БРАВО - КОЖУВЧАНКА ДОНИРАЛА НАД 160 000 ЕВРА НА КАВАДАРЧАНИ!
БРАВО - КОЖУВЧАНКА ДОНИРАЛА НАД 160 000 ЕВРА НА КАВАДАРЧАНИ!
Премиерот Ковачевски на ФБ: Благовремената и координирана реакција го спречи ширењето на пожарот во Битола и предизвикување на поголема штета
Премиерот Ковачевски на ФБ: Благовремената и координирана реакција го спречи ширењето на пожарот во Битола и предизвикување на поголема штета
ОВА Е НАЈГОЛЕМ СРАМ ЗА ДРЖАВАТА: Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета
ОВА Е НАЈГОЛЕМ СРАМ ЗА ДРЖАВАТА: Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета
Славењето на Водици во реканското село Битуше е посебно доживување, различно од другите македонски села и градови
Славењето на Водици во реканското село Битуше е посебно доживување, различно од другите македонски села и градови
ЛДП се шири со нови општински организации. Вечерва во хотел Сириус, се одржа основачко Собрание на општинската организација на ЛДП - Василево
ЛДП се шири со нови општински организации. Вечерва во хотел Сириус, се одржа основачко Собрание на општинската организација на ЛДП - Василево
Комерцијална банка и East Gate Mall - заедно за нова радост! Подари 1.000, 2.000, 3.000, 4.000 или 5.000 денари во вид на подарок-картичка и израдувај ги оние што најмногу ти значат
Комерцијална банка и East Gate Mall - заедно за нова радост! Подари 1.000, 2.000, 3.000, 4.000 или 5.000 денари во вид на подарок-картичка и израдувај ги оние што најмногу ти значат
АНАСТАСОВ: УЛИЦИТЕ ВО ПРОБИШТИП СЕ ЧИСТАТ И ПОСОЛУВААТ РЕДОВНО, СЕПАК ДА СЕ ВОЗИ ВНИМАТЕЛНО
АНАСТАСОВ: УЛИЦИТЕ ВО ПРОБИШТИП СЕ ЧИСТАТ И ПОСОЛУВААТ РЕДОВНО, СЕПАК ДА СЕ ВОЗИ ВНИМАТЕЛНО
Демократски сојуз: ВМРО-ДПМНЕ, продолжува со монструозни конструкции и обвинувања
Демократски сојуз: ВМРО-ДПМНЕ, продолжува со монструозни конструкции и обвинувања

ЕВЕ ЗОШТО ВОДИ НА СИТЕ АНКЕТИ НАШИОТ ПЕТРЕ – Поважно ми беше граѓаните да добијат поквалитетен град од тоа градската администација да работи во нови канцеларии

„Побитно е граѓаните да добијат поквалитетен град од тоа градската администрација да работи во подобри канцеларии. Сепак, до крајот на мојот мандат, јавноста ќе види дека и градската администрација ќе биде сместена во ново седиште во мојот следен мандат“ кажа градоначалникот на Скопје Петре Шилегов во гостувањето на Дневникот на Сител ТВ во врска со продажбата на градската куќа.

Тој кажа дека за него било поважно да се развие инфраструктурата на градот и додаде дека двата моста кои се градат во Аеродром и Карпош чинат по шест милиони евра.

„Ми смета кога за локални избори зборуваме за сува политика. Решавањето на секојдневни проблеми е се освен сува политика. Јас направив 4 булевари, а денес го почнавме и вториот мост во мојот мандат. Тоа не е за партиски членови, туку за сите граѓани“ рече Шилегов.

Градоначалникот кажа дека од фундаментални проекти од прорамата во 2017 не се реализирани тунелите под Кале и крстосницата кај Мавровка, бидејќи се потребни дополнителни анализи за истите.

„Стратегија за град не се прави едноставно. Стратегиите кои ги создадовме во првата година резултираат со сето ова што се случува сега. 40 години пред моето доаѓање во Скопје се зборуваше за трамвај. Ние проценивме дека не можеме финансиски да издржиме трамвај и предвидовме Бас Рапид Транспорт, кој е алтернатива. Не удривме камел темелник, па после да се чудиме каде ќе ги најдиме парите“ рече Шилегов.

loading...

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

Naruto

animes online Attack on Titan Season 3

AniWatch My Hero Academia Season 5 (Dub)

anime sites AniWatch Komi Can’t Communicate

One Piece Episode 995