ЦЕНТАР ЌЕ ИЗДАВА И ОДОБРЕНИЈА ЗА ВРШЕЊЕ ДЕЈНОСТ НАДВОР ОД ДЕЛОВЕН ПРОСТОР
ЦЕНТАР ЌЕ ИЗДАВА И ОДОБРЕНИЈА ЗА ВРШЕЊЕ ДЕЈНОСТ НАДВОР ОД ДЕЛОВЕН ПРОСТОР
Битиќи на трибината „Најдоброто за нашата општина“: Креираме нови и добро платени работни места, две нови инвестиции во Битола до крајот на годината
Битиќи на трибината „Најдоброто за нашата општина“: Креираме нови и добро платени работни места, две нови инвестиции во Битола до крајот на годината
Вучиќ на 28 и 29 јули на Економски форум во Скопје
Вучиќ на 28 и 29 јули на Економски форум во Скопје
СКОПЈЕ ДОБИВА ЛЕГАЛНИ ЅИДОВИ ЗА СЛОБОДНО КОРИСТЕЊЕ НА УЛИЧНИТЕ УМЕТНИЦИ
СКОПЈЕ ДОБИВА ЛЕГАЛНИ ЅИДОВИ ЗА СЛОБОДНО КОРИСТЕЊЕ НА УЛИЧНИТЕ УМЕТНИЦИ
(ВИДЕО) Заев и Бочварски на стартот на реконструкцијата на патот преку националниот парк „Галичица“: После 50 години се обновува патната врска која ги поврзува убавините на Преспа и Охрид
(ВИДЕО) Заев и Бочварски на стартот на реконструкцијата на патот преку националниот парк „Галичица“: После 50 години се обновува патната врска која ги поврзува убавините на Преспа и Охрид
СПАСОВСКИ: Кога ја презедовме власта одлучивме храбро да ги решавме проблемите, наместо да владееме популистички
СПАСОВСКИ: Кога ја презедовме власта одлучивме храбро да ги решавме проблемите, наместо да владееме популистички
БРАВО - Од понеделник започнува закажување вакцинација во домашни услови
БРАВО - Од понеделник започнува закажување вакцинација во домашни услови
ТРАГЕДИЈА ВО ХРВАТСКА: Десетмина загинати и 45 повредени во несреќата на косовскиот автобус кај Славонски Брод
ТРАГЕДИЈА ВО ХРВАТСКА: Десетмина загинати и 45 повредени во несреќата на косовскиот автобус кај Славонски Брод

ЕУРОИМПЕКС: Со гордост објавуваме дека Peugeot e-208 ја доби наградата “What Car?” во категорија “Мал електричен автомобил на годината”!

– Целосно новиот PEUGEOT e-208 Allure Premium е прогласен за „ Мал електричен автомобил на годината“ на инаугуративниот “What car?” победувајќи голем број ривали за титулата, вклучувајќи ги Honda E и Renault Zoe.

– Целосно новиот e-208, новa генерација на 100% PEUGEOT електрично возило, продолжува да освојува награди, носејќи ја наградата „Електричен мал автомобил на годината“. Воедно целосно новите PEUGEOT 208 и e-208 беа прогласени за „Европски автомобил на годината“ претходно оваа година.

– Стручното жири на “What Car?” беа импресионирани од уникатната филозофија на PEUGEOT за „изберете го вашиот PEUGEOT, изберете го вашиот погонски систем“, што им овозможува на купувачите да изберат помеѓу 100% електричен нов е-208 или бензинските и дизел варијантите на новиот 208, без компромис во практичноста, спецификацијата или способноста.

– „Впечатливиот“ ентериер на новиот e-208 Allure Trim исто така постигна високо рангирање од страна на судиите на „What Car“? Тие го пофалија новиот ентериер со најновиот Peugeot 3D i-Cockpit® за дизајнот и пакетот технологија како и безбедносните карактеристики на возачот. Еластичната суспензија и практичниот опсег на батеријата во реални услови исто така добија високи оценки.

loading...

AniWatch aniwatch.me: Watch Wonder Egg Priority Episode 8 (https://aniwatch.pro/m/PLkN/ep-8)

AnimeDao seven deadly sins animedao: Fire Force Season 2 (https://animedao.nl/m/d2xQ) Episode 24