(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата

ЕКСКЛУЗИВНО – МАКТЕЛ ДОЗНА ШТО СЕ РАЗГОВАРАЛО НА СРЕДБАТА МИЦКОВСКИ – АХМЕТИ

Мицковски ја извести јавноста дека со Ахмети се разговарало за договорот со Бугарија и за предвремени избори.

Оваа средба на Ахмети со лидерот на ВМРО ја изненади јавноста и се појавија шпекулации за тоа што се разговарало и дали можеби ВМРО и ДУИ спремаат некакви предвремени избори или не дај боже коалиција?!

Мактел до извори во владата дознава дека на средбата Ахмети зборувал 90% а Мицковски бил третиран како прваче.

Лидерот на ДУИ му кажал на лидерот на ВМРО дека следните избори ќе бидат 2024-та и го побарал од Мицковски да не ги кочи законите во собранието во спротивно тоа лошо ќе се одрази врз ВМРО ДПМНЕ во идина од аспект на тоа дека партијата ќе била означена од меѓународната заедница дека е против ЕУ интеграциите.

Практично средбата била искористена Ахмети малце да го вразуми лидерот на ВМРО да не се глупира да не кочи и да го спреми за можниот компромис со Бугарија, Мицковски бил ставен пред свршен чин и само нервозно дофрлал како мало дете загубено во политиката.

loading...

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

free anime 4Anime Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

4Anime Banished from the Hero’s Party, I Decided to Live a Quiet Life in the Countryside

4anime. biz 4Anime Redo of Healer

anime online 4Anime Josee, the Tiger and the Fish

That Time I Got Reincarnated as a Slime