(ВИДЕО) МАКЕДОНЦИТЕ ВО ХАЛКИДИКИ ЗАЧУДЕНИ КОЛКУ СЕ ЗАЕВИ СКРОМНИ: ЛЕТУВААТ ЗАЕДНО СО ОБИЧНИОТ НАРОДОТ НА ЕФТИНА ПЛАЖА ВО ПЕФКОХОРИ НА ПРВИОТ КРАК, НЕ СЕ НА ЕГЗОТИЧНИ ДЕСТИНАЦИИ КАКО МИКОНОС, МАЛДИВИ, ЕГИПЕТ, КУБА, СЕЈШЕЛИ
(ВИДЕО) МАКЕДОНЦИТЕ ВО ХАЛКИДИКИ ЗАЧУДЕНИ КОЛКУ СЕ ЗАЕВИ СКРОМНИ: ЛЕТУВААТ ЗАЕДНО СО ОБИЧНИОТ НАРОДОТ НА ЕФТИНА ПЛАЖА ВО ПЕФКОХОРИ НА ПРВИОТ КРАК, НЕ СЕ НА ЕГЗОТИЧНИ ДЕСТИНАЦИИ КАКО МИКОНОС, МАЛДИВИ, ЕГИПЕТ, КУБА, СЕЈШЕЛИ
БРАВО - НОВИ ГРАДИНКИ ВО КИСЕЛА ВОДА: УСЈЕ ЗА ПРВПАТ ДОБИВА ГРАДИНКА, НАСКОРО ГРАДИНКА И ВО РАСАДНИК
БРАВО - НОВИ ГРАДИНКИ ВО КИСЕЛА ВОДА: УСЈЕ ЗА ПРВПАТ ДОБИВА ГРАДИНКА, НАСКОРО ГРАДИНКА И ВО РАСАДНИК
БОМБА НА ОСМАНИ: Нема потреба да се гласа во собрание за францускиот предлог, тој е во рамки на декларацијата усвоена лани, се нудам да одам во ВМРО ДПМНЕ да им го објаснам предлогот
БОМБА НА ОСМАНИ: Нема потреба да се гласа во собрание за францускиот предлог, тој е во рамки на декларацијата усвоена лани, се нудам да одам во ВМРО ДПМНЕ да им го објаснам предлогот
ОСМАНИ: СПОРЕД ПРОТОКОЛОТ КОЈ ЌЕ ГО ОБЈАВИМЕ УТРЕ СЕ ПРЕДВИДУВА ОТВОРАЊЕ НА АРХИВИТЕ ВО ДВЕТЕ ЗЕМЈИ И РЕХАБИЛИТАЦИЈА НА ЖРТВИТЕ ОД КОМУНИЗМОТ
ОСМАНИ: СПОРЕД ПРОТОКОЛОТ КОЈ ЌЕ ГО ОБЈАВИМЕ УТРЕ СЕ ПРЕДВИДУВА ОТВОРАЊЕ НА АРХИВИТЕ ВО ДВЕТЕ ЗЕМЈИ И РЕХАБИЛИТАЦИЈА НА ЖРТВИТЕ ОД КОМУНИЗМОТ
ОСМАНИ: ГОВОРОТ НА ОМРАЗА КОН БУГАРИЈА НЕМА ДА СЕ ТАРГЕТИРА СО ЦЕНЗУРА ТУКУ СО АПЕЛИ И СООПШТЕНИЈА
ОСМАНИ: ГОВОРОТ НА ОМРАЗА КОН БУГАРИЈА НЕМА ДА СЕ ТАРГЕТИРА СО ЦЕНЗУРА ТУКУ СО АПЕЛИ И СООПШТЕНИЈА
ЌЕ ПАЃААТ РУСКИ АВИОНИ И ХЕЛИКОПТЕРИ ВО УКРАИНА: АМЕРИКА ПРАЌА ВО УКРАИНА НАЈСОВРЕМЕНИ СИСТЕМИ ЗА АНТИ ВОЗДУШНА ОДБРАНА ВРЕДНА 800 МИЛИОНИ ДОЛАРИ
ЌЕ ПАЃААТ РУСКИ АВИОНИ И ХЕЛИКОПТЕРИ ВО УКРАИНА: АМЕРИКА ПРАЌА ВО УКРАИНА НАЈСОВРЕМЕНИ СИСТЕМИ ЗА АНТИ ВОЗДУШНА ОДБРАНА ВРЕДНА 800 МИЛИОНИ ДОЛАРИ
НОВ ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД НА РУСИТЕ: СО РАКЕТИ УБИЕНИ 30 ЖИТЕЛИ НА ОДЕСА
НОВ ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД НА РУСИТЕ: СО РАКЕТИ УБИЕНИ 30 ЖИТЕЛИ НА ОДЕСА
ОСМАНИ: Се разбира дека секое решение, предлог, којшто треба да задоволи две страни е компромисен и дека не е идеален само за едната страна, било кој предлог ќе треба да ги остави двете страни подеднакво задоволни или незадоволни
ОСМАНИ: Се разбира дека секое решение, предлог, којшто треба да задоволи две страни е компромисен и дека не е идеален само за едната страна, било кој предлог ќе треба да ги остави двете страни подеднакво задоволни или незадоволни

ПРАВЕН ЕКСПЕРТ ЗА ФОКУС: ДА ОДГОВАРААТ И СЕИРЏИИТЕ ШТО ЕДЕН СААТ ГО ОСТАВИЛЕ РАКОМЕТАРОТ ДА СЕ МАЧИ И УМИРА ПРЕД ДИСКОТЕКАТА

Сопственикот на локалот пред којшто се случи нападот врз хрватскиот ракометар, Денис Тот, и обезбедувањето треба да бидат дел од истрагата што ја води скопското Обвинителство и има простор за санкции и за сопственикот и за обезбедувањето, вели за „Фокус“ поранешниот помошник директор во Бирото за јавна безбедност, Љубомир Ѓурчески.

Тој вели дека ако во дискотеката имало ангажирано обезбедување од лиценцирана агенција за обезбедување, тие се под контрола на Министерството за внатрешни работи.

Откако во јавност излезе снимката на која се гледа нападот врз Тот, а на неа се забелуважаат и повеќемина кои немо го гледаат крвничкиот чин, Ѓурчески вели дека тие лица треба да се идентификуваат и против нив да се преземат мерки за неукажувањето на помош.

Тој за „Фокус“ ја објаснува цела законска регулатива и обврските на органите за меѓусебно известување.

-Потребно е да се знае дека Здравствените установи согласно закон за здравствена заштита се должни да ја известат полицијата дека кај нив е донесено лице во бесознание или починати лице. Полицијата веднаш оди на лице место во Здравствената установа за да добие првични предсознанија дали на телото има видливи траги од насилство и да биде информирана од лекарите дали има елементи на насилна смрт по извршен првичен лекарски преглед, објаснува Ѓурчески.

Известувањата кои ќе ги добие полицијата веднаш ги пренесува на надлежен Јавен обвинитела, а од тој момент Јавното обвинителство издава насоки за обдукција која треба да ги утврди причините за смртта, дали има насилна смрт или не.

-Ако се констатира насилна смрт ЈО веднаш и издава насоки на полицијата да превземе дејствија за откривање и докажување на кривично дело убиство. Насоките одат од утврдување на лице местото на настанот, вршење увид на лице место, утврдување на евентуални сведоци, снимки од видео надзор и тн.

ЈО задолжително излегува на лице место и сочинува записник. Полицијата не е овластена, а не е ни стручна да кажува дали има или нема насилство по телото. Тоа е обврска на Здравствената установа. За причините за смртта единствено надлежна е судска медицина по извршена обдукција, објаснува тој.

Попладнево Министерството за внатрешни работи, издаде меѓународна потерница по првоосомничениот Анџело Ѓорѓиевски кој е во бегство. Другите двајца осомничени, девојката која на снимката се гледа како го клоца додека лежи и нејзиниот дечко, се во притвор.

loading...

go88 game tài xỉu GO88 - Thiên Đường Giải Trí Online, Game Bài Online pay go88

nạp tiền sunwin bị từ chối