Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија

ЕВЕ СО КОГО СЕ ДРУЖИ МИЦКОВСКИ: Осомничениот за убиството на Тот во Словенија бил осудуван за трговија со дрога за „силување на забави“?

Лице чие име се совпаѓа со името на првоосомничениот за нападот на ракометарот, Денис Тот во Словенија бил осуден за трговија со дрога којашто е позната како дрoга за „силување на забави“, пишуваа своевремено на словенечките медиуми.

Ѓоргиевски, кој е роден во Марибор, според она што го пишува во архивите на словенечките медиуми , во јуни 2016 година во центарот на градот направил тешка сообраќајка. Ѓоргиевски со својот автомобил „фиат пунто“ удрил во пет паркирани автомобили и избегал, но набргу бил фатен од полицијата.

Преку оваа сообраќајка мариборската полиција отркила дека тој е дел од криминална група на дилери на дрога, односно полицијата открила лабораторија за производство на синтетички дроги.

Во октомври истата година во Шентиљ полицијата открила лабораторија за производство на синтетички дроги. Меѓу другото имало и ГБХ (гамахидроксибутират) кој спаѓа во категорија на депресори на нервниот систем или средство за успивање и позната како дрога за силување. Во лабораторијата биле запленети амфетамини и марихуана.

„Фокус“ се обрати до Министерството за внатрешни работи но засега нема одговор дали првоосомничениот бил осоудван во Македонија и дали имало некоја кривична пријава против него.

Засега тј се бара со централна потерница, а не со меѓународна. За убиството на Тот е осомничен тој и уште две други лица кои се во притвор.

loading...

Link vào Go88 club APK cho Android, iOS Link vào Go88 club APK cho Android, iOS go88 apk ios

sunwin ios sunwin hop sunwin ơ việt nam