МОСКВА ВОЗВРАТИ НА САНКЦИИТЕ Путин го потпиша ембаргото за увоз на храна од САД и ЕУ
МОСКВА ВОЗВРАТИ НА САНКЦИИТЕ Путин го потпиша ембаргото за увоз на храна од САД и ЕУ
Технолошкиот факултет се вклучува во истрагата за опожарената болница во Тетово
Технолошкиот факултет се вклучува во истрагата за опожарената болница во Тетово
Како може цел објект да изгори за неколку минути? – се подготвуваат два извештаи за трагедијата во Тетово
Како може цел објект да изгори за неколку минути? – се подготвуваат два извештаи за трагедијата во Тетово
Радев на средбата со Вархеји истакнал дека декларациите и ветувањата во дијалогот со Република Северна Македонија повеќе не функционираат и Бугарија очекува јасни правно обврзувачки одлуки што ќе доведат до одржливи и неповратни резултати
Радев на средбата со Вархеји истакнал дека декларациите и ветувањата во дијалогот со Република Северна Македонија повеќе не функционираат и Бугарија очекува јасни правно обврзувачки одлуки што ќе доведат до одржливи и неповратни резултати
Бугарски Блиц: САД ја малтретира Бугарија поради Македонија!
Бугарски Блиц: САД ја малтретира Бугарија поради Македонија!
Османи: Двајца дипломати не го поминаа ветингот, работниот однос ќе им биде прекинат
Османи: Двајца дипломати не го поминаа ветингот, работниот однос ќе им биде прекинат
Заев: Соработката на Владата со Црвениот крст ја креваме на следно ниво, преку Стоковите резерви се обезбедува хуманитарна помош која во секое време ќе биде достапна за граѓаните
Заев: Соработката на Владата со Црвениот крст ја креваме на следно ниво, преку Стоковите резерви се обезбедува хуманитарна помош која во секое време ќе биде достапна за граѓаните
(ВИДЕО) ЗАЕВ: Граѓаните ќе изберат каква иднина сакаат за својата општина и својата татковина
(ВИДЕО) ЗАЕВ: Граѓаните ќе изберат каква иднина сакаат за својата општина и својата татковина

ФАЛА БОГУ, ИМАЛО КУРТУЛ – Oхрабруваки резултати: Германската експериментална вакцина предизвика имун одговор кај луѓе

Експерименталната вакцина на германската компанија „Кjурвак“ против ковид-19 предизвика имун одговор кај луѓето, соопшти денеска компанијата.

– Многу сме охрабрени од податоците од првата фаза – рече извршниот директор Франц-Вернер Хас.

Биотехнолошката компанија го користи таканаречениот РНК пристап, ист како „Модерна“, како и „Бионтек“ и неговиот партнер „Фајзер“, кои започнаа масовно тестирање на луѓе кон крајот на јули.

„Кјурвак“ информира дека нивната потенцијална вакцина, позната како „CVnCoV“, генерално добро се поднесува и компанијата планира да почне со последната фаза на тестирање на луѓе пред крајот на годината.

Компанија поддржана од германскиот инвеститор во биотехнологија Дитмар Хоп, фондацијата „Гајетс“ и „ГлаксоСмитКлајн“, соопшти дека волонтерите развиле нивоа на неутрализирачки антитела како луѓе кои се опоравуваат од тешка форма на ковид-19.

loading...

AnimeFreak: Rebirth Special anime episode Full online free at https://animefreak.ws anime stream

Mobile Suit Gundam 00 Special Edition Episode 3

AniWatch: Submarine 707R anime episode 2 online free at https://aniwatch.pro anime stream

Website https://kissanime.mx: Watch Terraformars kissanime Episode 13 kissanime gogoanime

Able2know: https://able2know.org/user/animefreakws/

Gogoanimelol wordpress: https://gogoanimelol.wordpress.com/