(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата

ЕДНА СЛУЧКА КОЈА ДОЛОВУВА ЗА ТОА КАКОВ ЧОВЕК Е ДИМИТАР КОВАЧЕВСКИ ПРИВАТНО, ДАЛЕКУ ОД КАМЕРИТЕ И ЈАВНОСТА

Пишува Саше Ивановски Политико

Лично не го познавам Димитар Ковачевски. Не паметам дека воопшто сме се сретнале некаде.

Но сосема случајно човекот да ти бил професор на брат ми на Њујорк Колеџ во Скопје пред 10 години.

Брат ми ми кажува прекрасни работи за него.

– Брат дали знаеш дека човекот беше толку приземен што не возеше со кола од Сарај до центар нас неколку студенти кои бевме без коли и моравме да чекаме 12 ка приватна.. – ми раскажува брат ми на фб чат.

Абе ај, со неверување му одговарам.

– И не само тоа туку лично се интересираше за сите нас и нашите кариери и ни пишувзше на месенџер каде сме што правиме и ни даваше животни совети…

Абе бегај таму, со уште поголемо неверување ги примам пораките од брати ми.

– Да да, тој мене ме храбреше да издржам по преселувањето во Англија кога се вработив прво како чистач на стадион до кој пешачев 1 саат затоа што немав пари за кола или автобус, па после деливери на цвеќе низ Лондон и тоа трета ноќна смена ги спремав пакетите за утрешната дистрибуција, па шеф во фирма за дистрибуција на мебел низ Лондон и за на крај по 5 години мачна напорна работа да се вработам во банката Лојдс како правен приправник каде сум и ден денеска, на што тој беше многу горд, го сметаше и за свој успех затоа што цело време ме храбреше сите тие години во пораки и мојот пример потоа го раскажувал на своите студенти за да бидат храбри и издржливи во остварувањето на својот сон, потоа кога се вратив во Скопје по 10 години го посетив во канцеларија во Телеком да испиеме кафе заедно. Зборувавме за политиката во Македонија и во Англија, ми даваше и животни совети за семејствоти децата итн…

Што збориш бе брат?! Идниот лидер на СДСМ значи е многу приземен хуман добродушен човек кој на луѓето сака да им помага?!

– Да да, прекрасен човек ќе видиш, беше омилен на факултет ние студентите многу го сакавме и ценевме.

Останав запрепастен од оваа случајност што идниот лидер на СДСМ е личен пријател на брат ми, но и радосен дека Заев го заменува човек кој навистина наликува на него по хуманоста и добрината на душата.

СДСМ значи преминува во вистински раце!

loading...

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

watch subbed anime AniWatch My Hero Academia (Dub)

AniWatch My Hero Academia Season 3 Episode 20

WONDER EGG PRIORITY Episode 11

AniWatch Bleach Episode 366

AniWatch Death Note (Dub) Episode 36