ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат

ЕВЕ ЗОШТО НА ГРАДСКИ ВЕЌЕ НЕ СЕ ПЕЕ ЗА КЛЕТИТЕ ШИПТАРИ: По заминувањето на Пандев, Алиоски, Енис Барди и Елиф Елмас се новите ѕвезди кои ја водат репрезентацијата кон новите височини!

Заминувањето во репрезентативна пензија на Горан Пандев за оние кои ја следат репрезентацијата, внесе мал страв дека во идните неколку години Македонија ќе нема лидер како него на селекцијата. И можеби стартот на Македонија под палката на Благоја Милевски веднаш го изнесе на површина тој факт. Во септември одигравме три нерешени средби, и се виде колку недостасува Пандев.

Многумина беа загрижени, малкумина веруваа дека после тие „киксови“ и пропуштените многу бодови Македонија ќе се најде во баражот за Светско првенство. За такво нешто беше потребен триумф над велесилата Германија на домашен терен. Откако не беше остварен, односно откако бевме поразени од Германците, јасно беше дека шансите за успех се сведени на минимум.

Дојдоа на ред и последните два натпревари… A Македонија доби лидери кога беше најпотребно, кога беше најтешко. Енис Барди одигра маестрална партија со Ерменците. Стигна и веста за киксот на Романија, па судбината се префрли само во рацете на Македонија, која требаше да го совлада Исланд и да се пласира во баражот. Барди по одличната партија во Ереван беше сместен во тимот на 9. коло во квалификациите. Имаше трета најдобра оценка после Мбапе и Кејн – 9.9.

Дуелот со Исланд беше уште потежок за играње на психолошки план. Најважниот натпревар за Македонија во квалификциите, историски кој мораше да се добие за селекцијата да игра бараж. Поведовме брзо, потоа Исланд израмни, а ние имавме пад во играта. И во миговите кога Исланд добро се држеше, на сцена стапува „дијамантот“ Елиф Елмас. Два негови гола за радост на Македонија која долго ќе се памети.

Барди и Елмас, токму тие треба да бидат идните лидери. Поседуваат се што е потребно. Играат во најсилните европски лиги, имаат квалитет кој го покажуваат и во националниот тим. Тоа се покажа на клучните натпревари.

Повеќе за ова во анализата на ЕКИПА.

loading...

watch anime dub. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub] Episode 15

4Anime The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

Your Name. Episode Full

4Anime How NOT to Summon a Demon Lord Ω

4Anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)