БЕГА: Камчев ги распослал парите по фирми во 6 земји во светот, но фирмите во земјава ги ставил под хипотека!
БОМБА НА ПОРТАЛОТ А1ОН - ЕВЕ ДОКАЗ ДЕКА СЕ СПРЕМАЛ ДА БЕГА: Камчев ги распослал парите по фирми во 6 земји во светот, но фирмите во земјава ги ставил под хипотека!
Премиерот Заев на работен појадок со амбасадорите на земјите од Вишеградската Група: Благодарност за земјите од В4 за нивната силна поддршка за проширувањето на ЕУ со земјите од Западен Балкан
Премиерот Заев на работен појадок со амбасадорите на земјите од Вишеградската Група: Благодарност за земјите од В4 за нивната силна поддршка за проширувањето на ЕУ со земјите од Западен Балкан
ЕУРОСТАНДАРД БАНКА Е КРИМИНАЛ НА ДЕЦЕНИЈАТА: Фирми земале кредити од еден и пол милион евра иако имале само еден вработен!!!
ЕУРОСТАНДАРД БАНКА Е КРИМИНАЛ НА ДЕЦЕНИЈАТА: Фирми земале кредити од еден и пол милион евра иако имале само еден вработен!!!
Скопје на плус 40 степени: Граѓани колабираат во автобус, на пазар, во Итна помош и по 100 повици
Скопје на плус 40 степени: Граѓани колабираат во автобус, на пазар, во Итна помош и по 100 повици
(ВИДЕО) Вистинска градежна експанзија се случува во општина Кавадарци: Се реконструира улица „Ресавска“ во Кавадарци
(ВИДЕО) Вистинска градежна експанзија се случува во општина Кавадарци: Се реконструира улица „Ресавска“ во Кавадарци
ЈОВАНОСКИ: Најостро го осудувам дискриминаторскиот однос на менаџментот и вработените во спортско-рекреативниот центар „Маркови кули“, кон наши сограѓани од ромската етничка заедница
ЈОВАНОСКИ: Најостро го осудувам дискриминаторскиот однос на менаџментот и вработените во спортско-рекреативниот центар „Маркови кули“, кон наши сограѓани од ромската етничка заедница
Тензии во Црното Море: Руски истрели кон британски воен брод
Тензии во Црното Море: Руски истрели кон британски воен брод

Еден од најдобрите британски стенд ап комичари, Расел Кејн доаѓа во Скопје!

На 14 септември во МКЦ (сала Фросина), „Skopje Comedy Club“ во соработка со „A Comic Soul“ за прв пат ќе и го претстави на македонската публика Расел Кејн – еден од најенергичните британски стенд-ап комичари.

Расел Кејн е стенд-ап комичар, добитник на повеќе награди меѓу кои и Единбуршката награда за комедија, актер, автор, сценарист и водител. Овој сестран и мултиталентиран комичар со распродадени настапи низ целиот свет за „The Times“ е еден од најбрзите, најстимулирачките стенд-ап комичари, „The Guardian“ велат дека е на врвот на својата игра, „The Telegraph“ го викаат уникатен, а за „The Independent“ е возбудлив комичар.

На 14 септември оваа година ќе имате уникатна можност во МКЦ – Скопје да гледате комичар од светски ранг кој ќе приреди незаборавна вечер исполнета со комедија на принципот: „Вистината боли… Но, затоа е смешна“!

Билетите се достапни на билетарницата во МКЦ и онлајн преку www.bileti.mkc.mk.

loading...

https://animefreak.ws anime freak site. Watch Little Charo 2: Adventure in the Middle World Episode 5

AnimeBee Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Air (Dub) (https://animebee.to/m/jvdy) Episode 12

https://kissanime.mx watch anime online. Watch Lance N' Masques Episode 12

KissAnime Spreaker: https://www.spreaker.com/user/14673222