ДИК: Нема да има редици за гласање како во првиот круг, фингерпринт-уредите ќе бидат побрзи
ДИК: Нема да има редици за гласање како во првиот круг, фингерпринт-уредите ќе бидат побрзи
ШИЛЕГОВ: Со 280 илјади евра ќе се „дислоцира и мултиплицира“ зеленилото кое ќе се уништи за БРТ
ШИЛЕГОВ: Со 280 илјади евра ќе се „дислоцира и мултиплицира“ зеленилото кое ќе се уништи за БРТ
ШИЛЕГОВ: ЗОШТО АРСОВСКА ПРОДОЛЖУВА ДА ЈА ЛАЖЕ ЈАВНОСТА ДЕКА НЕМА БУГАРСКО ДРЖАВЈАНСТВО
ШИЛЕГОВ: ЗОШТО АРСОВСКА ПРОДОЛЖУВА ДА ЈА ЛАЖЕ ЈАВНОСТА ДЕКА НЕМА БУГАРСКО ДРЖАВЈАНСТВО
ШИЛЕГОВ: СКОПЈЕ ЌЕ ГО ИМА ПРВИОТ АКВАРИУМ ВО РЕГИОНОТ
ШИЛЕГОВ: СКОПЈЕ ЌЕ ГО ИМА ПРВИОТ АКВАРИУМ ВО РЕГИОНОТ
(ВИДЕО) Кондовски: Студентска стипендија за битолските студенти кои ќе се школуваат во Битола
(ВИДЕО) Кондовски: Студентска стипендија за битолските студенти кои ќе се школуваат во Битола
ШИЛЕГОВ: ДРИСЛА ПОВЕЌЕ НЕ ГО ТРУЕ СКОПЈЕ, ИНВЕСТИРАВМЕ ВО ЗДРАВЈЕТО НА ГРАЃАНИТЕ!
ШИЛЕГОВ: ДРИСЛА ПОВЕЌЕ НЕ ГО ТРУЕ СКОПЈЕ, ИНВЕСТИРАВМЕ ВО ЗДРАВЈЕТО НА ГРАЃАНИТЕ!
ДИКТАТОРОТ РАЗГОЛЕН ВО СУДНИЦА: ЕДНИОТ СТАН НА БИХАЌКА ГО ПЛАТИ ГРУЕВСКИ, АМА НЕ САКАШЕ ДА БИДЕ НА НЕГОВО ИМЕ, А ДРУГИОТ ГО ПЛАТИВ ЈАС, СВЕДОЧЕШЕ БИЗНИСМЕНОТ АЛЕК ТЕРАНОВА
ДИКТАТОРОТ РАЗГОЛЕН ВО СУДНИЦА: ЕДНИОТ СТАН НА БИХАЌКА ГО ПЛАТИ ГРУЕВСКИ, АМА НЕ САКАШЕ ДА БИДЕ НА НЕГОВО ИМЕ, А ДРУГИОТ ГО ПЛАТИВ ЈАС, СВЕДОЧЕШЕ БИЗНИСМЕНОТ АЛЕК ТЕРАНОВА
„Алкалоид“ со инвестиции во износ од над 850 милиони денари, со 178 нови вработувања во земјава и со раст на консолидираниот профит од 17 отсто во периодот јануари – септември 2021 г.
„Алкалоид“ со инвестиции во износ од над 850 милиони денари, со 178 нови вработувања во земјава и со раст на консолидираниот профит од 17 отсто во периодот јануари – септември 2021 г.

ЕВЕ ЗОШТО БОРЧЕ ПАК ЌЕ ПОБЕДИ ВО ГАЗИ БАБА ВО ПРВ КРУГ – ЗА 4 ГОДИНИ ИЗГРАДИ ПОВЕЌЕ ВОДОВОД, КАНАЛИЗАЦИЈА, УЛИЦИ, ШКОЛИ, ГРАДИНКИ, ПАРКОВИ, СПОРТСКИ ТЕРЕНИ КОЛКУ НЕ Е ИЗГРАДЕНО ВО ОПШТИНАТА ОД 1945-ТА ПА НАВАМУ!

✅Околу 100 домаќинства веќе се поврзани на вакуум канализациската мрежа во Јурумлери, денес при извршениот увид на терен можам да кажам дека динамиката се одвива одлично, согласно планот кој го имаме подготвено. Со средства на Владата обезбедивме 40 милиони денари, со кој започнавме изведба на приклучоци кон мрежата, а во оваа фаза се предвидени вкупно 440 приклучоци на домаќинствата.
🏗Паралелно со приклучоците, со средствата од програмата ТАВ, како и со дополнителни средства од општината, ќе започне и асфалтирање на главните улици со сервисни краци, онаму каде што ќе биде завршено приклучувањето.
➡️Претходно со средства на општината се изведе првата фаза, каде ја изградивме препумпната станица и примарната мрежа на три краци со сервисни улици и изведени се 110 шахти за приклучок на домаќинства. Втората фаза ја завршивме со средства од Светска Банка. Тогаш е изградена пречистителна станица, примарна мрежа на 1 крак со сервисни улици, како и примарна мрежа кон Дунак Маало.

Редовно ги информираме жителите на Црешево за текот на проектот за изградба на фекалната канализација во ова населено место.
До сега изградени се 1200 метри примарна мрежа од десниот крак со изведени повеќе од 30 шахти.
Во оваа фаза ни преостанува да се изработат уште 900 метри од примарната мрежа, кој во наредните десетина дена треба на терен да бидат завршени.
Овие проекти ги работиме со средства на граѓаните и за граѓаните. Токму затоа отчетно и транспарентно ги известуваме за динамиката на овој проект.

Ги надминавме и решивме предизвиците со водоводната мрежа на улица 22 во Синѓелиќ. Оваа улица комплетно ја реконструираме со подобрување на водоводната мрежа, изградба на атмосферска канализација, како и нејзино целосно асфалтирање.

Изградбата на примарната фекална мрежа во населеното место Гоце Делчев е завршена во целост, како што беше предвидено во првата фаза. Втората фаза започнува од понеделник, опфаќа изградба на секундарната мрежа, па и поврзување и на домаќниствата кон мрежата.
Исто така паралелно како завршуваат приклучоците така ќе се асфалтираат и улиците каде се вршат градежни активности.
Пред жителите на населеното место Гоце Делчев даваме информација за текот на активностите за израдба на фекалната канализација.

Извршивме увид во завршувањето на активностите за реконструкција на старата зграда од ООУ „25-ти Мај“ во Синѓелиќ. Со оваа реконструкција обезбедуваме модерни услови за настава на учениците.
Заменети се старите прозори, комплетно е извршена замена на кровната површина, внатрешно училниците се целосно реконструирани и опремени се со смарт табли.
Паралелно со овие активности веќе се работат и одлично напредуваат градежните активности за изградбата на новото спортско игралиште во ова училиште, за да може на локацијата од старото игралиште да почнат планираните активности за изградба на детската градинка во Синѓелиќ.

Извршив увид во градежните активности за изградба на спортско – рекреативниот центар во Синѓелиќ. На овој простор се гради покриен и отворен терен за фудбал ⚽️ со вештачка трева, игралиште за кошарка 🏀, детско игралиште 🧒 и мал урбан парк🍀. Овој простор ќе биде одлично место за спорт и рекреација на младите.

loading...

Website https://animedao.nl: Watch Honzuki no Gekokujou: Shisho ni Naru Tame ni wa Shudan wo Erandeiraremasen OVA animedao Episode Full watch animes

AnimeTV: Majuu Senshi Luna Varga anime episode 4 online free at https://animetv.cc anime tv list

Website https://animeflv.uk: Watch Winter Cup Highlights Episode 1 – Winter Cup Highlights -Shadow and Light- animeflv Episode Full online anime

Hunter x Hunter: Greed Island Final Episode 14

Play eslgaming: https://play.eslgaming.com/player/16988407/

Gotartwork: https://gotartwork.com/Profile/anime-freak/97372/