Победниците на „Евровизија“ тргнуваат на турнеја низ Европа за да собираат пари за војската и добротворните организации во Украина
Победниците на „Евровизија“ тргнуваат на турнеја низ Европа за да собираат пари за војската и добротворните организации во Украина
УНИВЕРЗИТЕТ АУЕ ФОН: Факултетот за правни и политички науки во рамките на својата годишна програма, организираше дебата за студентите на тема „Право на абортус“
УНИВЕРЗИТЕТ АУЕ ФОН: Факултетот за правни и политички науки во рамките на својата годишна програма, организираше дебата за студентите на тема „Право на абортус“
Делегација од Општина Куманово на покана на активистите од невладиниот сектор кои што работат на Ромските прашања на Балканот е во посета на Европскиот парламент во Брисел на настанот "The Most Roma Friendly Mayor"
Делегација од Општина Куманово на покана на активистите од невладиниот сектор кои што работат на Ромските прашања на Балканот е во посета на Европскиот парламент во Брисел на настанот "The Most Roma Friendly Mayor"
Мојановски: Сослужувањето со СПЦ значи дека МПЦ не е веќе расколничка
Мојановски: Сослужувањето со СПЦ значи дека МПЦ не е веќе расколничка
Матевски: Признавањето на МПЦ-ОА е благодарение на Преспанскиот договор и Бајден
Матевски: Признавањето на МПЦ-ОА е благодарение на Преспанскиот договор и Бајден
МИЦКОВСКИ ГИ НАГРАДУВА РЕЖИМСКИТЕ ЕКСПЕРТУТКИ - Климовски – од говорник на ВМРО ДПМНЕ и противник на државните процеси до предлог за уставен судија
МИЦКОВСКИ ГИ НАГРАДУВА РЕЖИМСКИТЕ ЕКСПЕРТУТКИ - Климовски – од говорник на ВМРО ДПМНЕ и противник на државните процеси до предлог за уставен судија
Бомбите не му помогнаа на Рамковски oдново да ја отвори „Пајажина“ - Судот го одби поранешниот сопственик на телевизијата А1
Бомбите не му помогнаа на Рамковски oдново да ја отвори „Пајажина“ - Судот го одби поранешниот сопственик на телевизијата А1
Софија ги пречекува моштите на светите браќа Кирил и Методиј кои ќе бидат донесени на изложба во Софија од Света Гора каде се чуваат
Софија ги пречекува моштите на светите браќа Кирил и Методиј кои ќе бидат донесени на изложба во Софија од Света Гора каде се чуваат

Екс градоначалникот Наумовски со реакција за искажаните ставови на Мицкоски во „Click Plus“

Поранешниот градоначалник на Ѓорче Петров, Александар Наумовски на својот Фејсбук профил објави демант по повод изјавите на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, искажани во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21.

Наумовски пишува дека за нивниот „четири годишен мандат заедно со Советот, сведочи трло на реализирани проекти, кои Христијан Мицкоски може да ги види уште денеска, затоа што живее на стотина метри од нив“.

„Нова градинка и спортска сала во Волково; Корзото и затворениот базен во Ѓорче Петров; доградбите на училиштата во Хром и Ново село; поставени водоводни, атмосферски и канализациски мрежи; асфалтирани и поплочени улици во секое населено место; нов модерен кружен тек во Волково и пат кон Кучково; ново модерно ЛЕД осветлување низ целата општина. Оставени уште 20 тековни проекти, се дел од нашиот влог за наше Ѓорче. Според анализите и вложени средства, во последните 15 години не е вложено колку за последните 4 години.

Екс градоначалникот додава дека срамно е што претседателот на најголемата опозициска партија, јавно изнесува паушални тврдења, со ниско ниво на комуникација.

„Истиот гази на теписи и мермери во белата палата со кои можеше сето горе наведено да се направи во наше Ѓорче. И да носи одела од 1000 евра. Ручеци, репрезентации имало отсекогаш и ќе има, кога на гости доаѓаат домашни и странски делегации на работни средби кај Градоначалникот и Советот. Во Ѓорче и Скопје се знае се, сите знаат дека за сопствени потреби никогаш не сум трошел народни пари, туку исклучиво мои лични средства, а секој има право своите пари да ги троши онаму каде што сака. Евидентно е намалувањето на тековните трошоци во нашиот мандат по сите основи.За жал, тоа не е случај со 12 годишниот период на владеење на ВМРО-ДПМНЕ кога за еден ручек се трошеле и по 10.000 евра народни пари, кога Ѓорче тонеше и беше запоставено а парите на граѓаните се трошеа на непродуктивни трошоци“, додава Наумовски.

Мицкоски во вчерашниот дебатен магазин на „Click Plus“ на ТВ21 индиректно го обвини екс градоначалникот на Ѓорче Петров дека трошел народни пари.

„Не сум од оние политичари кои сака да игра на ниски страсти, сега да вадиме сметки од кафани и да кажеме дека оној, поранешен градоначалник на Ѓорче, има испиено едно езеро алкохол и изедено едно трло домашни животни“, истакна Мицкоски.

loading...

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

anime website Attack on Titan Final Season

ANIMEFLIX How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom Episode 5

ANIMEFLIX Horimiya (Dub) Episode 9

ANIMEFLIX Josee, the Tiger and the Fish Episode Full

watch anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

tải go88