(ВИДЕО) Средба на Ковачевски и Османи со Петков и Генчовска во Рим: Продолжување на дијалогот за решение засновано на европски вредности
(ВИДЕО) Средба на Ковачевски и Османи со Петков и Генчовска во Рим: Продолжување на дијалогот за решение засновано на европски вредности
(ВИДЕО) ЈАНКО БУРЕК: КОЛЕГИТЕ ВО ТВ СОНЦЕ СИТЕ СЕ ИДИОТИ, ТОА МИ ГО ПОТВРДИ ГАЗДАТА НА ТЕЛЕВИЗИЈАТА ЏОРЏ АТАНАСОВСКИ
(ВИДЕО) ЈАНКО БУРЕК: КОЛЕГИТЕ ВО ТВ СОНЦЕ СИТЕ СЕ ИДИОТИ, ТОА МИ ГО ПОТВРДИ ГАЗДАТА НА ТЕЛЕВИЗИЈАТА ЏОРЏ АТАНАСОВСКИ
Радев: Ако има нарушување на дијалогот во владата на Бугарија за спорот со С Македонија тоа треба јасно да се каже
Радев: Ако има нарушување на дијалогот во владата на Бугарија за спорот со С Македонија тоа треба јасно да се каже
ОВА СЕ ВИКА КОГА СИ ЈА ИМАШ МУВАТА НА КАПАТА, ТОКМУ ТИЕ ПРЕД 50 ГОДИНИ ГИ ПРАТИЈА МОШТИТЕ НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ ВО СКОПЈЕ: Бугарските социјалисти ќе ја напуштат владата на Петков доколку Македонија добие преговори со ЕУ
ОВА СЕ ВИКА КОГА СИ ЈА ИМАШ МУВАТА НА КАПАТА, ТОКМУ ТИЕ ПРЕД 50 ГОДИНИ ГИ ПРАТИЈА МОШТИТЕ НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ ВО СКОПЈЕ: Бугарските социјалисти ќе ја напуштат владата на Петков доколку Македонија добие преговори со ЕУ
Утре Божествена литургија во Соборниот храм, посебен сообраќаен режим на улиците
Утре Божествена литургија во Соборниот храм, посебен сообраќаен режим на улиците
ФБИ ВО ЊУЈОРК ГО УАПСИ МИЛЕТА МИЉАНИЌ, ЛИДЕРОТ НА МАФИЈАШКИОТ КЛАН ГРУПА АМЕРИКА, ГО ТЕРЕТИ ЗА ФИНАНСИСКА ИЗМАМА, ТОЈ Е ПОВРЗАН СО СЕРИЈА УБИСТВА, РЕКЕТ, ТРГОВИЈА СО КОКАИН
ФБИ ВО ЊУЈОРК ГО УАПСИ МИЛЕТА МИЉАНИЌ, ЛИДЕРОТ НА МАФИЈАШКИОТ КЛАН ГРУПА АМЕРИКА, ГО ТЕРЕТИ ЗА ФИНАНСИСКА ИЗМАМА, ТОЈ Е ПОВРЗАН СО СЕРИЈА УБИСТВА, РЕКЕТ, ТРГОВИЈА СО КОКАИН
ГРАД СКОПЈЕ: Се уредува просторот кај Соборниот храм „Св. Климент Охридски“
ГРАД СКОПЈЕ: Се уредува просторот кај Соборниот храм „Св. Климент Охридски“
ВО ВЛАДИНАТА ДЕЛЕГАЦИЈА КОЈА ПОЛОЖИ ВЕНЕЦ ПРЕД СПОМЕН ПЛОЧАТА НА СВЕТИТЕ КИРИЛ И МЕТОДИЈ ВО РИМ ОСВЕН ПРЕМИЕРОТ СЕ И МИНИСТРИТЕ СПАСОВСКИ, ОСМАНИ И СТОЈЧЕВСКА
ВО ВЛАДИНАТА ДЕЛЕГАЦИЈА КОЈА ПОЛОЖИ ВЕНЕЦ ПРЕД СПОМЕН ПЛОЧАТА НА СВЕТИТЕ КИРИЛ И МЕТОДИЈ ВО РИМ ОСВЕН ПРЕМИЕРОТ СЕ И МИНИСТРИТЕ СПАСОВСКИ, ОСМАНИ И СТОЈЧЕВСКА

ЕСМ: Македонија ќе платеше 37 милиони евра повеќе ако не ги вклучевме ТЕЦ Неготино и ТЕ-ТО

“Нескромно е да кажам дека АД ЕСM, со силна поддршка од Владата, успешно се справува со енергетската криза. Ако со поддршка од Владата, не ги ставевме во функција ТЕЦ Неготино и ТЕ-ТО за дополнително производство на електрична енергија, ние истата енергија ќе мораше да ја увезуваме и тоа ќе го чинеше буџетот поскапо за 37 милиони евра.

Ние сме една од ретките држави во Југоисточна Европа која во текот на енергетската криза немаше ни еден ден рестрикции на струја, немаше намалено производство, немаше намалено снабдување со електрична енергија.

Вложени се огромни напори на целото ЕСМ да менаџира и енергетска и топлинска криза. Ние моментално работиме многу продукти надвор од нашите основни производни капацитети и обврски. 100 процентно го снабдуваме ЕВН Хоум за потребите на граѓаните кое снабдување е наша законска обврска по определена регулирана цена, но дополнително ја снабдуваме со електрична енергија и ЕВН Електродистрибуција за системските загуби во мрежа, снабдуваме енергија за системските загуби во мрежата на МЕПСО, го работиме ТЕЦ Неготино, работиме со ТЕ-ТО за дополнителна енергија електрична и топлинска и го работиме снабдувањето со парно греење во Скопје, односно БЕГ и Скопје Север. Владата од буџетот префрли 174 милиони евра за менаџирање на сите овие обврски и субјекти.”

loading...

online anime. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao Tokyo Ghoul Episode 7

AnimeDao Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2 Episode 6

dubbed anime Boruto: Naruto Next Generations (Dub)

Tokyo Revengers Episode 24 - Uncen

watch anime online AnimeDao Attack on Titan Season 2 (Dub)