Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР МЕЃУ РАДЕВ И ЗАЕВ Дијалогот на високо ниво и решавање на спорните прашања
ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР МЕЃУ РАДЕВ И ЗАЕВ Дијалогот на високо ниво и решавање на спорните прашања

ЕВЕ ЗОШТО НАРОДОТ УШТЕ ВЕРУВА ВО НЕГО – Заев: Не ми паѓа на памет да влијаам врз судството, јас водев револуција против нарачани пресуди

„Обвинителството и судството се независни од извршната и од парламентарната власт. Дали се независни од корупција, адвокати, одредени моќници, тоа треба да го покажат истрагите“ кажа премиерот Зоран Заев во неговото интервју за „Фокус“.

„Едно знам, оваа извршна власт ниту влијае врз судот, ниту и паѓа на памет такво нешто. Јас водев своевидна револуција против такви премиери и министри кои се јавуваа на судии и обвинители. Не смее никому да му падне на памет да се јави и да диктира пресуди, обвиненија“ кажа Заев.

Премиерот додаде дека нема инсталирање на свои луѓе во судството и политички определени и дека сите назначувања се спроведуваат според закон.

„Ќе повторам. Не ни паѓа на памет такво нешто. Нема инсталирање на свои луѓе во судството и политички определени. Таму каде што е така дефинирано во законот, се избираат и со политички одлуки. Таму каде што не е предвидено, се знае како е според закон. Судиите се избираат преку Судскиот совет, а обвинителите преку Советот на обвинители. Парламентот само поставува членови на Судскиот совет и на Уставниот суд.“- објасни Заев.

loading...

Animepahe: Gigantor anime episode 86 online free at https://animepahe.cc english anime

Appleseed XIII Remix Movie 2: Yogen Episode Full

Website https://animedao.nl: Watch Space Thunder Kids (Dub) animedao Episode Full animedao my hero

AnimeTV: Battle Game in 5 Seconds anime episode 8 online free at https://animetv.cc animetv ge

About: https://about.me/kissanimemx

Faceit: https://www.faceit.com/en/players/kissanimemx