(ВИДЕО) Премиерот Заев и министерот Бектеши од ТИРЗ Тетово: Новата заедничка инвестиција од 15 милиони евра на ЛЕАР и Нормак e нов стимул за националната економија
(ВИДЕО) Премиерот Заев и министерот Бектеши од ТИРЗ Тетово: Новата заедничка инвестиција од 15 милиони евра на ЛЕАР и Нормак e нов стимул за националната економија
ИНВЕСТИТОРИТЕ КАЈ ТРЕСКА СЕ ЗАКАНУВААТ СО КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА БОГДАНОВИЌ И СОВЕТНИЦИТЕ АКО ГО СУСПЕНЗИРААТ ДУПОТ ЗА ТРЕСКА, БОГДАНОВИЌ И СОВЕТНИЦИТЕ ОДГОВАРААТ - НЕ ВИ СЕ ПЛАШИМЕ!
ИНВЕСТИТОРИТЕ КАЈ ТРЕСКА СЕ ЗАКАНУВААТ СО КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА БОГДАНОВИЌ И СОВЕТНИЦИТЕ АКО ГО СУСПЕНЗИРААТ ДУПОТ ЗА ТРЕСКА, БОГДАНОВИЌ И СОВЕТНИЦИТЕ ОДГОВАРААТ - НЕ ВИ СЕ ПЛАШИМЕ!
КОМИСИЈАТА РАЗМИСЛУВА ДА ДОЗВОЛИ СВАДБИ ОД ПРВИ ЈУНИ - само на отворено, без маски и по шестмина на маса?
КОМИСИЈАТА РАЗМИСЛУВА ДА ДОЗВОЛИ СВАДБИ ОД ПРВИ ЈУНИ - само на отворено, без маски и по шестмина на маса?
(ВИДЕО) Вицепремиерот Битиќи и директорите Деспотовски и Петров на економскиот форум на Фајнанс Тинк: Во последните три години преку Планот за економски раст поддржавме 800 компании со 70 милиони евра
(ВИДЕО) Вицепремиерот Битиќи и директорите Деспотовски и Петров на економскиот форум на Фајнанс Тинк: Во последните три години преку Планот за економски раст поддржавме 800 компании со 70 милиони евра
Заев: Како што знаеме да им ги тутнеме мобилните за играње, така да ги тераме и да учат
Заев: Како што знаеме да им ги тутнеме мобилните за играње, така да ги тераме и да учат
(ВИДЕО) Со 46,5 милиони евра од Светска банка - поголема енергетска ефикасност во јавен сектор и подобро основно образование
(ВИДЕО) Со 46,5 милиони евра од Светска банка - поголема енергетска ефикасност во јавен сектор и подобро основно образование
СПАСОВСКИ НА ДЕНОТ НА ПОЛИЦИЈАТА: Денешната визура на МВР е производ на интензивните и динамични реформи, во соработка со меѓународните партнери, академската јавност и граѓанското општество
СПАСОВСКИ НА ДЕНОТ НА ПОЛИЦИЈАТА: Денешната визура на МВР е производ на интензивните и динамични реформи, во соработка со меѓународните партнери, академската јавност и граѓанското општество
БОМБА НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: ЕВЕ КАКО ЌЕ ИЗГЛЕДА НОВИОТ КЛИНИЧКИ ВРЕДЕН 500 МИЛИОНИ ЕВРА, ВМРО ДПМНЕ УЧЕСТВУВАШЕ КОНСТРУКТИВНО СО ПРЕДЛОЗИ КОИ НИЕ ГИ ПРИФАТИВМЕ ВО ПРАВЕЊЕТО НА ЗАКОНОТ ЗА ИЗГРАДБА НА НОВИОТ КЛИНИЧКИ
БОМБА НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: ЕВЕ КАКО ЌЕ ИЗГЛЕДА НОВИОТ КЛИНИЧКИ ВРЕДЕН 500 МИЛИОНИ ЕВРА, ВМРО ДПМНЕ УЧЕСТВУВАШЕ КОНСТРУКТИВНО СО ПРЕДЛОЗИ КОИ НИЕ ГИ ПРИФАТИВМЕ ВО ПРАВЕЊЕТО НА ЗАКОНОТ ЗА ИЗГРАДБА НА НОВИОТ КЛИНИЧКИ

ЕВЕ ЗОШТО Е УАПСЕН КАМЧЕВ – ЕВЕ КАКО ГО БРИЧЕЛЕ НАРОДОТ НА СУВО ДОДЕКА МУ ПРОДАВАЛЕ ПРИКАЗНИ ЗА АНТИЧКА МАКЕДОЊА!

Улицата „Питу Гули“ 39 на Водно, стана позната за јавноста пред точно шест години, односно во март 2015 година, кога одекнаа снимките на тогашната опозиција СДСМ за тоа како блиски лица до тогашниот премиер Никола Груевски планирале да го купат атрактивното земјиште од илјадници квадратни километри, каде меѓудругото има и преубава шума.

Локалните жители реагираа дека ова земјиште не смее да се продава, но тие не знаеја дека веќе е продадено , а во снимените раговори Груевски, заедно со тогашниот министер Миле Јанакиески веќе планираат како да се игради пат кој ќе води директно до парцелите.

Според документите од катастарот, три фирми ги имаа во раце атрактивните локации – фамозната компанија Ексико ДООЕЛ, КАРА и Сирах Инижинеринг. Се разбира, името на Груевски не фигурираше никаде во оваа шема. Ниту пак името на ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков. Единствена фирма која ѝ беше тогаш позната на јавноста е КАРА – компанија на семејството Камчеви. Вредното земјиште беше составено од 6 парцели од вкупно 17 илјади квадратни метри. Секоја од фирмите поседуваше по 2 парцели, но најмногу имаше Сирах Инжинеринг – 11 илјади квадратни метри.

……

Груевски стана првоосомничен за кривичното дело перење пари, а според обвинителството, во тоа му помогнале Сашо Мијалков и неговиот кум Ристо Новачевски. Осомничени се и Јордан Камчев, неговата мајка Ратка Камчева и Ненад Јосифовиќ кои, според обвинителството, се обиделе да ја прикријат сопственоста на купените парцели на Водно.

Целата тема на порталот А1он.

loading...

AnimeFreak anime freak new site: Attack on Titan Season 3 (https://animefreak.ws/m/lKJ7) Episode 12

WCOStream wcostream: JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub) (https://wcostream.cc/m/RWWg) Episode 39