АЛО ДАНЕЛА, СКОПЈЕ НЕ Е РАСАДНИК ПА ДА ГО ЗАПОСТАВИШ И УНИШТИШ ДОДЕКА ГО МУЗЕШ!
АЛО ДАНЕЛА, СКОПЈЕ НЕ Е РАСАДНИК ПА ДА ГО ЗАПОСТАВИШ И УНИШТИШ ДОДЕКА ГО МУЗЕШ!
Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e

ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ – БЕСА – ЛДП – ДОМ – ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ – АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!

На овие избори власта освои 390 000 гласови а опозицијата има 50 000 гласови помалце, односно 340 000 гласови.

Ако Левица реши да коалицира со ВМРО ДПМНЕ и АА тогаш ќе бидат изедначени.

Но која е таа албанска партија која би влегла во влада со Левица која е за прекинување на преговорите со Бугарија а со тоа прекинување на патот кон ЕУ и укинување на договорот од Преспа, озлегување на земјата од НАТО па дури и укинување на рамковниот договор?!?!

Нема таква албанска партија која би прифатила да влезе во таква влада, што значи или имаме победа на власта за 50 000 гласови или пак имаме во најлош случај нерешено што ќе биде тешко изводливо.

Затоа Заев ќе биде уште долго премиер на земјава. Локалната власт ќе биде во рацете главно на ВМРО ДПМНЕ но централната власт уште долго ќе биде во рацете на СДСМ.

Се додека ВМРО ДПМНЕ и Левица не се реформираат но тогаш ќе изгубат многу од радикалните десни националистички гласови кои тогаш ќе преминат во Родина, Трета, Бојкотирам, Единствена Македонија на Бачев и тогаш тие ќе влезат во парламентот со неколку пратеници и ќе одземат околу 100 000 гласови од Левица и ВМРО ДПМНЕ.

Затоа спокојно народе, се ќе биде во ред.

loading...

Website https://animeflv.uk: Watch Wedding Peach DX (Dub) animeflv Episode 4 online anime

WCOStream: Shakugan no Shana Special: Koi to Onsen no Kougai Gakushuu! anime episode Full online free at https://wcostream.cc watch anime

Kanojo ga Flag wo Oraretara (If Her Flag Breaks) OVA (https://gogoanime.be/m/DDMZ) Episode Full

Website https://animekisa.in: Watch Yao Shen Ji animekisa Episode 40 watch anime

Red Garden (Dub) (https://animedao.nl/m/OYKN) Episode 22