Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР МЕЃУ РАДЕВ И ЗАЕВ Дијалогот на високо ниво и решавање на спорните прашања
ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР МЕЃУ РАДЕВ И ЗАЕВ Дијалогот на високо ниво и решавање на спорните прашања

ЕРДОГАН: Длабоко се растажив по трагичната несреќа што ја доживеаа во Бугарија нашите браќа и сестри од Северна Македонија, кои патуваа од Истанбул за Скопје

АНКАРА (АА) – Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изрази сочувство по трагичната несреќа во Бугарија на автобусот од Северна Македонија, во која животот го загубија 46 патници, а седуммина беа повредени, пренесува Агенција Анадолија (AA).

„Длабоко се растажив по трагичната несреќа што ја доживеаа во Бугарија нашите браќа и сестри од Северна Македонија, кои патуваа од Истанбул за Скопје“, напиша Ердоган на Твитер.

„Го молам Алах да има милост за нашите браќа и сестри кои ги загубија животите во оваа трагична несреќа која длабоко ме растажи мене и турскиот народ, како и да им даде трпение на семејствата на жртвите“, додаде тој.

Ердоган, исто така, изрази сочувство до Владата и народот на Северна Македонија, а на повредените им посака брзо закрепнување.

loading...

Anime Twist - Watch anime online, English anime onlineAnime Twist - HD anime for free | TwistMoe

Website https://wcostream.cc: Watch Gift: Eternal Rainbow Special wcostream Episode Full wcostream harley quinn

4Anime: Steins;Gate 0: Valentine's of Crystal Polymorphism - Bittersweet Intermedio anime episode Full online free at https://4anime.biz gleipnir 4anime

AnimeKisa: Maken-Ki! Battling Venus 2 anime episode 10 online free at https://animekisa.in dubbed anime

Brothers Conflict Special (Dub) (https://animeflv.uk/m/dKG3) Episode Full