СПАСОВ: НОВИНАРИТЕ ТРЕБА ДА ЈА ИСТРАЖАТ БИОГРАФИЈАТА НА ДАНЕЛА АРСОВСКА, ИМА ИНДИЦИИ ЗА МНОГУ МАТНИ ЗДЕЛКИ
СПАСОВ: НОВИНАРИТЕ ТРЕБА ДА ЈА ИСТРАЖАТ БИОГРАФИЈАТА НА ДАНЕЛА АРСОВСКА, ИМА ИНДИЦИИ ЗА МНОГУ МАТНИ ЗДЕЛКИ
МВР е гарант за сите слободни избори од 2017 до денес, ВМРО-ДПМНЕ шири невистини
МВР е гарант за сите слободни избори од 2017 до денес, ВМРО-ДПМНЕ шири невистини
НЕЧЕСНА МАТЕРИЈАЛИСТКА И ОПОРТУНИСТКА - АРСОВСКА СИ ЈА ВГНЕЗДИЛА МАЈКА СИ ВО УПРАВЕН ОДБОР ЗА ПАУШАЛ ОД 10 000 ДЕНАРИ ОД СЕДНИЦА КОГА БИЛА ШЕФИЦА НА ССК!
НЕЧЕСНА МАТЕРИЈАЛИСТКА И ОПОРТУНИСТКА - АРСОВСКА СИ ЈА ВГНЕЗДИЛА МАЈКА СИ ВО УПРАВЕН ОДБОР ЗА ПАУШАЛ ОД 10 000 ДЕНАРИ ОД СЕДНИЦА КОГА БИЛА ШЕФИЦА НА ССК!
ШОКАНТНО АУДИО: Максим Димитриевски и неговите пајташи нудат 500 денари за глас!
ШОКАНТНО АУДИО: Максим Димитриевски и неговите пајташи нудат 500 денари за глас!
СДСМ: Институциите веднаш да постапат за да распука и овој меур со манипулации на ВМРО-ДПМНЕ
СДСМ: Институциите веднаш да постапат за да распука и овој меур со манипулации на ВМРО-ДПМНЕ
МАКСО Е МАКС НЕРВОЗЕН - СДСМ Куманово: Салиевски, советник од ромската заедница е нападнат
МАКСО Е МАКС НЕРВОЗЕН - СДСМ Куманово: Салиевски, советник од ромската заедница е нападнат
ШИЛЕГОВ: ДВАТА НОВИ БУЛЕВАРИ ВО БУТЕЛ СЕ ДОКАЗ ДЕКА ОВАА ОПШТИНА НАЈБРЗО СЕ РАЗВИВАШЕ ВО ИЗМИНАТИВЕ 4 ГОДИНИ
ШИЛЕГОВ: ДВАТА НОВИ БУЛЕВАРИ ВО БУТЕЛ СЕ ДОКАЗ ДЕКА ОВАА ОПШТИНА НАЈБРЗО СЕ РАЗВИВАШЕ ВО ИЗМИНАТИВЕ 4 ГОДИНИ
УШТЕ НЕ ДОШЛЕ НА ВЛАСТ А ПОЧНАА ДА СЕАТ СТРАВ И ДА ЗАБЕГУВААТ - Ново сведоштво од Вевчани: Припадник на обезбедување на Мицкоски во локал се претставил како полицаец, барал лични карти и се заканувал по гости
УШТЕ НЕ ДОШЛЕ НА ВЛАСТ А ПОЧНАА ДА СЕАТ СТРАВ И ДА ЗАБЕГУВААТ - Ново сведоштво од Вевчани: Припадник на обезбедување на Мицкоски во локал се претставил како полицаец, барал лични карти и се заканувал по гости

ЕВЕ КАЈ БИЛА ЗАБАВАТА: Затворен угостителски објект во Жеровјане, затекнати биле 40-тина гости, танчерки и дрога

Затворен е угостителски објект во тетовско Жеровјане во кој синоќа надвор од дозволеното време биле затекнати 40-тина гости, а при акцијата на полицијата се приведени сопственикот и уште неколку лица, поради непочитување на мерките за справување со коронавирусот и поради пронајдена дрога.

Во угостителски објект во село Жеровјане,тетовско, синоќа во 22.35 часот, при спроведена акциска контрола од полициски службеници од СВР Тетово, во содејство со Државен пазарен инспекторат биле затекнати околу 40 гости, при што приведен бил сопственикот на објектот Х.А.(31) од село Боговиње, поради постоење основано сомнение за кривични дела „Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“ и „Трговија со луѓе“.

Како што соопшти денеска МВР, приведени се и двајца гости во објектот И.Д.(30) од Тетово бидејќи кај него била пронајдена прашкаста материја и Е.З.(21) од с. Горно Седларце, тетовско, кај кого била пронајдена марихуана.

Во објектот биле затекнати и седум државјанки на Србија, една државјанка на Бугарија и две наши државјанки кои работеле во угостителскиот објект и се лишени од слобода. Објектот е затворен од Државениот пазарен инспекторат и по документирање на случајот ќе бидат поднесени соодветни поднесоци, најави МВР.

loading...

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official

After War Gundam X (https://animeheaven.pro/m/alJ) Episode 39

KissAnime Watch anime online, English anime online HD

Website https://4anime.biz: Watch Battle Girls: Time Paradox 4anime Episode 13 4animeone

Ttlink: http://ttlink.com/kissanimemx

Cults3d: https://cults3d.com/fr/utilisateurs/gogoanimebe