Османи: На враќање од Париз, застанав во Софија и се сретнав со Захариева
Османи: На враќање од Париз, застанав во Софија и се сретнав со Захариева
БРАВО - ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ГО ПРОДОЛЖИ БУЛЕВАРОТ БОРИС ТРАЈКОВСКИ ДО ДРАЧЕВО
БРАВО - ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ГО ПРОДОЛЖИ БУЛЕВАРОТ БОРИС ТРАЈКОВСКИ ДО ДРАЧЕВО
(ВИДЕО) БРАВО ЗА ВЛАДАТА, ОВА Е ПАТРИОТИЗАМ НА ДЕЛО НЕ САМО НА ЗБОРОВИ - Бочварски -Реџепи: Годинава завршува изгдабата на магистралниот гасовод во Скопје
(ВИДЕО) БРАВО ЗА ВЛАДАТА, ОВА Е ПАТРИОТИЗАМ НА ДЕЛО НЕ САМО НА ЗБОРОВИ - Бочварски -Реџепи: Годинава завршува изгдабата на магистралниот гасовод во Скопје
(ВИДЕО) БРАВО - ВУЧИЌ СИ ГО ОДРЖА ЗБОРОТ, ИСПАДНА НАЈГОЛЕМ ЛИДЕР НА БАЛКАНОТ, ВЕНКО САМ СИ ЈА ЗЕДЕ КУТИЈАТА СО ВАКЦИНИ, ШТО СИ Е СИГУРНО, СИГУРНО СИ Е!
(ВИДЕО) БРАВО - ВУЧИЌ СИ ГО ОДРЖА ЗБОРОТ, ИСПАДНА НАЈГОЛЕМ ЛИДЕР НА БАЛКАНОТ, ВЕНКО САМ СИ ЈА ЗЕДЕ КУТИЈАТА СО ВАКЦИНИ, ШТО СИ Е СИГУРНО, СИГУРНО СИ Е!
Градоначалникот Петре Шилегов, министерката за образование и наука, Мила Царовска и швајцарската амбасадорка Сибил Сутер денеска одржаа консултативна средба со раководствата на скопските средни стручни училишта и со претставници на бизнис заедницата
Градоначалникот Петре Шилегов, министерката за образование и наука, Мила Царовска и швајцарската амбасадорка Сибил Сутер денеска одржаа консултативна средба со раководствата на скопските средни стручни училишта и со претставници на бизнис заедницата
Комерцијална банка: Трифун Костовски ни должи речиси 7 милиони евра и не плаќа со месеци
Комерцијална банка: Трифун Костовски ни должи речиси 7 милиони евра и не плаќа со месеци
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ПРИЛЕП, КОЈ САМИОТ Е ЛЕКАР И ВОЛОНТИРАШЕ ВО КОВИД ЦЕНТАРОТ ВО ПРИЛЕП, ОБЈАВИ ДЕКА Е ПОЗИТИВЕН НА КОРОНА ТЕСТ
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ПРИЛЕП, КОЈ САМИОТ Е ЛЕКАР И ВОЛОНТИРАШЕ ВО КОВИД ЦЕНТАРОТ ВО ПРИЛЕП, ОБЈАВИ ДЕКА Е ПОЗИТИВЕН НА КОРОНА ТЕСТ
БРАВО - ДЕЛЕГАЦИИ НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА И ГРЦИЈА СЕ СРЕТНАА КАЈ МАРКОВА НОГА, РЕСЕН КАДЕ ТРЕБА ДА СЕ ОТВОРИ НОВ ГРАНИЧЕН ПРЕМИН
БРАВО - ДЕЛЕГАЦИИ НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА И ГРЦИЈА СЕ СРЕТНАА КАЈ МАРКОВА НОГА, РЕСЕН КАДЕ ТРЕБА ДА СЕ ОТВОРИ НОВ ГРАНИЧЕН ПРЕМИН

ЕВЕ ЗОШТО ПОСЛЕДНИ СМЕ НАПРАВИЛЕ ДРЖАВА ВО ЕВРОПА, ЗАТОА ШТО НАШАТА ЕЛИТА НЕ ГЛЕДА ПОДАЛЕКУ ОД ДВА МЕТРА ПРЕД СВОИТЕ НАПУДРЕНИ НОСЕВИ ИАКО СЕ ПРОФЕСОРИ, УРЕДНИЦИ, ДОПИСНИЦИ НА МИА ВО БРИСЕЛ!

Ивана Туфегџиќ

Изјави за странски медиуми како на премиерот Заев носат повеќе штета од корист.
Прво со наведување дека Бугарија “имала тука некаква администрација” се рушат сите напори на историската комисија.
Второ “Бугарија ни е пријател, ама Југославија не делела” е навод кој оди во насока на глупостите на Захариева дека не можеме во ЕУ, ако го славиме Тито(небаре Словенија и Хрватска имаа свечено откажување од Тито пред да влезат во ЕУ).
Трето црвената линија морал да ја посочи премиерот во интервјуто, а тоа покрај јазикот, е антифашистичката борба. Антифашистичката борба е силно втемелена во македонската државност и тоа по ниеден основ не смее да се негира.
И последно премиерот морал да запраша каква е позицијата на ЕУ(и ова мора да биде предмет на разговор) кон ревизионизмот кој го покажува Бугарија. Таков ревизионизам ако е толериран, тогаш фашизмот е пожив од било кога.
Вакви интервјуа ги рушат и напорите на бугарската интелектуална јавност против официјалните бугарски позиции.
Најпоследно, едно е Претседателот и Премиерот да имаат различни мислења, ама сосема нешто друго е Премиерот да го омаловажува искуството на Претседателот, било каде, а посебно за странски медиум.

loading...

Watch Tensei shitara Slime Datta Ken 2nd Season Episode 1 at website https://crunchyrollfree.com free crunchyroll premium reddit

Attack on Titan: Crimson Bow and Arrow Episode Full at website https://animeflix.nl animeflix i want to eat your pancreas