ХАХА, МАЛИ ЏОКИЦА Е ЉУТ - МИЦКОВСКИ: НЕ МУ СЕ ЈАВИВ НА КОВАЧЕВСКИ ДА МУ ЧЕСТИТАМ ИЗБОР ЗА ПРЕМИЕР, НЕ Е ФЕР, ЈАС ТРЕБАШЕ ДА БИДАМ ПРЕМИЕР!
ХАХА, МАЛИ ЏОКИЦА Е ЉУТ - МИЦКОВСКИ: НЕ МУ СЕ ЈАВИВ НА КОВАЧЕВСКИ ДА МУ ЧЕСТИТАМ ИЗБОР ЗА ПРЕМИЕР, НЕ Е ФЕР, ЈАС ТРЕБАШЕ ДА БИДАМ ПРЕМИЕР!
(ВИДЕО) МИТКО ЈАНЧЕВ: Помош за семејствата на опожарените куќи во с. Возарци
(ВИДЕО) МИТКО ЈАНЧЕВ: Помош за семејствата на опожарените куќи во с. Возарци
БОЖЕ КОЛКУ Е ЗАБЕГАН: МИЦКОВСКИ И ПОСТАВИ 10 УСЛОВИ НА БУГАРИЈА ЗА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ДА СТАНЕ ЧЛЕНКА НА ЕУ?!?!
БОЖЕ КОЛКУ Е ЗАБЕГАН: МИЦКОВСКИ И ПОСТАВИ 10 УСЛОВИ НА БУГАРИЈА ЗА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ДА СТАНЕ ЧЛЕНКА НА ЕУ?!?!
(ВИДЕО) Владата најостро ги демантира тенденциозните невистини за наводно отстапување од протоколот за изведување химни
(ВИДЕО) Владата најостро ги демантира тенденциозните невистини за наводно отстапување од протоколот за изведување химни
ДАРВИНОВА НАГРАДА ЗА ЌУРКА НА ГОДИНАТА: Чешката пејачка Хана Хорка, противник на вакцинацијата против корона вирус, почина на 57-годишна возраст откако намерно се зарази со вирусот за да добие ковид потврда, соопшти нејзиното семејство
ДАРВИНОВА НАГРАДА ЗА ЌУРКА НА ГОДИНАТА: Чешката пејачка Хана Хорка, противник на вакцинацијата против корона вирус, почина на 57-годишна возраст откако намерно се зарази со вирусот за да добие ковид потврда, соопшти нејзиното семејство
МИЦКОВСКИ СИ ЈА ОТВОРИ ДУШАТА НА ТВ 24: НИЕ КАКО ОПОЗИЦИЈА НЕ САКАМЕ ДА БИДЕМЕ ДЕЛ ОД ПРЕГОВОРИТЕ СО БУГАРИЈА, ТОА СДСМ САМА НЕКА СИ ГО ОДРАБОТИ, НИЕ СМЕ ТУКА САМО ДА КРАДЕМЕ
МИЦКОВСКИ СИ ЈА ОТВОРИ ДУШАТА НА ТВ 24: НИЕ КАКО ОПОЗИЦИЈА НЕ САКАМЕ ДА БИДЕМЕ ДЕЛ ОД ПРЕГОВОРИТЕ СО БУГАРИЈА, ТОА СДСМ САМА НЕКА СИ ГО ОДРАБОТИ, НИЕ СМЕ ТУКА САМО ДА КРАДЕМЕ
(ВИДЕО) ЗАПОЗНАЈТЕ ГО СВОИТЕ СОГРАЃАНИ: Основните податоци зза Албанскиот јазик, од каде потекнува, каде се зборува, како се зборува
(ВИДЕО) ЗАПОЗНАЈТЕ ГО СВОИТЕ СОГРАЃАНИ: Основните податоци зза Албанскиот јазик, од каде потекнува, каде се зборува, како се зборува
Скопје и Софија договорија формирање работни групи од повеќе области – инфраструктура, економија, образование, култура… кои ќе се среќаваат еднаш неделно
Скопје и Софија договорија формирање работни групи од повеќе области – инфраструктура, економија, образование, култура… кои ќе се среќаваат еднаш неделно

Ерменското обвинителство ексклузивно за Телма: Обвинетиот дипломат помогнал во бегство на друг македонски државјанин осомничен во милионскиот скандал со неизградени патишта

Приведениот дипломат со меѓународна потерница Миле Миленкоски од Ерменија помогнал во бегство на друг македонски државјанин осомничен во милионскиот скандал со неизградени патишта за што меѓу првообвинетите и е корумпираниот Левон Саркисјан, ова за Телма го потврдија и од државното обвинителство во Ереван.

Миленкоски со приватен авион со уште двајца македонски дипломати, еден Бугарин и еден Украинец, најверојатно пилотите го извлекле од Украина осомничениот Бранислав Димитриевиќ кој користел туѓ македонски пасош.

Лицето кое му го дало пасошот останало во Ерменија и 15-тина денови по воздушното бегство, се обидел да ја премине ерменската граница, но откако утврдиле дека неговиот пасош е користен за излез, тој македонски државјанин е упасен и е во ерменски затвор.

Во истиот период од радарот на ерменското обвинителство исчезнале Левон Саркисјан и уште двајца осомничени функционери кои се товарат за милионски измами и перење пари, па сега се истражува дали сомнителната македонска дипломатска свита му помогнала и на Ерменецот да избега.

Ако имате информации за тоа во Македонија испратете ни ги, одговорија од ерменското обвинителство за Телма.

-Во врска со кривичните предмети против Левон Саркисјан и Миле Миленкоски кои што се истражувани од надлежните органи на Република Ерменија, нема информации дека вториот му помогнал на Левон Саркисјан илегално да ја напушти територијата на Ерменија. По ова лице (Миленкоски) е распишана потерница, како што соопштивме и претходно, во врска со давање помош на сосема друго лице при илегално преминување на државната граница, а станува збор за помош на лице кое не е државјанин на Република Ерменија. Доколку македонската страна има други конкретни факти, бараме од нив директно да ги достават до надлежните органи на Република Ерменија, ни изјави Гор Абрахамијан, советник на државниот обвинител во Ерменија.

Дипломатското апсење отвори огромен скандал, се покажа дека сите знаеле или имале информации за сомнителни активности на дипломатите во Ерменија, но сепак во август го испратиле Миле Миленкоски како нов заменик шеф на државната мисија во ОБСЕ во Виена. Таму Миленкоски бил само една недела пред да биде уапсен.

Бегството од Ереван е организирано на почетокот на октомври 2019-та, кога ерменските власти го фатиле оставениот македонец чиј пасош го искористил осомничениот бегалец Димитријевиќ. Сфатиле дека авионот и патниците на него помагале во кривично дело.

Некаде пред крај на 2019-та, ерменската полиција од МВР бара информации за тројцата дипломати, дали навистина се во служба на МНР и дали имаат дипломатски пасоши. Тогаш МВР го известува министерството за надворешни кое го потврдува дипломатскиот статус на нашите тројца летечки дипломати. Информациите се испратени во Ереван.

Денеска министерот Бујар Османи потврди дека имало таква коресподенција со МВР, но полицијата никогаш не ги известила за распишаната потерница. Поради скандалот почнува итна операција со која сите амбасадори и дипломати до петок мора да побараат нови безбедносни сертификати.

За приведениот Миле Миленкоски кажа дека бил проблематичен и се тепал со колеги во амабасади во странство. Но и покрај се- повторно е пратен на висока позиција. Останатите двајца учесници во скандалот останале без дипломатските пасоши.

Премиерот Заев вели да се почека затоа што секој е невин додека не се покаже спротивното и очекува информациии од Ерменија. Заев вели и јас од медиумите слушнав дека поранешниот претседател на Ерменија имал брат кој бил осомничен за криминал.

Миленкоски е уапсен во Србија на 27-ми август, а македонските власти го одмолчеа апсењето се додека не објавија медиумите.

loading...

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

watch subbed anime Fairy Tail

AniWatch DARLING in the FRANXX Episode 18

anime websites AniWatch Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

watch anime free AniWatch Fairy Tail (Dub)

AniWatch Kiss x Sis (TV) Episode 8