Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија

Екипите на ЈП Улици и патишта – Скопје, во текот на изминатите денови работеа на реконструкција на пешачките патеки на булеварот Борис Трајковски

Неделен извештај на тековни работни активности на екипите на ЈП „Улици и патишта“ – Скопје

Екипите на ЈП Улици и патишта – Скопје, во текот на изминатите денови работеа на реконструкција на пешачките патеки на булеварот Борис Трајковски, каде што екипите ги работат почетните земјани активности и на пешачката патека на улица Љубљанска кај „Сити Мол“ каде е асфалтирана дел од пешачката патека, а ќе се реконструира и останатиот дел во насока од булевар Партизански Одреди до булевар Илинден.

Деновиве продолжи и реконструкцијата на пешачките патеки во градскиот парк во просторот позади Луна паркот.

Екипите извршија интервентна санација на булеварот ВМРО и улица Загребска каде што имаше поголеми оштетувања на асфалтот, а во тек е и санација на бетонските жардињери на булеварот Партизански Одреди. Поставување на заштитни столбови имаше на булеварот Јане Сандански со улица Фрањо Клуз, на булеварот Трета Македонска Бригада и на улица Бутелска.

Обележување на хоризонталната сигнализација на булевар Кузман Јосифовски Питу и на крстосницата булевар АСНОМ и улица Беласица кај „Ист Гејт Мол“ и обновена вертикалната сигнализација.

Одговорните екипите за одржување на светлосната сигнализација покрај секојдневните санации на недостатоците на семафорите, деновиве ги поставија и новите одбројувачи на семафорите на крстосницата булевар Босна и Херцеговина со улица Кемал Сејфула.

loading...

https://go88.gg/

sunwin ăn sunwin club apk bí quyết chơi tài xỉu sunwin