ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат

ЕВЕ ГО ТОА СВЕТСКО МЕНАЏЕРСТВО НА ДАНЕЛА ОД КОЕ НА СИТЕ ЌЕ НИ СЕ СТЕМНИ – ГИ ОТКРИ ДОНАТОРИТЕ ЗА КОИ ЗБОРИ ЦЕЛО ВРЕМЕ ДЕКА ЌЕ И ДОНИРАЛЕ АВТОБУСИ ЗА 150 МИЛИОНИ ЕВРА – НИЕ ШТО ПЛАЌАМЕ ДАНОК И ЈА ПОЛНИМЕ ДРЖАВНАТА КАСА?!?!?!

На денешното Собрание на Заедницата на единиците на локалната самоуправа на Република Северна Македонија (ЗЕЛС), за претседателка на ЗЕЛС е избрана градоначалничката на Скопје Данела Арсовска, а за потпретседатели се избрани градоначалникот на Валандово Перо Костадинов и градоначалникот на Чаир Висар Ганиу.

Арсовска рече дека како ЗЕЛС ќе бараат Владата да им даде пари на општините, на кои поради енергетската криза им се зголемени сметките за струја.

„Фокусот не сите ни е ист, а тоа е да имаме интензивен процес на децентрализација. Во тој процес се надевам дека ќе успееме да постигнеме и што поскоро пренесување на надлежностите од централната на локалната власт и поголема фискална независност, за да можат општините да ги реализираат проектите кои ги ветија на граѓаните. Едно од барањата ќе биде Владата да помогне на општините во овој тежок период, односно да да даде помош за сметките за струја, со оглед на тоа дека на голем дел на Општините им се раскинатите договорите и сега се соочуваат со неизвесност дали ќе можат да ги плаќаат повисоките сметки“, рече Арсовска.

Данела изгледа мисли дека владата парите во буџетот ги полни од некаков рудник каде ги копа и ги вади парите со багери па може да им дава на општините стотици милиони евра за они да го спровеле ветеното?!?! А досега неколку пати владата веќе ги раздолжуваше општините со околу 100 милиони евра и плус им даде 50 милиони евра од ТАВ кој тие пари ги пренамени од изградба на аеродром во Штип во комунални проекти на сите општини во земјава, и пак било малце?!?!

loading...

anime online. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

BANANA FISH

AnimeHeaven The Rising of the Shield Hero (Dub)

anime heaven au Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

dubbed anime AnimeHeaven Attack on Titan Season 2

AnimeHeaven My Hero Academia Season 4 Episode 25